#

Під Києвом знищують ландшафтний заказник

03.06.2021 19:26
Під Києвом знищують ландшафтний заказник
Фото з місця події

Біля села Ходосівка знаходиться ландшафтний заказник "Чернечий ліс", який хочуть знищити забудовники

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу заказника "Чернечий ліс".

У повідомленні зазначається, що забудовник вже виставив у лісі пости охорони, які перешкоджають пересічним громадянам вільно пересуватися. Також розпочато встановлення будівельного паркану та незабаром розпочнеться масова вирубка дерев.

Далі говориться, що ця земельна ділянка знаходиться у власності громади, але у 2004 році була передана в оренду на 49 років приватній компанії ЗАТ "Топаз-електронікс" для будівництва бази відпочинку на березі озера. Згодом орендар змінився на ТОВ "Ходосівські системні інвестиції".

Голова "Української природоохоронної групи" Олексій Василюк зауважує:

Ця ділянка знаходиться між лісами та водоймою і важлива для багатьох рідкісних видів. Якщо вона буде забудована, то фактично ізолює тварин від водойми. Цей лис виконує важливу функцію для всієї Європи і це наша відповідальність його зберегти. Тут проходять глобальні маршрути міграції птахів, кажанів, метеликів. Вони мігрують по лісовим коридорам вздовж Дніпра і обходять Київ, зокрема, через цей лісовий масив. Тут сама вузька ділянка їхнього міграційного шляху. Є щонайменше чотири міжнародних природоохоронних угоди, підписавши які Україна взяла на себе зобов’язання охороняти важливі для міграції території, як ця. І я дивуюсь, як сільська рада, яка є державним органом влади, ігнорує міжнародні зобов’язання нашої країни. Я сподіваюсь, Верховна Рада на днях проголосує закон, який буде захищати ці ліси суворіше.

Далі говориться, щою врятувати ліс, який включено до Смарагдової мережі Європи, місцеві мешканці та небайдужі активісти налаштовані в законному порядку ініціювати зміну умов договору або його розірвання. Тим часом новий власних прискорює будівельні роботи, щоб вже не було чого врятовувати. У мережі з’являються відео з фактами початку будівництва.

Представник ГО "Мальовниче передмістя" Леонід Городецький говорить:

На жаль, ліси поряд зі столицею не дають спокою різного роду забудовникам. Цього разу маємо шанс втратити 19 Га Чернечого лісу, який і так завузький  у цій частині південного екологічного коридору. Будемо шукати вихід з непростої ситуації, створеної попередніми каденціями Ходосіївської сільської ради. Люди налаштовані рішуче і добре пам’ятають історію 2015-2016 років із спробою вкрасти 22 Га в цьому ж Чернечому лісі.

На кінець наголошується, що місцеві жителі, небайдужі громадяни, професійні екологи об’єднуються задля спільної мети – врятувати цінний природний і рекреаційний ресурс. У суботу, 5 червня о 10:00, люди планують вийти на акцію до дороги, яку забудовник почав будувати на вході до лісу.

Нагадаємо, що вихованці ірпінської та київської шкіл Фонду "Реал Мадрид" зіграли у футбол проти команди зірок українського шоу-бізнесу та кіно.

Читати "Моя Київщина" у Telegram