Чому парламент може перетворитися на Верховну Раду УРСР
Олексій Кошель (генеральний директор Комітету виборців України)
Верховна Рада фактично не приймає закони, якщо серед їх авторів немає представників "Слуги народу". Про це йдеться в дослідженні КВУ за підсумками 2-ї сесії ВР.
За час роботи другої сесії було прийнято 89 законопроектів авторства народних депутатів України (підписані президентом). Із них: 70 законів (близько 80%), серед авторів яких є депутати "Слуги народу", 14 законів – депутати інших фракцій і груп, 5 – позафракційні депутати.
Ми також проаналізували 14 законопроектів інших фракцій і груп. Виявилося, що 11 із них було розроблені та зареєстровані ще у парламенті попереднього 8-го скликання. Таким чином парламент підтримав лише три "нових" законопроекти, де серед авторів були депутати інших фракцій і груп 9-го скликання.
Висновки можна робити лише малоприємні. Фактично майже все, що приймає Верховна Рада – це ініціативи депутатів "Слуги народу". Шанси інших фракцій та груп на прийняття їх законопроектів є швидше символічними.
Монобільшість фактично ділить законопроекти на "свої" і "чужі". До уваги береться не якість і не актуальність, а просто фактор авторства. Це дуже негативна практика і якщо вона продовжиться, то на виході ми можемо отримати Верховну Раду УРСР, яка просто не звертатиме увагу на будь-які ініціативи опозиції.
Посилання на дослідження КВУ – у першому коментарі
Читати "Моя Київщина" у Telegram