#

Агротітушка, скандальний забудовник і п’яний заступник мера: кого "Слуга народу" набрала керівниками штабів на Київщині

13.05.2020 08:49
Агротітушка, скандальний забудовник і п’яний заступник мера: кого "Слуга народу" набрала керівниками штабів на Київщині
Фото з мережі Інтернет

Незважаючи на карантин, підготовка Зе-команди до місцевих виборів триває за графіком, а отже немає жодних сумнівів, що влада готується восени взяти максимальну кількість депутатських мандатів. Щоправда, дещо сумнівними видалися керівники районних штабів партії Зеленського на Київщині, адже дехто з них має кримінальне минуле. Хто буде кувати перемогу на місцях – читайте у матеріалі "Моєї Київщини"

Нещодавно відповідальний за підготовку до місцевих виборів у партії "Слуга народу" Олександр Дубінський опублікував частину списку керівників районних штабів. І все б нічого, але робити результат для партії президента, яка ще минулого року позиціонувала себе дзеркально чистою, будуть особи із вкрай сумнівним минулим.

У попередньому матеріалі ми вже розповідали, що монолітна на перший погляд партія Зеленського розсипалася на групи по інтересах, кожна з яких намагається урвати свій шматок "пирога". Відзначимо, що цей процес триває уже давно, а наближення виборів тільки погіршує становище.

Читайте також: Клаптикове "королівство", або Чому "слуги" на Київщині ризикують залишитися біля розбитого корита.

Дмитро Киришун (Діма-"Звєзда")

Чинний депутат Узинської ОТГ від Аграрної партії Дмитро Киришун уже встиг перефарбуватися під рейтингову силу, найкращим чином продемонструвавши якості політичного флюгера. Чому йому довірили керувати штабом у межах виборчого округу №90 поки не зрозуміло, але хтось явно вирішив закрити очі на кричущі факти його біографії. Варто нагадати, що Біла Церква фактично є вакантною для "Слуги народу", адже це єдиний округ, де на парламентських виборах проголосували не за "слугу", а за Миколу Бабенка – представника політсили "Біла Церква разом", близького до олігарха Василя Хмельницького.

Актуально: Єдиний не від "Зе", або Чому Біла Церква не проголосувала за "слугу".

У кримінальному світі за Киришуном закріплена кличка "Діма-Звєзда", а він особисто прославився історіями з "віджимом" агробізнесу. У часи Революції Гідності він активно підтримував Антимайдан, був одним із постачальників "тітушок", яких шукав серед білоцерківських спортсменів.

Раніше Киришун був керівником "ПОКРОВ-ГРУПП", що стало фігурантом кримінального провадження після надання у Мінекології завідомо неправдивих документів з метою отримання ліцензії на роботу з небезпечними відходами. Наразі даною фірмою керує Юрій Одрина – колишній правоохоронець з Фастова, а зараз є заступником Киришуна в Аграрній партії Білої Церкви. Відзначимо, що рідний брат Юрія Одрини – Іван – служив у Білоцерківській міліції, а зараз очолює ГО "Самооборона Білоцерківщини". 

Владислав Кононов

Для початку варто нагадати, що в парламенті представником 91 округу є Олег Дунда – забудовник Коломойського, який всіляко відстоює його інтереси. Нещодавно Дунда став одним із тих, хто вніс чи не найбільшу кількість поправок до законопроєкту, що забороняє повернення банків колишнім власниками. Нагадаємо, через подані понад 16 тисяч правок розгляд закону фактично заблокований на декілька місяців. До слова, переділ будівельного ринку області під олігарха став однією з причин звільнення першого голови Київської ОДА часів Зеленського Михайла Бно-Айріяна.

Читайте також: Будівництво і ще раз будівництво, або Як під забудовника Коломойського розчищають ключові посади у Київській ОДА.

Тому не дивно, що будувати партійну структуру на окрузі під місцеві вибори доручили забудовнику – Владиславу Кононову. На чоловіка зареєстровано шість підприємств: ТОВ "ГАДЕС СИСТЕМ", ТОВ "ХОДОСІВКА НЕРУХОМІСТЬ", ТОВ "НОВА КОНЧА-ЗАСПА ДЕЛЮКС", ТОВ "АВМ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП", ТОВ "КИЇВОБЛПРОЕКТ", ТОВ "ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ "ЛЕГАЛІНФОРМ".

Зазначимо, що Кононов залишається членом бюро ВО "Батьківщина" у Голосіївському районі Києва. У 2015 році він балотувався від "біло-сердечних" до Київської міської ради, але безуспішно. У Києво-Святошинському районі Кононов більше відомий як скандальний забудовник. У декларації на посаду голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (датована жовтнем 2019 року), вказано, що у власності Кононова перебуває 90 земельних ділянок у селі Ходосівка, право власності на які він отримав у період з 2013 по 2018 рік.

Ім’я Кононова фігурувало в скандалі з привласненням ділянок у селі Гатне. Спочатку "тітушки" зі скандалом розваляли приміщення, що використовували мешканці будинку по вулиці Покровській у селі Гатне, які сільрада не дала можливості приватизувати. Потім чиновники передали ділянки у власність трьом особам, які їх перепродали в один день тещі секретаря сільради Петра Дрощі – Ользі Андрієвській. Остання отримала дозвіл у сільраді на забудову ділянок висотками і уклала договір про право забудови всіх трьох земельних ділянок (суперфіцій) із Кононовим.

Не менш скандальними виявилися й багатоповерхівки Кононова. Компанія AVM Development Group займалася зведенням житлових комплексів у Гатному, Ходосівці, Білогородці та Гнатівці. При цьому в мережі можна знайти інформацію, що будівництво проводилося з порушенням технології та без відповідних дозволів. Мешканці комплексів Кононова страждають через відсутність централізованої каналізації, адже їх новобудови передбачають лише вигрібні ями.

Також інвестори скаржаться, що не можуть повернути вкладені в будівництво кошти, а здача об’єктів затримується на роки. Здані об’єкти мають велику кількість дефектів, які забудовник відмовляється виправляти.

Варто додати, що Кононов веде бізнес спільно зі своїм батьком – Віталієм, який свого часу працював на Ясинуватському коксохімічному заводі. Підприємство входить в орбіту одіозного екснардепа, колишнього донецького, а нині - московського бізнесмена Віктора Нусенкіса  співвласника і голови концерну "Енерго", засновника групи "Донецьксталь". Останній є одним із найбільших жертводавців УПЦ МП, а СБУ його підозрювала у фінансуванні тероризму. 

Сергій Морський

Займатися виборами на 94 виборчому окрузі, де перемагав минулого року Олександр Дубінський, буде Сергій Морський. Він керує низкою аграрних підприємств, зокрема: ТОВ "КУЛИКІВКА АГРО ІНВЕСТ" (Чернігів), ТОВ "ІНВЕНТ-КОМПАНІ" (Васильків), ТОВ "ЧЕРНІГІВ АГРО ІНВЕСТ" (Чернігів), ТОВ "ІВАНІВСЬКЕ-2010" (Житомирська область, перебуває у стані припинення).

За даними аналітичної системи Youcontrol, Сергій Морський у 2012 році очолював нині ліквідоване Управління Держземагентства у Васильківському районі, а до 2012 року був співзасновником двох ТОВ: "Рибальський хутір" у Білоцерківському районі (прісноводна рибна ловля) та "Аналітично-консалтингова компанія "КМ-Груп" у Василькові (інжиніринг, геологія і геодезія, технічне консультування).

Варто додати, що повний тезка Морського був помічником "регіонала" Сергія Момота у Верховній Раді 6 скликання.

Ярослав Варшавець

У межах 95 округу керувати виборчою кампанією партії Зеленського на осінніх виборах буде Ярослав Варшавець – заступник міського голови Вишневого. Зазначимо, що народний депутат від цього округу – Олександр Горобець – не приймає участі в формуванні штабу, адже входить до групи "митників" Павлюка-Тимошенка, які мають конфлікт із групою "Приват".

У мережі є згадка про те, що в серпні 2017 року київські патрульні зупинили автомобіль Škoda, за кермом якого перебував чиновник. Тоді обстеження на приладі показало 1,89 проміле алкоголю в крові (при допустимій нормі 0,2), а жителі повідомляли, що неодноразово бачили Варшавця п’яним за кермом.

Зазначимо, що в 2015 році Варшавець балотувався до Вишневої міської ради від партії "Нові обличчя" Володимира Карплюка, але невдало. На посаді заступника міського голови він курує напрямки містобудування, архітектури, державного архітектурно-будівельного контролю. Чим він зможе допомогти напередодні виборів наразі незрозуміло, але його знання та зв’язки точно не завадили б команді Коломойського заходити на будівельний ринок області.

Олексій Головін

Насамперед слід зазначити, що на окрузі нардепки Ольги Василевської-Смаглюк займатися підготовкою до місцевих виборів буде Олексій Головін – голова ліквідаційної комісії КП "Центр державної реєстрації Вишневської міськради". Варто додати, що він очолював дану структуру з 2016 року. У 2014 році Головін працював у Мін'юсті, де обіймав посаду начальника відділу держреєстрації прав на нерухоме майно,  а перед цим працював у Богуславському райуправлінні юстиції на аналогічній посаді. У мережі також є інформація, що Головін займається адвокатською діяльністю.

Варто додати, що в останній декларації Головіна зазначена купівля автомобіля Lexus NX 200t за понад 600 тис грн, хоча офіційний річний заробіток не перевищує 60 тис грн. Також у НАЗК відзначають, що активи чоловіка у більш ніж 10 разів перевищують його сумарний дохід.

Що ми маємо? Керівництво партійними штабами "слуг" в п'яти округах області довірили людям із сумнівним минулим, які навряд чи зможуть підсилити позиції політсили Зеленського, а от скандали – не минучі. Адже пояснити жителям Київщини, чому президентську політсилу представлють відверті бандити, буде складно...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст