#

План управління відходами Київщини базуватиметься на найкращих світових практиках

Василь Володін (ексголова Київської ОДА)

07.09.2021 16:05
План управління відходами Київщини базуватиметься на найкращих світових практиках

Досвід Японії щодо регіонального управління муніципальними відходами дослідили представники департаменту екології Київської ОДА та Японського агентства міжнародного співробітництва JICA (Japan International Cooperation Agency) під час спільного воркшопу.

Онлайн до заходу також долучилися представники посольства України в Японії, Міністерства розвитку громад та територій України, органи державної влади та інші.

Головний експерт JICA Шунго Соеда (Mr.Shungo Soeda) розповів про регіональне управління муніципальними відходами в Японії на прикладі Токіо. Він зазначив, що наразі Токіо поділено на 4 кластери, які включають 23 особливі райони, на території яких розташований 21 сміттєспалювальний завод "відходи в енергію" та 3 заводи для оброблення негорючих або великогабаритних відходів. Потужність заводів із оброблення відходів складає від 300 до 1800 тонн на день. Найстаріший завод був побудований в 1990 році, найновіший – у 2021 році.

Учасники проаналізували сучасний стан сфери управління відходами Київської області. Представники ОДА презентували проект регіонального плану управління відходами регіону до 2030 року, яким здійснено поділ області на кластери та заплановано створення інфраструктури для управління побутовими відходами, підвищення обізнаності населення щодо управління відходами, створення ефективної системи збирання та вивезення побутових відходів.

Також розглянули проєкт регіонального плану управління відходами в місті Києві до 2030 року представлений Київською міською державною адміністрацією та основні напрямки сучасної політики міста Києва в сфері поводження з відходами.

Співпраця з Японським агентством міжнародного співробітництва JICA є надзвичайно корисною для Київської області в контексті управління побутовими відходами та впровадження сучасних ефективних технологій у сфері поводження з відходами. Найкращий світовий досвід ми плануємо взяти за приклад для нашого регіону і комплексно впровадити його у життя на території всієї Київської агломерації, адже лише комплексно з використанням новітніх технологій ми зможемо вивести екологію Київщини з критичного стану, у якому вона перебувала багато років поспіль.

Читати "Моя Київщина" у Facebook