#

На Київщині річка Ірпінь стала природнім захистом столиці

Вікторія Сюмар (народна депутатка України)

22.03.2022 14:43
На Київщині річка Ірпінь стала природнім захистом  столиці
Сьогодні, 22 березня, Всесвітній день Води. Вода не просто джерело життя. У випадку з Києвом вода стала основою захисту, захисту української столиці. І дає шанс вижити місту… Це про річку Ірпінь.
Маю розказати цю історію: росіяни справді планували зайти в Київ упродовж перших трьох діб, спокійно проїхатися танками з житомирського та чорнобильського напрямку.
Але їх зупинили. І в допомозі ЗСУ була саме річка Ірпінь. Там, де річка впадає в Київське море, вище Лютежа, місцеві розкопали гирло і створили заплаву, у яку встрягли понад 160 одиниць ворожої техніки. Це дало час розгорнути артилерію і зупинити їх у напрямку Вишгорода.
Ворог пішов правіше, на Гостомель, Бучу, Ірпінь, але оскільки всі мости там були зірвані, перейти цей унікальний природний рубіж - річку Ірпінь - рашисти не можуть.
Щодня вони будують понтонні переправи, позавчора їх знесли вже води самої річки, явка навесні особливо повноводна, учора понтонний збили ЗСУ в районі Мощуна.
В усіх місцях вище Житомирської траси і навіть трохи нижче, ворога міцно тримає ця унікальна річка, яка стала справжньою Захисницею Києва! Ніде Ірпінь вони не форсували, бо Ірпінь - перший рубіж Київської фортеці.
… Наші предки точно були досвідченими воїнами і базували "матір міст руських" у такий спосіб, що кожна річка - й Ірпінь, й Дніпро, і Рось; кожен ліс, кожна висота довкола, роблять з Києва велику європейську фортецю.
Хай буде так! Хай наш Київ бережуть сили природи разом з силами ЗСУ і нашої славної тероборони. Хай всі ці бравурні заяви окупантів про "оточення та взяття" Києва коштують їм численних і головне, безрезультатних втрат.
PS. Ці світлини і ця інформація є загальновідомою, Генштаб публічно говорить про оборону по річці Ірпінь, а на фото - Ірпінь в районі Макарова, який вже декілька днів під українським контролем. Слава ЗСУ і слава Україні!
І Слава річці Ірпінь, яку ми зобов’язані далі дуже берегти. Бо вона береже нас!
Читати "Моя Київщина" у Telegram