#

Готуємо кондиціонер до нового сезону легко

31.01.2024 12:48
Готуємо кондиціонер до нового сезону легко
Фото з мережі Інтернет

Без кондиціонера в кафе, офісі чи вдома важко пережити спекотну літню пору. Щоб кондиціонер працював добре, не почав протікати чи не зламався у найспекотніші дні, його необхідно готувати до нового сезону – чистити та заправляти за необхідності.

Щорічне обслуговування кондиціонера перед сезоном збільшує термін його служби, забезпечує чистоту охолодженого повітря та перешкоджає серйозним несправностям. А для закладів громадського харчування, особливо з мангалами чи тандирами, краще чистити кондиціонер не рідше ніж раз на 1-3 місяці. Так повітря буде не тільки ідеально охолодженим, але й свіжим та чистим.

Чистка та заправка кондиціонера

Якщо нехтувати чисткою спліт-системи, з часом з'явиться неприємний запах, повітря не буде достатньо охолоджуватися, особливо якщо це кухня кав'ярні або їдальні, буде важче дихати. Навесні чи влітку, перед тим як почати користуватися кондиціонером, слід зробити чищення зовнішнього та внутрішнього блоку.

Спеціалізована компанія проводить чистку кондиціонерів та вентиляційних каналів, видаляють бруд та жир з лопаток, клапанів і заслінок техніки різних моделей. Послуги надає у квартирах, приватних будинках, офісних приміщеннях, навчальних та громадських установах, ресторанах та закладах обслуговування населення.

Обов'язковим етапом підготовки кондиціонеру є перевірка витоку холодоагенту та рівня фреону в системі. Якщо фреону мало, кондиціонер не зможе нормально охолоджувати повітря. Фахівці заправлять кондиціонер та перевірять роботу спліт-системи в цілому.

Чистка вентканалів та фільтрів

На фільтр кондиціонера припадає найбільше навантаження. Саме він механічно затримує пил та бруд з повітря і не дає їм проникати в теплообмінник. Якщо фільтр забруднений, до теплообмінної частини кондиціонера починає поступати неочищене повітря, що з часом призводить до перегріву компресора кондиціонера та виходу його з ладу. 

Спеціалісти з обслуговування кондиціонерів можуть провести ретельну чистку теплообмінника піною чи спеціальними спреями або встановити новий фільтр при необхідності.

Почистити домашній кондиціонер можна самостійно:

  1. Вимкнути кондиціонер з мережі та почекати 15-20 хвилин для розсіювання залишкового електричного струму.
  2. Зняти зовнішню кришку.
  3. Протерти вологою серветкою з неагресивними мийними засобами кришку та корпус, уникаючи потрапляння води в кондиціонер.
  4. Зняти фільтр і промити в теплій воді з милом або дезинфікуючими розчинами.
  5. Висушити фільтр при кімнатній температурі подалі від прямих сонячних променів. Не прогрівати феном, на батареї опалення чи іншими способами.
  6. Очистити від пилу та бруду внутрішні частини кондиціонера, не торкаючись мокрими руками чи серветками електронних деталей.
  7. Поставити висушений фільтр і кришку на місце, закрити корпус.

Але видалити плісняву з теплообмінника і турбіни внутрішнього блоку  можливо тільки за допомогою, або парогенератора, або мийки високого тиску.

Чистка зовнішнього блоку

Розташований на вулиці блок не завжди закритий захисним кожухом, брезентом чи кришкою. За осінь та зиму там накопичується чимало бруду, листя та різного сміття.

Теплообмінник зовнішнього блоку  може бути очищений двома способами:

  1. Механічний – це коли теплообмінник очищується спеціальною щіткою, проводиться вичісування пластин теплообмінника. Цим способом видаляється сміття і поверхневий шар бруду.
  2. Мийка теплообмінника апаратом високого тиску. Цей спосіб максимально ретельно очищує зовнішній блок кондиціонера, але треба розуміти що це може призвести до замикання в електричній системі кондиціонера. Тому використовувати цей метод може тільки та людина яка розуміє що вона робить, або зверніться до майстрів

Якщо спліт-система розташована на балконі або в спеціально відведеному для кондиціонерів приміщенні, то очистити її досить просто. Якщо ж зовнішня частина знаходиться за вікном на високому поверсі, краще звернутися до професіоналів https://www.chistyj-vozduh.kiev.ua/uk/offers/chystka-kondytsyonera/, які маючи досвід, проведуть роботи безпечно.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: