#

ЖК «Озерний гай» від «Інтергал-буд»: сформований імідж vs реальність

12.03.2019 06:04
ЖК «Озерний гай» від «Інтергал-буд»: сформований імідж vs реальність

Стрімкі темпи будівництва на Київщині спонукають нас час від часу інспектувати новоспечені ЖК. Ціль таких візитів – перевірити, наскільки продане забудовником відрізняється від купленого інвесторами. Цього разу ми вирішили навідатись у ЖК «Озерний гай» від відомої компанії «Інтергал-буд» (пов'язана з нардепом, екс-регіоналом Володимиром Зубиком), який розташований у селі Гатне. Тож як ставляться до величезного житлового комплексу місцеві, що про нього говорять інвестори та яким його презентує забудовник – читайте у матеріалі

«Інтергал-буд» вже близько 15 років на ринку будівництва. За цей час забудовник збудував більше 70-ти об’єктів, з яких 21 розташований у Києві та Київській області.



ЖК «Озерний гай» знаходиться у центрі села Гатне, що на Київщині. Сюди можна дістатися від ст. м. «Теремки» чи «Іподром» маршрутом №723 та №427 приблизно за 20 хвилин. Масштаби ЖК вражають – територія у 48 га, де будуть будувати 47 багатосекційних будинків (4-10 поверхів). А це приблизно 5 760 квартир і в середньому від 12 000 жителів.
Але наразі збудовані та введені в експлуатацію лише 4 будинки; у 5-му триває заселення, а в 6 та 9 цей процес розпочнеться у кінці 2019 й 2020 року.
ЖК зросте у центрі низько поверхового житлового сектору. Для інвесторів така локація досить зручна: виїхати з комплексу можна буде чотирма шляхами. Розташування Одеського автошляху поруч теж усуває ризик заторів у майбутньому. Проте не всі місцеві жителі Гатного у це вірять.
Щоб зберегти сільські дороги, які не розраховані на збільшення кількості жителів, забудовнику доведеться із власної кишені їх реконструювати. До того ж, це потрібно робити вже, оскільки населення постійно зростає.
Інвесторам обіцяють запустити власний маршрут від ЖК до ст. м. «Теремки». Його періодичність та ціна проїзду ще з’ясовується.

З ЧОГО ЗБУДОВАНИЙ «ОЗЕРНИЙ ГАЙ»

Житловий комплекс зводять за монолітно-каркасною системою. Основа стін – газобетон та бетонні блоки. Цегляні фрагменти теж присутні, але лише частково передбачені в зоні вентиляції та віконних рам.
Забудовник пропонує в комплектації вікна українського виробника «Viknaland» з подвійним склопакетом та п’ятикамерним профілем. Балконні вікна встановлюють із трикамерним профілем. Вхідні двері  металеві з mdf-накладкою, наповнені всередині мінеральною ватою. У відділі продажу запевняють: інвестори комплектацію не змінюють, хіба що замок вхідних дверей.
На поверсі функціонує лише 1 ліфт на 630 кг (8 людей).
Багатоквартирні будинки мають комбінований фасад: віконні рами з мінеральної вати, все інше – 15-сантиметровий пінополістирол. Забудовник гарантує стійкість фасаду будинку до пожеж.

ВАРТІСТЬ ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ КВАРТИР

Найдешевша пропозиція від забудовника – однокімнатна квартира (37м²), що будується у 6-му будинку приблизно за 638 000 грн (23 805 доларів) при 100% оплаті. Загалом цінова політика на м² тут коливається від 14 500 до 19 400 грн/м². У комплектації квартири чистова стяжка, встановлені вікна й двері та двоконтурний газовий котел. З різноманітністю планування, площі та розташування квартир можна ознайомитись на офіційному сайті.
Також забудовник пропонує придбати квартиру вже з ремонтом за ціною 120 доларів/м². В цю вартість входить і робота. У ЖК таких квартир близько 50% і, за словами представників забудовника, вони більш актуальні, бо економлять час, нерви та фінанси інвестора. Забудовник надає гарантію на ремонт і протягом року безкоштовно усуває недоліки, якщо вони є. Ось так виглядає приміщення з ремонтом:



Квартиру можна придбати і в розстрочку. Її надають максимум на 5 років з мінімальним першим внеском у 30%, що прив’язаний до долара. Акції та знижки чекають переважно на інвестора, який спроможний заплатити 100% вартості.
Забудовник виступає юридичною особою, тому при оформленні документів інвестор буде сплачувати 900 грн нотаріусу, 1% нотаріального збору та 500 грн комісії банку.

ІНФРАСТРУКТУРА

У найближчому майбутньому комплекс обіцяють зробити з максимально розвиненою внутрішньою інфраструктурою: тут повинні бути усі зручності, адже будуватимуть своєрідне місто в місті. Окрім продуктових магазинів на території побудують також медичний та фітнес-центр із басейном, дитячий садочок із початковою школою до 4-го класу та багаторівневу парковку.
Паркінг на 1500 місць повинен з’явитися вже цього року. Місце тут можна буде лише придбати. Ціна ще остаточно не визначена, але представники забудовника прогнозують близько 8-10 000 доларів за місце. На жаль, паркомісце дістанеться не усім жителям. Натомість буде можливість залишати автомобілі безкоштовно на гостьовій парковці (всього 1000 місць) та біля будинків. Перевага багаторівневої парковки у такому разі – охорона та тепле приміщення.

Цьогоріч планують зводити і дитячий садочок на території. Вартість місця орієнтовно від 5700 грн/міс, і всього місць в садку буде 150. У майбутньому забудовник буде будувати і школу початкових класів, проте аж 27 в черзі будівництва. Альтернатива подібних закладів є в селі, але варто говорити відверто - з цим в Гатному є проблеми.

Сьогодні інфраструктура ЖК поступово розвивається: тут вже є берегова лінія, зони барбекю, спорт-майданчики і декілька продуктових магазинчиків, але поки відсутні інші обіцяні й важливі об’єкти. У відділі продажу запевняють, що інфраструктура комплексу буде розвиватися прямо пропорційно зростанню кількості населення. А поки жителі користуються зручностями села.

Третину ЖК обіцяють збудувати та облаштувати до 2021 року. Тобто до цього часу можливості інфраструктури повинні задовольняти близько 4 000 жителів.

БЛАГОУСТРІЙ

У спектр послуг облагородження площі входить озеленення зон, вивезення сміття, очищення озер, прибирання прибудинкових територій і ЖК загалом. За це відповідальний ЖЕК від забудовника і ціна послуги – 7,50 гривень з 1м².
Поки що територія комплексу має неохайний вигляд у зв’язку з ремонтними роботами.



Окрім цього сміття оточує і озера по периметру з боку села:



Важливим фактором є і облаштування території каналізаційною системою, яка вже давно стала болючим питанням для жителів Гатного. Каналізація тут відсутня взагалі, тож будівництво ЖК «Озерний гай» без проведення каналізаційної мережі автоматично означає екологічну катастрофу для мешканців та інвесторів. Забудовник зацікавлений у проведенні каналізаційної системи, але цей процес ускладнили місцеві мешканці. Так, жителі Жулянської та Теремківської вулиць активно виступили проти того, щоб комунікації проводили у них під вікнами: хто відшкодує руйнування прибудинкових територій та скільки часу доведеться жити «на стадії ремонту»? Взагалі, селяни вважають, що проведення каналізаційної системи стане каналізатором інтенсивного будівництва на території поки що відносно спокійного села.
Утім, каналізація тут буде: монтаж мережі, запевняє забудовник, планують зробити цьогоріч. Поки що каналізаційні стоки направляють у септики поблизу озера. Тож чистота водойм на території ЖК таки перебуває під сумнівом.

БЕЗПЕКА

Територія комплексу закритого типу, тому немісцевим потрапити туди буде складно. У кожного інвестора буде пропуск, який він буде пред’являти охороні на в’їзді.



Тип вхідних дверей до під’їздів мешканці визначатимуть самостійно. Поки що домофони має лише 1 будинок.

ВИСНОВОК

Будівництво ЖК «Озерний гай» спровокувало створення двох різних оцінок комплексу. Перевагою ЖК є зручне розташування неподалік від столиці, чисте повітря (відсутність будь-яких виробництв поблизу), різноманітність планування квартир, та багата інфраструктура, але лише у планах. Поки вирішують питання з каналізаційною системою, розвитком інфраструктури території комплексу та поза нею, місцевим вже доводиться миритися з незручностями. Адже Гатне не було готове до того, що на його території з’явиться такий масштабний проект.
Забудовник взяв на себе обов’язок не лише збудувати ЖК, а й частково облаштувати благоустрій села. Тепер він відповідальний і за проведення каналізаційної системи, і за підтримування її в належному стані, що є потужним фінансовим навантаженням. Окрім цього, дороги, які постраждають від будівництва каналізації, у відділі продажу обіцяють по-новому заасфальтувати та провести освітлення.
Чи відповідатиме ЖК «Озерний гай» своїй назві? Це зможуть сказати його майбутні мешканці. І їхня оцінка залежатиме від того, на скільки імідж проекту стане реальністю.

Тетяна Оксенюк, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook