#

Ісландський музикант записує альбом у Чорнобилі

10.10.2020 18:35
Ісландський музикант записує альбом у Чорнобилі
Фото з мережі Інтернет

Стало відомо, що до артистів міжнародного тематичного альбому "Звуки Чорнобиля", присвяченого переосмисленню аварії на ЧАЕС, приєднався ісландський електронний музикант і продюсер Bjarki, який днями приїхав до України

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на "Укрінформ".

Разом із українським медіахудожником та автором проєкту ARTEFACT Валерієм Коршуновим Bjarki відвідав Чорнобильську зону відчуження, де записав звуки Чорнобиля та надихнувся на створення композиції, а можливо, й цілого альбому.

Як зазначає сам Bjarki, кожного дня ми намагаємося боротися із природою.

Цей метал, ці конструкції — вони просто заржавіють і впадуть. Природа поховає їх, з’їсть. Для неї це не проблема. Для нас це — проблема. Тому я тут, я хочу розказати історію природи. Історію про те, як вона зможе все пережити. Без нас. Що ми, по суті, - ніщо, природа - вона над усім, над нами. І саме тут я відчув це. Я лише можу спробувати уявити, як люди почували себе у цій ситуації, у Чорнобилі, 30 років тому. Коли потрібно було зібрати речі за три дні, і ніколи не повертатись. Покинути усе життя тут. Це дійсно історія, яка викликає емоції, - коментує Bjarki.

Як повідомляється, практично на кожній локації митці записували унікальні звуки Зони відчуження, від крапель дощу в покинутих будівлях — до гуркоту "Дуги", скреготу скла та вібрацій старої техніки. Наразі музикант створює композиції для нового альбому про Чорнобиль в одній з музичних студій Києва.

Bjarki стане третім іноземним артистом майбутнього альбому "Звуки Чорнобиля", в якому вже беруть участь: бітбоксер Dub FX, номінант на Ґреммі Крістоф Етьє (TELEPOPMUSIK), а також український гурт KAZKA, Сергій Міхалок (BRUTTO, Ляпис-98), Олександр Чемеров (Димна суміш, The Gitas), Стасік (Анастасія Шевченко), KRUTЬ, "Вагоновожатые" та ATOMIC SIMAO.

Проєкт реалізується компанією Лавіна Концерт за підтримки Українського культурного фонду та сприяння Міністерства культури та інформаційної політики, Державного агентства з управління зоною відчуження, Національного музею Чорнобиля, МГО "Центр ПРИПЯТЬ.ком", МГО "Європейський Інститут Чорнобиля" та проєкту ARTEFACT.

Нагадаємо, що в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику співробітники наукового відділу на своєму робочому місці помітили рідкісного червонокнижного метелика.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: