#

Продовжуються махінації навколо головного актива проросійського олігарха Поліщука

07.07.2025 09:42
Продовжуються махінації навколо головного актива проросійського олігарха Поліщука
АРМА знову перевіряє "Алакор Сіті": бізнесмен з паспортом рф Адамовський вдруге намагається ввійти в "Гулівер"

Компанія "Алакор Сіті", власник якої має громадянство РФ, вдруге бере участь у конкурсі АРМА на управління ТРЦ "Гулівер". Це може призвести до репутаційних ризиків для системи управління арештованим майном

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "УНН".

Участь компанії "Алакор Сіті" у конкурсі на управління ТРЦ "Гулівер" вивела проблему управління арештованим майном за межі одного активу. Йдеться не лише про прозорість процедури чи перевірку бенефіціарів, а про репутацію всієї системи, пише УНН.

Компанія "Алакор Сіті" вже вдруге бере участь у конкурсі на відбір управителя для ТРЦ "Гулівер". Ще під час першого конкурсу зʼясувалося, що власник цієї компанії має громадянство Канади та рф. Цю інформацію згодом підтвердили розвідувальні органи України.

Відповідно до українського законодавства, компанії з громадянами країни-агресора серед власників не мають права брати участь у публічних закупівлях і конкурсах. Попри це, "Алакор Сіті" вдруге подалась на конкурс. І зараз ця компанія — одна з двох, що залишились після перевірки.

Усього участь у конкурсі взяли три компанії. Претендент, який зайняв перше місце - ТОВ "БК МІЛЕНІУМ", вже зійшов з перегонів.

Залишилось лише двоє претендентів —  ПП "ЛІМЕКС ЕКСПРЕС КИЇВ" та ТОВ "Алакор Сіті". Якщо в результаті перевірки другу компанію також відхилять, то єдиною, хто залишиться серед кандидатів, стане "Алакор Сіті"— компанія з офіційно підтвердженим російським громадянством у бенефіціара. Однак саме ця компанія наразі намагається усіма способи відбілити свою репутацію і переконати, що у бенефіціара лише канадський паспорт та посвідка на проживання в Україні.

Якщо ж "Алакор Сіті" все ж вдасться це зробити, це буде справжньою репутаційною пасткою для АРМА і всієї держави. Адже актив у центрі Києві передадуть у "руки росіянам", а бізнес-групи і ті, хто прямо або опосередковано працює на російський вплив, отримають сигнал, що система управління арештованими активами вразлива до маніпуляцій.

АРМА й без того перебуває в центрі дискусій щодо прозорості, добору керівництва, ефективності управління активами. Якщо "Алакор Сіті" отримає в управління "Гулівер" - це стане аргументом для всіх, система потребує змін, у тому числі і керівництва.

У країні, де четвертий рік триває повномасштабна війна з росією, компанія, яка подає себе як "канадського інвестора", але офіційно має російське громадянство, не може бути частиною жодного державного процесу.

Нагадаємо, що до Броварської окружної прокуратури надійшло звернення від ІА "МОЯ КИЇВЩИНА" щодо можливого факту зловживання посадовими особами ДП "Завод Порошкової Металургії" своїми службовими обовʼязками в інтересах третіх осіб з метою продажу за занижченими цінами земельних ділянок та нерухомого майна вказаного підприємства забудовникам.

Більш детально читайте у статті: Броварська прокуратура ініціювала розслідування спроб знищення оборонного заводу у Броварах.

Додамо,  що ДП "Завод порошкової металургії" є стратегічно важливим об'єктом, який через схеми, пов’язані з проросійськими бізнес-колами та забудовниками, унікальне виробництво планують довести до банкрутства, щоб за безцінь захопити землю під забудову 

Читайте тут - у Броварах проросійські підприємці планують знищити стратегічне оборонне підприємство

Історія заводу бере початок ще з 1958 року. За цей час він мав усі передумови, аби стати потужною ланкою українського оборонного комплексу. Але натомість роками був об’єктом політичних впливів і тіньових інтересів.

Ще за часів президента-втікача Януковича завод контролювали люди з орбіти Олега Царьова – проросійського політика, якого нині звинувачують у держзраді, а також Бориса Колеснікова, нардепа-регіонала і бізнес-партнера Ріната Ахметова.

Як повідомляли медіа ще 2014 року, замість виготовлення металокерамічних бронежилетів для українських військових держпідприємство працювало на потреби армії рф – виготовляло деталі для двигунів російських танків. Працівники виходили на протести й прямо звинувачували керівництво у співпраці з Царьовим. Той неодноразово приїздив на завод, особисто представляв нового директора Володимира Пісоцького. Сам Пісоцький стверджував: із Царьовим знайомий, але призначення – справа Бориса Колеснікова.

За часів президента Зеленського на броварський завод знову зайшли "донецькі", із новими схемами та старими апетитами. Директор Микола Грінєнко – фігура вкрай неоднозначна. До того, як став виконувати обов’язки керівника держпідприємства багато років працював на Донеччині – у ПАТ "Укрзалізниця" (на посаді заступника начальника департаменту матеріально-технічного забезпечення). 

Докладніше у блозі: У директора броварського заводу Грінєнка є паспорт ДНР

Додамо, що зацікавленою особою у реалізації "схеми" банкрутства підприємства – забудовник Віктор Поліщук. Тільки в даному випадку схема буде реалізована через приватизацію. А для того, щоб підприємство було дешевше, за даними нашого видання, підприємство штучно забанкротують.

Читайте більше: Робота на підсанкційного Поліщука і бізнес для "ДНР": хто знищує завод ВПК у Броварах

Поліщук із 14 квітня цього року перебуває під санкціями, запровадженими указом Президента Володимира Зеленського. Проте це рішення ігнорується, проросійський бізнесмен і далі зберігає контроль за девелоперською компанією Alliance Novobud, відомою забудовою Броварів. Формально він вийшов з будівельного бізнесу, проте зберігає вплив на нього через пов’язаних осіб, родину, торгові марки та бізнес-структури.

Поліщук уже встиг "відзначитися" в Броварах – свого часу знищив унікальний радіопередавальний центр, що мав стратегічне військове значення. Його потужності дозволяли поширювати український радіосигнал на всю територію держави, зокрема й на окуповані райони. Після того, як об'єкт зруйнували, його територію швидко забудували багатоповерхівками. Разом із радіоцентром знищили і єдине протиядерне укриття в Броварах: нині на його місці комерційна нерухомість. Хтось заробив. Держава ж втратила. Люди залишилися без захисту.

Нагадаємо, як Глиняний довів до банкрутства шинний завод 'Преміорі': хронологія подій.

Читати "Моя Київщина" у Facebook