#

Анатолій Присяжнюк (екс-голова Київської ОДА): Відроджуючи минуле, ми будуємо майбутнє

10.10.2019 12:06
Анатолій Присяжнюк (екс-голова Київської ОДА): Відроджуючи минуле, ми будуємо майбутнє

Працюючи в Київській ОДА, одним із головних наших завдань було відновлення виробництва та запуск тих заводів і підприємств, які колись були рентабельними та приносили користь суспільству.

Суттєву увагу зосередили на відродженні аграрного потенціалу Київщини, адже область з її природними та людськими ресурсами, використанням передових технологій, мала всі шанси стати флагманом виробництва сільськогосподарської продукції в Україні.

Наведу приклад. На початку 2010 року колись провідна в області цукрова галузь переживала не найкращі часи. Цукрові заводи перебували на межі закриття, а то й взагалі були "списані" на металобрухт. Тому одним із перших моїх рішень на посаді голови ОДА стала заборона "різати" цукрові заводи. Тоді мені закидали, мовляв, це не реально, в нас немає сировини для їх завантаження. Але час довів зворотнє: через рік усі дев’ять цукрових заводів Київщини працювали.

Серед них і славетний Узинський цукровий завод з понад 100-літньою історією діяльності. До цього, через кризу, підприємство п’ять років простоювало. Тоді з Олександром Моісеєнком, головою реорганізованого товариства ТДВ "Узинський цукровий комбінат", ми уклали угоду, що протягом року буде здійснено модернізацію підприємства та відновлено виробництво. Рівно через дев’ять місяців, у вересні 2011 року, оновлений завод запрацював. Тут було здійснено реконструкцію промислових котлів з переходом на тверде паливо, проведено капітальний ремонт обладнання ТЕЦ, відділення з приймання та подачі буряків, модернізовано дифузійне відділення, також, згідно з новітніми технологіями, було проведено автоматизацію процесів отримання білого цукру. А ще через два місяці на комбінаті запрацював цех з виготовлення біоетанолу. Завдяки модернізації підприємства та запуску виробництва близько тисячі людей отримали роботу.

Днями побував на комбінаті. Пригадали з Олександром Моісеєнком те, як спільними зусиллями рятували завод від занепаду та знищення. Приємно, що нині підприємство розвивається, сплачує податки в бюджет, дає роботу місцевим мешканцям.

Приклад із Узинським цукровим комбінатом доводить, що сьогодення та майбутнє треба будувати не гучними гаслами, а конкретними справами, результатами роботи. А також те, що в нас завжди є вибір: або ламати, або будувати. Махнути рукою, нічого не робити, звісно, простіше. А щось створити, збудувати, розвивати – вимагає колосальних зусиль, енергії та часу.

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram