#

The New York Times Magazine: реконструкція Ірпеня стане зразком для відбудови інших міст

08.11.2022 18:50
The New York Times Magazine: реконструкція Ірпеня стане зразком для відбудови інших міст
Фото з місця подій

Американський журнал "The New York Times Magazine" опублікував велику статтю про відбудову Ірпеня "Архітектори планують місто майбутнього в Україні, поки бомби все ще падають"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на статтю у "The New York Times Magazine".

У підзаголовку статті зазначено, що Ірпінь був одним із перших зруйнованих та звільнених українських міст, а тепер він стає лабораторією для відбудови.

Далі у статті йдеться:

Реконструкція Ірпеня одного дня може послужити зразком або повчанням для майбутньої ​​відбудови більших міст, таких як Харків, Херсон та Маріуполь. Місто стало чимось на кшталт лабораторії для вирішення низки проблем, із якими стикається Україна під час відновлення: збалансування воєнного стану країни з теоретичними мирними планами; узгодження негайного бажання громадян повернутися до нормального життя з ретельним плануванням, необхідним для ефективної реконструкції; зважування намірів увіковічнити пам’ять про війну та потреб мешканців у теплих домівках із наближенням української зими.

У публікації зауважується, що над відбудовою міста працюють мер Ірпеня Олександр Маркушин, виконавчий директор Фонду відновлення Ірпеня Володимир Карплюк і головний ірпінський архітектор Михайло Сапон.

Також пишуть про вклад у відновлення міста іноземних фахівців:

Японський архітектор Хірокі Мацуура, який мешкає в Роттердамі, приступив до розробки генерального плану Ірпеня. До проєкту також приєднався міланський архітектор Стефано Боері, який був частиною команди, що проєктувала школи та лікарні у Пріштіні, Косово.

Нагадаємо, що Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав подарував Папі Римському Франциску фрагмент російської міни, яка у березні знищила фасад храму УГКЦ у місті Ірпінь.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: