#

Аліна Захаренко (юрист, активіст): Новий "Еліта-Центр" в гангстерському "Чикаго"-Ірпені

19.04.2018 07:57
Аліна Захаренко (юрист, активіст): Новий "Еліта-Центр" в гангстерському "Чикаго"-Ірпені

Шахрайські схеми під час будівництва для околиць Києва та й самої столиці – явище нерідкісне. Чого лише варті «Еліта Центр» та новобудови Войцеховського. Зараз активно забудовується Приірпіння, де люди досі намагаються розібратися з аферою, про яку влада вже встигла забути. Мова йде про мікрорайон «Благодатний», забудовувати який кілька років тому взявся екс-секретар Ірпінської міськради Ігор Вишняков та компанія «Білдгрупменеджмент».

Варто зазначити, що в Ірпені Вишняков вважався чи не найнадійнішим забудовником в місті. Але в свій час він встиг зв’язатися з сином Віктора Януковича та навіть подружився з ним. Потім грянули події Євромайдану і Вишняков виступив спонсором провладних мітингів на підтримку Януковича-старшого. Це потребувало великих фінансових вливань і забудовник був змушений шукати гроші у інших спонсорів.

У результаті, грошей на будівництво виявилося недостатньо і почалися проблеми, а Вишняков в той час купував собі дорогі автомобілі. За рахунок інвесторів «БГМ» Вишняков вирішив придбати собі кілька автомобілів на загальну суму в понад 1 млн. доларів. І тут звичайно інвестори занепокоїлися. Це все ж не вартість робіт або пластикових вікон завищувати. Автомобілі відразу кидаються в очі. Як виявилося, Вишняков був тільки «смотрящим» над об'єктом (ну і експертом по будівництву, як стверджує Вікіпедія), а реальне фінансування здійснював другий із засновників «БГМ» - іноземний інвестор через свого представника Панчука Є.В.

Озброївшись підтримкою депутата Ірпінської міської ради Пєшого В.А. іноземні інвестори зацікавилися фінансово-господарською діяльністю Вишнякова, особливо не заглиблюючись у його політичну діяльність і дружбу з народним депутатом України Віктором Вікторовичем Януковичем. Задавши звичайний в цій ситуації питання - а де гроші?

Власне, після цього всього Вишняков був змушений тікати до Іспанії, залишивши 800 інвесторів сам-на-сам із недобудовами. Люди обурені, оскільки тепер їм доводиться власними силами бодай якось довести будинки до ладу, але процес дуже затягнувся. Міська влада Ірпеня хоч і обіцяє зробити все можливе, але вочевидь цих зусиль недостатньо. Численні зустрічі з представниками компанії та збори інвесторів особливого сенсу не дають, адже факт залишається фактом – люди витратили свої гроші та залишилися без даху над головою. Нинішня ж міська влада замість того, щоб допомогти вирішити дану проблему, сама перетворила місто на суцільний будмайданчик. А про їхнє реноме цинічних "дерибанщиків", які перетворили Ірпінь на "ганстерське Чикаго" (за визначенням генпрокурора Юрія Луценка) й говорити нічого...

Читати "Моя Київщина" у Telegram