Одночасно вивести всю бойову бригаду і замінити її на інші підрозділи неможливо
Олександр Охріменко (полковник ЗСУ, командир 72 окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців)
Новий командир 72 окремої механізованої бригади імені Чорних запорожців полковник Олександр Охріменко пояснив, чому бійці не пішли на відновлення після бойових дій у Вугледарі, а залишилися обороняти інші позиції на Донеччині. За його словами, підготовка тих підрозділів, які прийшли на підтримку, значно відрізняється від можливостей потужної механізованої бригади:
Якщо говорити про підрозділи, які прийшли до нас на підтримку, то їхні бойові потенціали і спроможності порівняно з потужною механізованою бригадою, яка має бойовий досвід і пройшла найзапекліші бої, дуже відрізняються. Звісно, одночасно вивести всю бойову бригаду і замінити її 100% на інші підрозділи зараз, у таких складних умовах, неможливо. Це розуміють і нефахівці. Тому частина сил, зокрема управління бригади, підрозділи артилерії та інші підрозділи, які забезпечують виконання завдань разом із бригадами ТрО, залишаються на місці. Частина сил бригади уже виведена для відновлення.
Командир бригади наголосив, що військовому керівництву надали пропозиції щодо поетапного відновлення боєздатності підрозділів бригади. За словами полковника, ці пропозиції були враховані:
Після відпусток, відновлення, реабілітації, за певний період часу ці підрозділи посилять смуги оборони бригади. Ті, які лишилися на місці, відповідно, будуть замінені та виведені поетапно на відновлення боєздатності.
Він також зазначив, що правильним рішенням було надати можливість бойовим військовим частинам рекрутувати особовий склад, без втручання ТЦК та СП:
Можемо запевнити цивільних, які хочуть служити на тій чи тій посаді саме в нашій бригаді, що вони потраплять у той підрозділ, який вони обрали. Бо досі з цим іноді виникали проблеми. Є випадки, коли в навчальних центрах люди, які домовилися про службу з керівництвом обраних ними частин, із низки різних причин після навчання у навчальних центрах не попадають у "свої" частини.
Ідеться про постанову Кабінету міністрів, яку було прийнято кілька днів тому. За словами Охріменка, у межах цієї постанови є перелік військових частин, які мають комплектувати пріоритетно, тобто дозволяється напряму мобілізувати особовий склад відповідно до процедури, прописаної в директивних документах Генштабу.
Як працюватиме цей механізм? Кандидат, який має бажання проходити службу з тим командиром частини, батальйону, дивізіону, яких він знає і яким довіряє, прибуває до військової частини, отримує направлення на ВЛК від цієї частини, проходить співбесіду, а тоді буде зарахований до списків цієї військової частини. Усе, він наш військовослужбовець. Після того його скеровують у відрядження до навчального центру, де він проходить базову підготовку і опісля повертається в нашу частину, у ті підрозділи, які перебувають на відновленні. Коли відбудеться доукомплектація особового складу, ці підрозділи пройдуть злагодження відділень, взводів, рот. Це час, щоб притертися до колективу.Читати "Моя Київщина" у Facebook