На відновлення України протягом десятиліття знадобиться $524 мільярди, – звіт Світового банку

За даними звіту Світового банку про оцінку збитків і потреб (RDNA4), що виникли внаслідок повномасштабного вторгнення рф, потреби на відновлення України протягом наступного десятиліття мають скласти $524 млрд
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "БЦ".
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль
Нові дані перевищують попередню оцінку на $38 млрд. Такі величезні цифри означають, що відновлення має стати проєктом глобального масштабу,
– наголосив він.
За словами голови уряду, держава вже визначила основні принципи відбудови – це принцип build back better, принципи безпечності, енергоефективності, безбар’єрності та інклюзивності.
Але головний принцип – відбудова має відбуватися вже зараз. Від цього залежить якість життя мільйонів людей, перспективи повернення українців з-за кордону, створення точок зростання, що рухатимуть нашу економіку вперед,
– підкреслив Шмигаль.
Прем’єр-міністр подякував Світовому банку за розуміння нагальності проєктів відновлення. Зокрема, звіт вже зараз визначає 348 пріоритетних проєктів на загальну суму $17 млрд. Із них на 127 проєктів Україна вже частково або повністю має фінансування на $7 млрд.
Як додали у Міністерстві економіки, у 2025 році за підтримки донорів уряд виділив $7,37 млрд на вирішення пріоритетних завдань у таких сферах, як житло, освіта, охорона здоров'я, соціальний захист, енергетика, транспорт, водопостачання, розмінування та цивільний захист.
Загальний дефіцит фінансування потреб на відновлення та відбудову у 2025 році становить $9,96 млрд.
За оцінкою RDNA4, пряма шкода в Україні наразі сягнула $176 млрд, порівняно зі $152 млрд минулого року. Найбільше постраждали житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та промисловість, а також освіта.
Згідно з оцінкою, 13% загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано, це 2,5 мільйона домогосподарств. В енергетичному секторі кількість пошкоджених або зруйнованих об'єктів зросла на 70% від оцінки RDNA3. Приблизно 72% руйнувань припадає на області, розташовані найближче до лінії зіткнення – Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку та Херсонську, а також Київщину.
Найбільші потреби на відбудову та відновлення:
- у житловому секторі – майже $84 млрд;
- у транспортному секторі – майже $78 млрд;
- в енергетиці і видобувній галузі – майже $68 млрд;
- у торгівлі і промисловості – понад $64 млрд;
- у сільському господарстві – понад $55 млрд.
Окремо витрати на розчищення руйнувань і завалів у цих секторах та управління наслідками сягають $13 млрд.
Як поідомлялося, упродовж 2024 року у межах різних проєктів Світовий банк надав Україні $31,8 млрд допомоги для відновлення та відбудови.
Нагадаємо, що Україна стає світовим лідером з виробництва безпілотників.
Читати "Моя Київщина" у Telegram