#

НАЗК спільно з ГО "Антикорупційний штаб" презентувало діджитал-інструмент "Приховані інтереси"

24.11.2021 12:20
НАЗК спільно з ГО "Антикорупційний штаб" презентувало діджитал-інструмент "Приховані інтереси"
Фото з місця події

Сьогодні, 24 листопада, в інформаційному агентстві "Укрінформ" було презентовано інноваційний антикорупційний діджитал-інструмент "Приховані інтереси"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина"  із покликанням на "НАЗК", діджитал-інструмент "Приховані інтереси" розробила ГО "Антикорупційний штаб" спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції.

"Приховані інтереси" - перший діджитал-інструмент, який автоматично виявляє можливі ризики зловживань у посадовців. Тобто кожен охочий може знаходити ризики, які мають ознаки порушень Закону України ЗУ "Про запобігання корупції" та розкривати інші приховані корупційні правопорушення, які коштують українському бюджету мільярди гривень щороку

Далі говориться, що "Приховані інтереси" розроблені в межах проєктів міжнародної технічної допомоги USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" (перший етап) та Міжнародного фонду “Відродження” (другий етап).

Учасники заходу:

  • Олександр Новіков, Голова НАЗК;
  • Сергій Миткалик, Голова правління ГО “Антикорупційний штаб”;
  • Данило Молчанов, керівник проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS";
  • Олексій Орловський, директор програми "Демократична практика" Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу Голова НАЗК Олександр Новіков сказав:

В основі причин корупційного злочину є конфлікт інтересів. Цей інструмент дозволяє їх виявляти. При цьому даний портал у вільному доступі для усіх людей, що є інноваційно. Кожний чиновник може подивитися чи у нього є конфлікт інтересів, а також це гарна можливість для журналістів, щоб перевірити чи у певних осіб є дані конфлікти.  Варто зауважити, що система уже допомогає нам виявляти порушення.

Сергій Миткалик розповів, що ідея проєкту з’явилася у 2015 році. У 2017 році була створена перша версія, а у 2020 році відбувся прорив  - перемога в Open Data Challenge. Тоді портал почав працювати на основі open data, а через рік були автоматизовані алгоритми.

Далі Голова правління ГО "Антикорупційний штаб" розповів, що у базі порталу знаходиться понад 6 млн осіб, майже 1,5 млн компаній та 631 тис ризиків.  Він зауважив, що портал працює наступним чином:

  • алгоритм збирає інформацію про особу (пов’язані компанії, особи та декларації);
  • зіставляє з іншими реєстрами (реєстр виконавчих проваджень, реєстр адвокатів, реєстр арбітражних керуючих та інші);
  • знаходить можливі ризики.

Також він сказав, що проєкт надалі удосконалюються та розробляються нові алгоритми, бо не всі конфлікти інтересів пов’язані з правопорушеннями.  Ще Миткалик зауважив, що загальна вартість даного проєкту становила 535 тис грн.

Керівник проєкту USAID/UK aid "Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS Данило Молчанов під час заходу наголосив, що даний продукт, який працює на базі відкритих даних, є особливим, унікальним та корисним, бо дозволить призупинити корупцію та зробити все прозорим.

Нагадаємо, що журналісти виявили, що родина судді Печерського суду Тетяни Ільєвої користується дорогими авто та будує маєток у Хотянівці, проте не звітує про це в деклараціях.

Читати "Моя Київщина" у Telegram