#

Безпечна утилізація азбесту: як Київщина переробляє будівельні відходи

09.03.2025 16:11
Безпечна утилізація азбесту: як Київщина переробляє будівельні відходи
Фото з місця події

Т.в.о. голови Київської ОДА Микола Калашник разом із представником офісу JICA в Україні паном Наокі Такіо та менеджеркою програми ПРООН в Україні пані Мізухо Йокой відкрив спільний тренінг JICA і ПРООН "Семінар з підвищення обізнаності, ідентифікації та безпечного поводження з азбестом – Захист здоров’я українців" 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу КОВА.

Україна послідовно рухається до європейських стандартів у поводженні з небезпечними матеріалами. Азбест, який десятиліттями використовувався в будівництві, водопостачанні, централізованому теплопостачанні та сільському господарстві, сьогодні став серйозним викликом. Особливо актуальною ця проблема стала на тлі наслідків російських обстрілів, коли велика кількість будівельних відходів, що містять азбест, потребує правильної утилізації.

Учасники заходу відвідали приклад успішної ініціативи на Київщині — комунальне підприємство «Центр екологічно-гігієнічного моніторингу та контролю». На спеціальному майданчику в Бородянці здійснюється переробка будівельних відходів, таких як бетон, цегла, кераміка та інші матеріали.

На кінець 2024 року в центрі було перероблено понад 4 300 тонн основних компонентів будівельних відходів із Макарівської, Бородянської та Гостомельської громад. З початку поточного року відсортовано та перероблено 328 тонн відходів із Макарівської територіальної громади та перероблено 563 тонни будівельних матеріалів із Бородянської громади. Уже перероблені відходи передаються громадам для подальшого використання у процесах відновлення та реконструкції інфраструктурних об’єктів.

Ми розуміємо, що шлях до європейських стандартів — це не лише про технології, а й про зміну підходів, навчання та взаємодію. Тому такі тренінги, як цей, організований JICA і ПРООН, є важливим кроком до об’єднання зусиль. Дякую Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за надання необхідної техніки для переробки відходів, що утворилися внаслідок руйнувань, завданих російським агресором

— сказав Микола Калашник.

Нагадаємо, що аграрії Київщини відходи від виробництва біометану використовують як добриво.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: