#

З’явилось журналістське розслідування про роль ексмера Ірпеня Карплюка у розкраданні Біличанського лісу (ФОТО)

24.09.2021 14:50
З’явилось журналістське розслідування про роль ексмера Ірпеня Карплюка у розкраданні Біличанського лісу (ФОТО)
Володимир Карплюк

У вересні Київська обласна рада з подачі обласної державної адміністрації затвердила схему планування Київської області – на схемі область відбирає у столиці Біличанський ліс

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з покликанням на "LB.ua".

Біличанський ліс – це ліс першої категорії, який долає наслідки Чорнобильської катастрофи. Саме за ці тисячі гектарів столичної землі 12 років ведуть боротьбу ірпінські забудовники, які вже організували схему дерибану лісу. Своєю чергою місцеві активісти домоглися, щоб ліс отримав статус нацпарку і його межі були зображені на кадастровій карті.

Плацдармом наступу на територію столиці є маленький анклав – селище Коцюбинське, яке вкраплене у територію Києва. Саме Коцюбинська рада дерибанила ділянки у лісі, які зрештою опинилися у руках політиків партії "Нові обличчя".

Під час реформи децентралізації громаду селища – кілька десятків тисяч громадян – зробили заручниками. Попри вимогу громади, яка висловила більшість учасників громадських слухань, Коцюбинське не приєднали до Києва.

Рішення блокував голова комітету з питань місцевого самоврядування Андрій Клочко ("Слуга народу"), який взявся співголовувати у робочій групі щодо цього питання і за півтора роки жодного разу не зібрав цю групу, хоча дав слово це зробити 24 липня 2020 року.

Саме у родини Андрія Клочка журналісти знайшли чималі статки. І це збіглося у часі з тим, що у Клочка з’явилася приймальня в Ірпені, його знімає інформаційний ресурс ITV, пов’язаний із ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком. І саме Клочко був на лінійці першого вересня в Ірпені разом зі своїми колегами зі "Слуги народу".

Тобто є низка чинників, які свідчать про співпрацю партійців "Слуги народу" із забудовниками Ірпеня.

Київрада не забарилася з відповіддю на дії області й 23 вересня проголосувала за звернення до правоохоронних органів, зокрема Офісу генпрокурора, НАБУ, СБУ та ДБР.

Документи для депутатів облради готував департамент архітектури ОДА, а саме Ярослав Янович.

Чиновник пояснив схему тим, що пройшла реформа децентралізації й анклавів бути не може, тому і було прийняте рішення промалювати межу на карті у такий спосіб. Таку межу він вважає умовною, а документ – офіційним.

Але при цьому Славутич на схемі так і залишився ексклавом у Чернігівській області. Тобто за цією ж логікою, землі іншої області в ОДА вирішили не захоплювати.

Окрім того, Янович зауважив, що Київська область була останньою без такої схеми. В облраді підтвердили, що саме ОДА спонукало у пришвидшеному порядку голосувати за ці документи.

Янович наголосив, що це було зроблено з подачі Коцюбинської селищної ради. Тут треба зауважити, що селище Коцюбинське очолює член команди Карплюка – Сергій Даніш. Він фігурував у справі щодо викрадення монахинь, брав участь у квартирній афері і є прямим бенефіціаром дерибану ділянок у Біличанському лісі. Тобто в його інтересах зробити те, що 12 років не можуть зробити забудовники – захопити територію лісу і приєднати Коцюбинське до Ірпеня, як громаду, яка не може самостійно існувати.

Київрада вже відреагувала на те, що відбулося. Міський голова столиці Віталій Кличко наголошує:

Ми не повинні допустити порушення прав та інтересів територіальної громади нашого міста, яка дала нам повноваження відстоювати інтереси громади. Департамент земельних ресурсів направив повідомлення про злочин у ДБР, СБУ та НАБУ. Вимагаю не допустити порушення прав територіальної громади Києва.

За звернення до правоохоронних органів депутати Київради проголосували одноголосно. Жодного голосу "проти" чи "утримався". Депутати Київради також наголошували на тому, що необхідно приєднувати Коцюбинське до Києва.

Під час засідання облради 9 вересня депутат від ОПЗЖ Олег Корбан запропонував у рішенні прописати два пункти:

Продовжити роботу депутатської робочої групи… з розробки Схеми планування Київської області... та Робочій групі разом із департаментом містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації визначити державні і регіональні інтереси області та доповісти про це на наступній сесії і, в разі необхідності, підготувати відповідні проєкти рішень Київської обласної ради.

22 вересня відбулося засідання робочої групи як реакція, зокрема, і на звернення голови фракції "ЄС" Георгія Цагареішвілі. Засідання робочої групи оперативно зібрав її голова Борис Білий із фракції "ЄС". Від Коцюбинської ради був селищний голова Сергій Даніш та юрист Денис Крайнік, який в судових процесах, де прокуратура захищає ділянки Біличанського лісу й скасовує рішення Коцюбинської ради, виступає на боці забудовників.

Голова фракції УДАР в Коцюбинській селищній раді Олена Сокотюк зазначила:

Для нашої громади ситуація виглядає дуже дивно. Ви уявіть, що ще в липні Бучанська райрада голосувала питання щодо прийняття трансферу з Коцюбинського у розмірі 800 тисяч. А депутати Коцюбинської ради за це відголосували на сесії лише 31 серпня. За 10 днів до того, як облрада затвердила з подачі ОДА цю схему. Тобто гроші на розроблення схеми планування території Бучанського району, відголосували раніше в районі, ніж навіть відбулося рішення селищної ради і облради. Значить це питання хтось лобіював і протягував. І нам повідомили в райраді, що Коцюбинське виділило гроші першим з-поміж усіх громад, що свідчить про надзвичайний інтерес пошвидше протягнути це питання.

Працівники департаменту архітектури ОДА палко підтримують "експертизу" юриста дерибанників Крайніка, яка у судах різних рівнів зазнавала поразки.

Також на робочій групі були представники КМДА, які надали додаткові документи, радник Кличка та лідер "Автомайдану" Олексій Гриценко та народна депутатка восьмого скликання Ольга Червакова (БПП), яка займалася питанням збереження Біличанського лісу та активно протидіяла забудовникам у Приірпінні.

Червакова наголосила, що держава давала кошти з держбюджету для того, щоб винесли межу в натуру, згідно із затвердженою схемою. Наразі цю територію, як це зазначено у президентському указі, обслуговує КП "Святошинське ЛПГ", яке фінансується з міського бюджету столиці.

Протягом двох тижнів департамент архітектури має вивчити документи і підготувати свою позицію на основі цих документів. Область готує чергове звернення до Києва, щоб залучити їх до робочої групи.

На наступній сесії облради депутати мають можливість виправити схему і не йти за сценарієм дерибанників Біличанського лісу.

Реформа децентралізації не завершена. Залишилися анклави у різних областях. А це означає, що немає цілісності територій громад. Наприклад, у Чернігівській області є шматок Київщини – Славутич, а на території Києва є анклав – селище Коцюбинське.

Селище не приєднують до Києва, бо супроти волі громади виступають забудовники, для яких окреме Коцюбинське – це шанс спробувати знову урвати Біличанський ліс під забудову.

Кожного політичного циклу забудовники Ірпеня знаходять порозуміння з центральною владою. У минулому політичному циклі це було БПП, тепер це "Слуги народу". Але єдності з-поміж слуг народу в облраді немає. Не всі підтримують політику департаменту ОДА.

У дописі йдеться:

Тому питання до облради і до профільного комітету Верховної Ради з питань містобудування залишається відкритим: коли громадян перестануть використовувати як бартер і дадуть доступ до більш якісної медицини, освіти та адмінпослуг? А те, що ліс не можна дерибанити і включати в межі області – це вже очевидні речі. У 2021 році межа лісу, згідно зі схемою планування нацпарку, винесена в натуру і вона відповідає межі міста Києва.

Нагадаємо, що 22 вересня пройшла нарада керівників партійних осередків та голів фракцій "Європейська Солідарність" у місцевих радах Київської області.



Читати "Моя Київщина" у Telegram