#

У Переяславі розпочали зйомки відеопроєкту до 250-річчя написання Григорієм Сковородою "Байок Харківських"

13.03.2024 15:32
У Переяславі розпочали зйомки відеопроєкту до 250-річчя написання Григорієм Сковородою "Байок Харківських"
Фото з місця події

9 березня у меморіальному музеї Григорія Сковороди в Переяславі розпочали запис просвітницького відеопроєкту до 250-річчя написання Сковородою "Байок Харківських"

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на "Інформатор".

 Завідувачка музею Сковороди Тетяна Радіоненко розповіла, що автором та ініціатором проєкту є Микола Томенко. Його задум: записати такий відеопроєкт, аби байки були доступнішими та зрозумілішими для школярів. Їх адаптують для сучасного молодого читача та показуватимуть у школах. У першому записі байок взяли участь народна артистка України Жанна Боднарук, переяславська поетеса Вікторія Шевель, старша наукова співробітниця НІЕЗ "Переяслав" Інна Більченко та Микола Томенко. Тетяна Радіоненко зазначила, що під час наступних записів байки читатимуть інші люди з Переяслава та Києва: як відомі, так і звичайні – вчителі, лікарі, поети. У рамках проєкту планують відзняти та прочитати 15 найвідоміших байок Григорія Сковороди (загалом у збірці їх 30). 

Поки що бачення проєкту таке, але згодом може бути і видозмінене. Думаю, що ці випуски будуть загальнодоступними, можливо, і на національному телебаченні транслюватимуть. Де наступні випуски будуть знімати, поки не відомо, але розпочалося все у нашому музеї Григорія Сковороди. Повністю відзнімуть, змонтують та представлять проєкт у червні цього року,

– резюмувала Тетяна Радіоненко.

Нагадаємо, що у ліцеї імені Володимира Мономаха в Переяславі зібрали понад 155 тисяч гривень на допомогу нашим військовим.

Читати "Моя Київщина" у Telegram