#

Жителі Ставища оцінили ініціативу засновника фонду "Фортеця" Олександра Ференця

03.08.2018 16:18
Жителі Ставища оцінили ініціативу засновника фонду "Фортеця" Олександра Ференця
Макети пішоходів у селищі Ставище

У квітні поточного року благодійний фонд "Фортеця" Олександра Ференця, діяльність якого поширюється виключно в межах виборчого округу №92, розпочав встановлення у містах та селищах фігурок школярів на пішохідних переходах

Кореспондент інформаційного порталу "Моя Київщина" поспілкувався з жителями смт Ставище, які вже майже чотири місяці спостерігають за "школярами".

На самому початку таких ноу-хау пересічні ставищани досить позитивно поставилися до встановлення макетів дітей на пішохідних переходах, які спочатку з’явилися поблизу НВК №1, а за місяць біля НВК №2. Тоді ж багато хто запевняв, що це краще, ніж нічого, адже місцева влада і на те не здатна. Проте знаходилися й скептики, які не могли зрозуміти ейфорії від таких починань. Портал "Моя Київщина" вирішив перевірити, чи дійсно макети школярів захищають пішоходів від ДТП, чи стали об’єктом для селфі серед молоді.

Варто нагадати, що у першу чергу така ініціатива направлена на водіїв, щоб "чоловічки" сигналізували їм про наближення до переходу та змушували "автоматично" зменшити швидкість руху.

Більшість автомобілістів із селища Ставище переконані, що такі нововведення не тільки не принесуть користі для громади, а можуть погіршити ситуацію на дорогах. Вони запевняють, що ефект від манекенів є короткотривалим, адже швидко виникає звикання у тих, хто кожного дня проїжджає позв такі фігурки, тому просто перестають звертати на них увагу.

"У водіїв розсіюється увага. Поки ти секунду розглядаєш, що воно таке стоїть, повз прослизне школяр в зеленій куртці і синіх джинсах. Реально потрібні тільки "лежачі поліцейські" та нормальне освітлення", - повідомив Андрій, водій із 12-річним стажем.

Керманич Володимир переконаний, що ці фігурки занадто яскраві, адже звичайний пішохід в темряві непомітний, особливо в сутінках і вночі, коли йде дощ. Тому він вважає "школярів" даремною тратою коштів, а єдиною умовою для збільшення безпеки пішоходів називає встановлення якісного освітлення на переході.

Фото освітлюваного пішохідного переходу з мережі Інтернет

Хоча дехто з водіїв запевнив, що це гарна ініціатива, а макети школярів вночі видно за декілька сотень метрів, що автоматично спонукає зменшити швидкість на під’їзді до переходу.  

Пішоходи, з якими нам вдалося поспілкуватися, запевнили, що автомобілісти спочатку дійсно зменшували швидкість перед "чоловічками", проте ефект минув за місяць, а особливого покращення від них не залишилося.

"Мене більше хвилює той факт, що на переходах немає розмітки, ні біля першої, ні біля другої школи. Діти кожного дня наражаються на небезпеку, адже змушені перебігати перед автомобілями. Зараз літо, тому це не так критично, ось побачимо, що буде в навчальний період…", - повідомила місцева мешканка Олена.  

Окрім того, дехто із співрозмовників висловлював думку, що селище потребує встановлення не таких "статуеток", а сміттєвих контейнерів, яких дуже мало в селищі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: