#

Багатій та красивій Київщині виповнилося 88 років

Ярослав Добрянський (заступник голови Київської облради)

27.02.2020 09:26
Багатій та красивій Київщині виповнилося 88 років

Сьогодні моїй Київщині, яка поєднала воєдино історичну минувшину і сучасність, – багатій і красивій, зрілій і вічно молодій, зеленій і квітучій, талановитій і перспективній – 88!

На Київщину дивляться, на неї рівняються, переймають досвід. На сьогодні Київська область живе в унісон зі всією країною, приймаючи всі виклики, які випадають на її долю. Вісімка – це символ нескінченності.

14 фактів про Київську область, які можна продовжувати до безкінечності

1. Вся територія Київської області (колишній центр великої і могутньої Київської Русі, батьківщина князів, гетьманських столиць) відноситься до басейну річки Дніпро.

2. Київська область межує з Житомирською, Чернігівською, Вінницькою та Черкаською областями, а також з Республікою Білорусь.

3. За площею Київська область займає 8 місце серед усіх областей.

4. 90% всіх залізничних колій проходить саме через Київську область.

5. На території Київської області знаходиться 30-кілометрова зона відчуження, яка утворилася внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС.

6. Найбільші міста Київщини - Біла Церква, Бориспіль, Бровари, Ірпінь‚ Фастів.

7. Місто Славутич – територіально розташований у Чернігівській області, хоча адміністративно підпорядкований Київщині.

8. На території Київської області розташовано: 2968 пам'яток археології (з них — 18 національного значення), 2573 пам'ятки історії (з них — 3 національного значення), 208 пам'яток архітектури та містобудування (з них — 91 національного значення), 257 пам'яток монументального мистецтва.

9. 8 населених пунктів Київської області увійшли до Списку історичних населених місць України, а саме: Біла Церква, Богуслав, Васильків, Вишгород, Переяслав, Ржищів, Фастів, Яготин.

10. Гора Тотоха, що неподалік с.Медвин Київської області – є світовим енергетичним центром, до якого приїздять з різних куточків земної кулі.

11. Київська область має власне, хоч і маленьке – Київське море.

12. Київщина — батьківщина археологічної Трипільської культури часів енеоліту, назва якої походить від назви села Трипілля на Київщині.

13. Першим Героєм України став житель міста Буча, легендарний льотчик-випробовувач АНТК Антонова Олександр Васильович Галуненко.

14. Перший пам’ятник матері встановлений на Київщині.

Тож щиро зичу Київській області, і людям, які є головним багатством та її надбанням, нескінченності у всьому доброму, мудрому, плідному, щоб ще не одна яскрава сторінка цього славетного краю була вписана до його літопису.

Читати "Моя Київщина" у Telegram