#

Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як у Бородянці поговорив із кандидатами у депутати

19.12.2018 09:56
Володимир Гайдамачук (громадський активіст): Як у Бородянці поговорив із кандидатами у депутати

Пристрасті довкола виборів у Бородянці з кожним днем зростають. Вирішив з'їздити туди і поспілкувалася з потенційними депутатами від партії БПП-"Солідарність". Вони розповіли чимало про своє бачення розбудови громади та майбутні плани. Є сподівання, що й інші політсили націлені на те, щоб побудувати сильну громаду на берегах Здвижу.

Лариса Стасенко (кандидат у депутати по округу №1): "Я – начальник Служби у справах дітей та сім'ї Бородянської РДА. Вирішила взяти участь у виборах для того, щоб допомогти людям розібратися в їхніх проблемах.

На моєму окрузі знаходиться будинок-інтернат для людей похилого віку. Я не один рік працювала в ньому і знаю про багато проблем, з якими його мешканцям доводиться стикатися. На мою думку, держава, яка опікується дітьми та пенсіонерами, то сильна держава. Тому для мене це – першочергове завдання.

Крім того, існують питання вчасного транспортування, а для тих, хто ходить пішки – проблема необлаштованих тротуарних доріжок. Від нашого заводу до кінця селища дорога розбита, що теж створює певні проблеми для мешканців Бородянки.

Ще одне важливе питання – сміттєзвалище. І на даний момент ця проблема не вирішена. Воно як поповнювалося відходами, так і поповнюється. Але я знаю, що я не одна цим переймаюся, і ми разом зможемо дійти до якогось консенсусу. Боротися за будівництво заводу по переробці сміття – це не погано, а добре. Треба розказувати людям про те, що він буде приносити кошти, і наше селище зможе стати багатшим, і зможе вирішувати набагато більше проблем, тому що підуть гроші в громаду.

Моє завдання – дослухатися до людей і розказувати їм про своє бачення вирішення цих проблем. Сьогодні депутати часто обіцяють багато, роблять якісь подачки, а потім їх не можна знайти, вони ховаються від громади. А я працюю в районі, переймаюся проблемами дітей та сімей і зможу на своєму рівні допомогти людям у вирішенні багатьох питань».

Олександр Мишкін (кандидат у депутати по округу №2): «Йти на вибори мене спонукали сусіди та друзі. Вони в усьому мене підтримують. Я живу в будинку 359, який знаходиться в окрузі, по якому балотуюся. І мої діти виходять на вулицю погратися, а дитячих майданчиків там фактично немає. В сусідньому домі живе депутат, і він свій будинок приводить до ладу, а наш обходить стороною. Багато мам ходять з колясками і не можуть навіть на перший поверх з ними піднятися, постійно чекають когось, щоб їм допомогли. А на вулиці Шевченка немає ні одного смітника. Крім того існує проблема асфальтування. І таких моментів дуже багато – всі ці питання наразі не вирішуються. Я йду на вибори для того, щоб щось змінити, допомагати людям, наводити лад на наших вулицях».

Таїсія Баскакова (кандидат у депутати по округу №9): «Я вже два скликання є депутатом Бородянської селищної ради від того ж округу. Депутатська діяльність стала моєю професією – я ще й є секретарем ради. І планую стати й секретарем в новій структурі. Мене мешканці округу самі висунули в кандидати. Адже я представляю інтереси жителів цієї території з 2010 року, тому знаю їхні будинки, їхні проблеми.

Всі будівлі тут збудовані в 70-ті рокі, в них застарілі комунікації, часті прориви. Ми міняємо труби, але ще робота там залишилась. Ми згуртовували людей, і спільним коштом мешканців та громади замінюємо комунікації. Три роки добивались заміни даху – і 1,5 мільйона гривень отримали з бюджету, як наслідок, сьогодні чи не єдині в Бородянці маємо метелочерепичний дах. Але для цього мешканці довго збирали підписи та оббивали пороги всіх можливих інстанцій. І нам таки вдалося вирішити цю проблему. Але так поки не всюди, в інших будинках ситуація з дахами гірша – вони потребують заміни. Ми замінили проводку в усіх будинках, поставили нове освітлення. Але ще залишаються невирішені питання з каналізацією, водопроводом, фасадами. Я впевнена, що спільними зусиллями ми зможемо домогтися результату. Адже вже показали, що об’єднавшись, можемо принести користь нашим оселям. Люди в нас небайдужі до своїх будинків та дворів, і спільно ми проводимо благоустрій домів та прибудинкових території. На нашому окрузі – найгарніші будинки в Бородянці.

Можу сказати, що, якщо порівнювати ситуацію, яка є зараз, з тією, що була в 2010 році, люди змінили своє ставлення до об’єднання. Громада, коли постала проблема заміни поштових скриньок, згуртувалась і сама звернулась до мене. Вони зібрали підписи всього під’їзду, кошти і вирішили це питання. Раніше на збори мешканців будинку приходило три-чотири людини. Зараз – майже всі виходять, навіть ті, хто квартири знімає. Але, треба зазначити, що це вартувало майже десяти років роботи з людьми. Спочатку вони лише ходили обурювались, але я їм сказала: «Ми кричати всі вміємо. Давайте пропозиції, як проблему вирішувати. Що для цього необхідно?». І все, люди почали організовуватись і вирішувати питання спільно. Ніхто не скасовував добросусідські відносини: якщо вам треба допомога – вам ніхто не відмовить. За таким принципом ми і працюємо».

Віктор Трухан (кандидат у депутати по округу №11): «Округ, по якому я балотуюсь – найбільший – охоплює 808 виборців та 19 вулиць і провулків, що знаходяться в смт Бородянка. Я проживаю на одній з цих вулиць, і мені близькі проблеми жителів цього округу, саме тому я і йду на вибори.

Нагальними питаннями є облаштування твердого покриття на тих вулицях, на яких його ще немає, проведення централізованого водопостачання там, де воно ще не проведено. Потрібно також рухатися в напрямку створення центральної каналізації на нашому окрузі. Оскільки сектор приватний, дуже багато вигребних ям, і це забруднює горизонт, погіршує екологію нашого селища.

Варто зазначити, що на цьому окрузі налагоджена система утилізації сміття. Але є бродячі собаки, які часто-густо його розтягують. Як на мене, потрібно створити дієвий механізм відлову цих тварин. Ще одна екологічна проблема – засмічення річки Рубка, яка проходить майже по центру селища. Потрібно, щоб громада розглянула це питання і якось його вирішила. Варто почистити саму річку, а на її берегах можна було б створити чудові зони відпочинку. Окрім того, на цій території є смітник, який був створений несанкціоновано і є екологічно небезпечним. Я вважаю, що потрібно було б організувати повну його утилізацію та рекультивацію території. І створити таке підприємство, яке сміття буде не захоронювати, а повністю утилізовувати.

Необхідно порушити й питання правопорядку. Його вирішення я бачу у створенні муніципальної варти, яка б займалася наведенням порядку на вулицях та дорогах селища. Я думаю, що тоді значно зменшиться кількість порушень.

Існує також проблема перевезень. Сьогодні проїзд по Бородянці – 8 грн., і це для людей пенсійного віку велика вартість. Я думаю, що треба створити комунальне транспортне підприємство, яке буде хоч якоюсь альтернативою приватним перевізникам. Тоді завдяки різним механізмам можна буде зменшити вартість перевезень, хоча б для людей пенсійного віку зробити якісь пільги тощо.

Все те, що я перерахував вище  – це, насамперед, пропозиції людей, це те, чого хочуть вони, і ті проблеми, які їм заважають жити».

Віталій Остапченко (кандидат у депутати по округу №13):«На моєму окрузі накопичилося багато проблем, а все тому, що попередні депутати ними не займались. От ми й маємо закинуту інфраструктуру, невпорядковані сміттєзвалища, розбиті дороги. Ми з однодумцями плануємо спільними зусиллями залучати бюджетні кошти для впорядкування округів – щоб вся Бородянка розвивалась цілісно, а не клаптиками.

На території округу є проблеми з асфальтуванням. Наприклад, на вулицях Героїв Чорнобиля, Мічуріна та Сільскогосподарській. На останній треба ще й замінити трубопровід.

Варто зазначити, що більшу частину даного округу займає промзона – на території працюють близько 50 підприємств. Треба контролювати їх діяльність, слідкувати за викидами, за тим, як вони сплачують податки до бюджету громади.

Також треба розчистити та зарибити ставки, облаштувати місця для відпочинку, впорядкувати дитячі майданчики. Не вирішена проблема  з перевізниками. Це все необхідно змінювати – наша громада потребує розвитку».

Богдан Бондарчук (кандидат у депутати по округу №16): «Чому я йду на вибори? Треба щось змінювати там, де ти проживаєш. На жаль, сьогодні немає свіжого погляду на проблеми, з якими ми звикли жити. Тому я підтримую необхідність кадрових змін. Людям потрібна інфраструктура, щоб ходив транспорт, працював ФАП. Я бачу свій обов’язок в тому, щоб слідкувати за дотриманням необхідної якості життя односельчан.

Є озеро біля села, і ми маємо можливість облаштувати навколо нього паркову зону, бо територія навколо водойми занедбана. Треба ремонтувати дороги, оскільки важковагова техніка часто руйнує дорожнє покриття.

Гроші, зароблені в громаді, повинні залишатися на місцях. Це головна перевага об’єднання громад. Багато односельчан сприймають цей процес позитивно, але в багатьох залишається недовіра і скепсис. Не всі розуміють його необхідність. Людей складно переконати у зворотному, в багатьох вже сформувалась певна думка. Але їх можна переконати конкретними діями. Можу сказати, що вже сьогодні, співвідношення скептиків до тих, хто підтримує об’єднання – 30/70».

Павло Остапченко (кандидат у депутати по округу №19): «Я – діючий депутат районної ради 6-7 скликання. Я знаю про багато проблем нашого району, і маю певні плани щодо їх вирішення, які поки не встиг реалізувати. Я вирішив рухатися далі – саме тому й пішов на вибори. В першу чергу, необхідно створити команду, яка буде ефективна, дієва, патріотична, досвідчена.

По 19 округу - 5 сіл. Серед яких є й соціально незабезпечені, які потрібно розвивати.  Пріоритетом для мене є розширення Бородянської громади з урахуванням того, що сьогодні залишились села, які не ввійшли до неї. Сьогодні наша задача – згрупуватися і максимально працювати для тих сіл. Допомагати, знаходити компроміси, заводити туди інвестиції. Я маю на увазі екологічно чисті підприємства, які будуть давати робочі місця. Я, як корінний житель Бородянщини, хочу, щоб у межах ОТГ були максимально збережені села, що входили в Бородянський район. Це буде сильна, багата та перспективна громада. Варто зазначити, що після об'єднання громада стала більш самодостатньою. Сьогодні виділяється достатньо коштів на її розвиток. А ті села, які за тією чи іншою причиною не потрапили до ОТГ, сьогодні практично не розвиваються, і мало фінансуються. Тому їх в будь-якому разі потрібно приєднувати.

На першому плані – діти. Необхідно створити необхідні умови для них. Є школа, якою я опікуюся і проект, за яким можна зробити найкращий освітній заклад в громаді. Крім того, в Бородянці є Школа мистецтв, і для неї вже теж розроблений проект. Районна рада з адміністрацією почала реконструкцію старої музичної школи, є недобудований спортзал. Тобто є багато планів, які потрібно втілити в життя, і необхідні напрацювання й бачення того, як це зробити».

Володимир Тонюк (кандидат у депутати по округу №20): «Я – діючий голова сільради. І, якщо я залишусь в такій самій іпостасі після об’єднання, я автоматично виконуватиму обов’язки старости. Не скажу, що це мені нецікаво, проте обов’язки та права депутата все ж ширші. За останні три роки, які я очолюю село, ми досягли успіхів: капітально відремонтували дороги, замінили вікна в школі, переклали дах в будинку культури. Але треба ще доробити генеральний план села, зробити грошову оцінку земель, реалізувати ряд інфраструктурних проектів. Наприклад, провести капітальний ремонт будинку культури. Хочеться, щоб цей процес набирав обертів.

Я був одним з ініціаторів об’єднання громади – виступив ще у 2016 році з цією пропозицією, але тоді далі розмов питання не пішло. Та вже сьогодні ця нагода стала більш реальною. В нас третій за обсягами бюджет з восьми громад, що планують об’єднання. І в нас уже самодостатня громада. Проте вона  потребує більших можливостей для розвитку, і тому я бачу наше майбутнє лише в ОТГ. У нас молода сільрада – 12 депутатів з середнім віком в 30 років. Вони прогресивні люди, які знають про переваги об’єднання і доносять інформацію про необхідність створення ОТГ до односельчан».

Читати "Моя Київщина" у Facebook