Перейменування Броварів: до дискусії підключився скандальний проросійський політолог Медведчука та Новінського

Проросійський політолог Руслан Бортник прокоментував спробу деяких нардепів перейменувати місто Бровари у Київській області на Броварі
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "УНН".
Експерт зазначив, що під час війни питання різноманітних перейменувань необхідно відкласти, тому що у більшості випадків вони будуть викликати політичну дискусію. А суспільство має запобігати спробам деяких політиків піаритися на таких речах.
На період війни всі перейменування мають бути відкладені. Бо передусім вони коштують грошей, у тій чи іншій мірі банальна зміна табличок, назв тощо. А по-друге, ці перейменування викликають політичні дискусії, іноді дуже тяжкі, які нам зовсім не потрібні зараз. Сьогодні потрібно забезпечувати єдність українського суспільства, у боротьбі за збереження української держави, а не створювати лінії конфлікту. Перейменування - це дуже примітивний і подекуди навіть злочинний піар окремих політиків. Мені здається, що суспільство має на це відповідним чином відреагувати
- зазначив Руслан Бортник.
Політолог також підкреслив, що для демократичного суспільства є нормальною практикою спитати у людей, чи погоджуються вони із можливою зміною назви свого міста.
Нині ж все виглядає так, що хтось хоче нав’язати жителям Броварів свою волю, без врахування їхньої думки.
Нагадаємо, що у 2021 році в ефірі пропагандистського YouTube-каналу проросійський політолог Руслан Бортник заявив, що візит в Україну держсекретаря США Ентоні Блінкена був не таким вже й продуктивним, тим не менш він дав певні сигнали Кремлю, зокрема у релігійній сфері.
Він зазначив, що зустріч Блінкена з Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм є "сигналом для Росії, спробою тиснути на Кремль через хворе місце – через РПЦ".
Бортник зауважив, що таким чином США продемонстрували, що продовжують підтримувати Православну Церкву України, "яка має витискати з українського релігійного і соціального поля Українську Православну Церкву (в єдності з Московським Патріархатом, – ред.)".
Проросійський експерт також тоді анонсував можливе посилення релігійних конфліктів у майбутньому.
Так, у 2021 році проросійський експерт радив РПЦвУ виходити на антидержавні мітинги в ефірі пропагандистського YouTube-каналу. У РПЦвУ проходила цілеспрямована медійна кампанія на підігрівання антиурядових настроїв. І це все просувалося медіаресурсами РПЦвУ, яка, начебто, була "аполітичною" церквою.
У РПЦвУ залучали до цього пропагандистів Медведчука, які не вилазили з екранів промосковських каналів, шпальт та стрічок проросійських видань.
Руслан Бортник прокоментував слова речника РПЦвУ Миколи Данилевича, який говорив про досвід антиурядових демонстрацій в Чорногорії, де, за його словами, виходило більша частина населення країни. Тобто в Україні РПЦвУ мала б вивести «2 мільйони» людей на антидержавні демонстрації.
Якби люди, які хочуть вшанувати пам’ять “Великої вітчизняної війни” (Другої світової, — ред.), говорити рідною мовою і ходити в справжні для них церкви, протестували б і ходили на мітинги — нічого б цього не було б
— заявляв Бортник, натякаючи на закон про перейменування так званої "УПЦ".
Крім того, Бортник налякав вірян московського патріархату в Україні. Мовляв, рано чи пізно "за вами прийдуть", тому їм треба займати активну проросійську позицію.
Рано чи пізно прийдуть за вами, коли вичерпаються публічні вороги, підуть по квартирах. Якщо хочете жити нормально, займайте активну політичну позицію. …громадські організації, мітинги, демонстрації. Якщо ви боїтеся поставити лайк в фейсбуці, на що ви сподіваєтеся… Влада міняється під тиском протестів
— додав він.
Варто зазначити, що сам Бортник лобіює інтереси країни агресора — росії в Україні.
За даними texty.org.ua Бортник є колишнім помічником українофоба, автора "мовного" закону народного депутата Вадима Колесніченка. Також Руслан Бортник був членом проросійської громадської організації "Російськомовна Україна". Організацію очолював вищезгаданий громадянин росії — Колесніченко Вадим Васильович. У листопаді 2014 Генеральною прокуратурою України проти Колесніченка було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч.3 ст. 161 (розпалювання ворожнечі) КК України. 12 серпня 2016 року проти Колісниченка були висунені звинувачення за ч. 4 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 365 КК України, та оголошено у розшук.
У 2011 році соратник Колесніченка хотів російську партію в Україні. Представники російських рухів в Україні просили російських політиків посприяти в створенні й фінансуванні своєї партії в Україні.
Вони були впевнені, що протягом 5 років в Україні буде створена єдина організація російських співвітчизників. І впливова єдина проросійська партія - істинна, справжня, а не та, яка використовує проросійські гасла в період виборчої кампанії.
Також Руслан Бортник заявляв, що Україна потребує "величезної російської партії".
За його словами, російський рух міг би вижити в Україні лише завдяки великій російській партії, яку, хоч би як партію Олега Тягнибока ВО "Свобода", повинні підтримувати 3-5% населення, й вона повинна була пройти до парламенту.
Нагадаємо, що проросійський екснардеп Портнов переписав елітний маєток під Києвом на своїх дітей.