#

Чи будуть перевірені факти незаконної відмови встановлення інвалідності захисникам у контексті історії з МСЕК

Катерина Українцева (депутат Бучанської міської ради)

24.10.2024 20:15
Чи будуть перевірені факти незаконної відмови встановлення інвалідності захисникам у контексті історії з МСЕК

Усю країну останнім часом занурили в корупційні скандали! Мене ж в історії з МСЕК більше хвилює, чи будуть проведені перевірки не лише вставлення інвалідності посадовим особам вищої ланки, а навпаки чи будуть перевірені факти незаконної відмови встановлення інвалідності захисникам, які змушені місяцями оббивати пороги медичних установ, без кінцівок, у візочках, з чисельними контузіями??? 

Можливо, комусь буде корисна інформація щодо останніх змін в системі МОЗ:

У міністерстві охорони здоровʼя поінформували, що за результатами засіданні РНБО звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ, Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова та працівників Міністерства охорони здоров'я, які відповідали за координацію діяльності МСЕК. 

Роз'яснено, що це ті інституції та особи, які відповідальні за регулярне проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих комісіями на всіх рівнях, і в разі необхідності їх скасування, аналіз випадків необґрунтованих рішень, розгляд оскарження, а також за удосконалення процесу експертизи. У МОЗ вказали, що ці функції виконувались неналежно, тому було прийнято відповідні кадрові рішення.

‼️‼️‼️Центральну медико-соціальну експертну комісію МОЗ буде ліквідовано, а її функції, зокрема, щодо оскарження рішень та проведення перевірок, будуть повністю передані до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створював необхідну матеріально-технічну базу.

На регіональному рівні обласні та міжрайонні МСЕК буде ліквідовано до кінця року, а їх функції з проведення експертизи передано кластерним і надкластерним лікарням спроможної мережі медзакладів. У МОЗ пояснили, що перевагами такого рішення є наближення експертизи до людини: всі необхідні спеціалісти та можливості пройти обстеження будуть доступними в одному медзакладі, де створено безбар'єрний простір. Завдяки доступу до ЕСОЗ буде забезпечена цифровізація процесів експертизи. Також експертиза матиме зрозумілі механізми фінансування, що залежатиме від навантаження на конкретну комісію.

МОЗ спільно з правоохоронними органами створить робочі групи для перевірки обґрунтованості рішень МСЕК, зокрема щодо встановлення інвалідності посадовим особам. У разі виявлення фактів необґрунтованого прийняття таких рішень - буде ініційований їх перегляд та вжиття відповідних заходів правоохоронними органами. 

На мою думку, захисникам, які принижувалися та отримували відмови, саме зараз потрібно нагадати про себе і проінформувати правоохоронні органи про факти вимагання та незаконних відмов!

Читати "Моя Київщина" у Telegram