#

Білоцерківське "чикаго": хто винен та що робити?

Володимир Гайдамачук (активіст)

20.03.2025 08:40
Білоцерківське "чикаго": хто винен та що робити?
Володимир Гайдамачук

У результаті стрілянини втратив 2,5 літри крові – повідомляють джерела. І ні, це не новина із далеких 90-х, а сьогодення Білої Церкви. Найбільше місто в області перекрито вже другий день. У ньому працюють правоохоронці з усієї країни, щоб знайти ще трьох учасників нападу на Малхаза Нодарійовича Папіашвілі, голову Асоціації спортивної боротьби Київської області. Папіашвілі (у народі "Махо") – знаний у Білій Церкві, а стрілянина стала наслідком неприязних стосунків між Малхазом та відповідною бандою.

Подія ж трапилася 18 березня. До спортивного клубу "Атлант спорт" (ТРЦ "Вега"), за інформацією медійників, увірвалися десяток осіб, імовірно, "чеченці". Один із них здійснив постріл по Папіашвілі. Останній отримав вогнепальне поранення нижніх кінцівок. Чоловіка вдалося врятувати. Кількох винуватців події було затримано. Їм інкримінують замах на вбивство.

Ви запитаєте, а до чого ж тут патрульні? Якщо це були розбірки одних "пацанів" із іншими "пацанами". До того, що завдання правоохоронних органів – запобігати таким ситуаціям. Натомість місцеві патрульні замовчуть подібні перестрілки, а також самі можуть ставати співучасниками злочинних дій.

Наприклад, минулоріч білоцерківський депутат вимахував нагородною зброєю, із патроном у патроннику, в одному із закладів громадського харчування. Це відбувалося на очах у сотні гостей. І як його покарали? Депутата навіть не відправили до вʼязниці. Патрульні видалили відео-компромат із камер спостереження, а винуватця – відпустили.

За три дні до стрілянини в спортивній залі, 15 березня, скоїли напад на редакційний автомобіль "Моєї Київщини" та позашляховик ЗСУ. У центрі міста, на паркувальному майданчику навпроти окружної прокуратури, у вищезгаданих авто було вибито вікна та викрадено сумку українського офіцера. Доки триває слідство, тінь підозри падає на білоцерківських кримінальників, але не лише на них. Раніше журналісти МК зробили розслідування щодо незаконних штраф-майданчиків у БілійЦеркві, куди патрульні евакуювали автомобілі. Виявилося, що автівки зберігалися просто неба на полі, а власники мали заплатити захмарні суми, аби забрати звідти свою машину. 

Після цієї історії патрульні, якими керує Олександр Світовий, дуже нерівно дихають у бік журналістів, які ці схеми викрили. У вересні 2023 року за журналістами видання навіть стежили в Білій Церкві.

Не менше питань виникає і до безпеки на дорогах Білоцерківщини. 2024 року поблизу мікрорайону "Гайок" загинула 19-річна дівчина, яка разом зі своїм собакою переходила дорогу по пішохідному переході на нерегульованому перехресті. Збив дівчину 22-річний водій автомобіля "Ford". Місцеві мешканці тоді обурювалися бездіяльністю поліції, адже припускають, що горе-керманич у декілька разів перевищив дозволену в місті швидкість руху, а правоохоронці дуже рідко патрулюють цю ділянку дороги.

Отож небажання в.о начальника патрульної поліції Білої Церкви Олександра Світового займатися злочинами призводить до ще більшого свавілля. Серед здобутків керівництва патрульних – стрілянина в центрі міста, приховування кримінальних дій, стеження за журналістами, схема "збагачення на евакуаторі" і це, на жаль, ще не повний перелік. Робота патрульної поліції Білої Церкви на чолі зі Світовим провалена. Видається, що вже настав час розформовувати цю команду та набирати нових людей через відкритий конкурс "із нуля". Під сумнівом і необхідність муніципальної варти, якою керує Сергій Возненко. Адже муніципальна варта – це орган, який створює міська рада для забезпечення правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів жителів міста. Поки про дотримання правопорядку в Білій Церкві, зважаючи на вище згадані приклади, говорити важко. Тому, імовірно, є необхідність розформувати і муніципалів та оновити кадри служби.

Читати "Моя Київщина" у Facebook