#

Бригадний генерал Михайло Драпатий став новим командувачем ОТУВ "Харків"

13.05.2024 14:38
Бригадний генерал Михайло Драпатий став новим командувачем ОТУВ "Харків"
Михайло Драпатий

Через наступ російських військ на північ Харківської області було замінено командувача ОТУВ "Харків": замість Юрія Галушкіна посаду зайняв Михайло Драпатий 

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "РБК-Україна".

Згідно з рішенням військового керівництва з 11 травня бригадного генерала Михайла Драпатого призначено на посаду командувача оперативно-тактичного угруповання військ (ОТУВ) "Харків,

- повідомили в ОСУВ "Хортиця".

При цьому Драпатий також залишається на посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України.

Оперативно-тактичне угруповання військ (ОТУВ) "Харків" - це об'єднання Сухопутних військ Збройних сил України, яке входить до складу оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця". Створене під час повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році. Частини угрупування брали участь у Харківському контрнаступі. На початку квітня 2024 року генерал Юрій Галушкін став командувачем ОТУВ "Харків", змінивши Андрія Грицкова. ОТУВ "Харків" відповідальне за Слобожанський напрямок оборони.

Новий командувач ОТУВ "Харків" Михайло Драпатий із позивним "Рубін" воює з 2014 року. Війна застала мешканця Білої Церкви Михайла Драпатого (був командиром 2 механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади) поблизу Маріуполя. Тоді бойовики здійснили спробу захопити місцевий відділ поліції, а його батальйон мав зайти в місто на бронетехніці. Проросійськи налаштовані мешканці споруджували перешкоди. Тоді і з’явилися легендарні кадри, як Михайло Драпатий на БМП перелетів барикаду прихильників "руского міра" у Маріуполі.

У серпні 2016 року на Луганщині Драпатий вивів із оточення 260 бійців 2 батальйону 72 бригади з-понад 30 одиницями техніки. Тоді ж його призначили командиром 58 окремої мотопіхотної бригади, яка на той час боронила Авдіївку. У 2021 році бригадного генерала Драпатого, який був заступником Командувача об’єднаних сил, визнали найкращим випускником оперативно-стратегічного рівня підготовки управління Національного університету оборони та удостоїли перехідним мечем королеви Великої Британії. 

Із 24 лютого 2022 року Драпатий брав участь у відбитті збройної агресії росії, командував підрозділами оперативного угруповання військ "Каховка", які звільнили низку населених пунктів Херсонської та Дніпропетровської областей. До січня 2024 року очолював оперативне угруповання "Херсон". Відомий як один із командирів, що керували звільненням правобережжя Херсонської області у 2022 році. У лютому 2024 року був призначений заступником начальника Генштабу з підготовки військових. Михайло Драпатий – повний кавалер ордена Богдана Хмельницького, Народний герой України.

Нагадаємо, що командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк повідомив про ухвалене рішення створити рекрутинговий центр з укомплектування військових частин та підрозділів Сухопутних військ.

Читати "Моя Київщина" у Telegram