#

Переможці місцевих виборів: верткий очільник Березанської громади Володимир Тимченко

02.12.2020 08:02
Переможці місцевих виборів: верткий очільник Березанської громади Володимир Тимченко
Володимир Тимченко

«Моя Київщина» продовжує знайомити читачів з представниками місцевих громад, які стали лідерами виборчих перегонів. Сьогодні розповімо докладніше про передвиборчу програму, здобутки та недопрацювання очільника та депутатів Березанської міської об’єднаної територіальної громади


Абсолютним переможцем виборів став Володимир Тимченко, який на той момент був міським головою Березані. Попри те, що місцеві ЗМІ згадували мера не завжди в позитивному контексті, він таки отримав більш ніж переконливу підтримку громади та набрав 65,55% голосів (4204). Балотувався кандидат від партії «Березанська громада», яку створив напередодні


Вперше до влади Тимченко прийшов у 2004 році, коли став головою Рокитнянської райдержадміністрації, до того моменту він очолював різні приватні підприємства. Потім з 2005 до 2008 року був директором Головного управління з капітального будівництва Київської облдержадміністрації. А в 2008 році знову очолив адміністрацію, цього разу Яготинського району. Уже через рік вчергове змінив посаду і став керівником державного архіву Київської області. І з серпня 2009 року значився директором ТОВ «Нафтосервіс».


Із 2010 по 2015 рік Володимир Тимченко був депутатом Київської обласної ради від «Партії регіонів». Утім, вирішив, що обласного рівня йому замало і на парламентських виборах 2014 року балотувався до ВРУ як самовисуванець, і безуспішно. Проте спроби пробратися до влади не полишив та через рік став міським головою Березані, знову ж таки як самовисуванець. 


Вже у 2016 році його ім’я фігурувало в першому гучному скандалі - Тимченка  звинуватили у дерибані землі. Йдеться про продаж ділянки, яка належала навчальному закладу, і на території якої вже навіть почали будувати їдальню. Тоді частина депутатів міськради виступила проти - обурила їх занижена ціна на землю та й загалом сам факт продажу шкільної території. Однак мер думку чиновників проігнорував і рішення про продаж землі було прийнято. 


Утім, політична верткість Тимченка нікуди не поділася. Вдруге потрапити до парламенту Тимченко намагався і в минулому році. Балотувався від «Радикальної партії Олега Ляшка». Тоді ЗМІ кепкували над кандидатом через те, що свою передвиборчу програму він «списав» у Ляшка (останній йшов з нею у президенти). Заради справедливості, варто зазначити, що Тимченко все ж вдався до мінімального рерайту - дещо текст скоротив та змінив підзаголовки.


Варто згадати й про інцидент, який стався за рік до виборів у ВРУ - тоді прізвище міського голови було на шпальтах не лише місцевих ЗМІ, а й всеукраїнських. Взимку на дорозі Березань-Переяслав автомобіль Тимченка наздогнали невідомі та здійснили два постріли. Мер не постраждав, при цьому зробив заяву про те, що знає, хто замовник замаху. Однак чи було пов’язано це з його політичною діяльністю, можна лише здогадуватися, адже ніякого розвитку ця подія так і не отримала, обійшлося і без офіційних коментарів. 


Вчергове у земельних оборудках Тимченка звинуватили вже цього року. Зокрема, в розпорядженні «Моєї Київщини» опинилося кримінальне провадження, фігурантом якого є саме міський голова Березані. Йому інкримінують приналежність до схем з відчуження державних земель, в результаті яких було привласнено 150 га та низку будівель. Однак справу поки тримають на паузі і вона ніяк не завадила Тимченку стати головою ОТГ. Згідно з його декларацією, він на незаконних оборудках особливо не збагатився (в будь якому разі офіційно), навпаки, має кредит та борг.


Також за місце очільника Березанської громади боролися ще 4 кандидати: 

  • як самовисуванець балотувався підприємець Олег Козацький, однак він набрав лише 1,57% голосів (101);
  • від «Європейської солідарності» йшов бізнесмен Андрій Петренко, йому виборці подарували 198 голоси, що складає 3,08 %;
  • представник «Слуги народу», ще один підприємець Віталій Саєнко набрав 11,36% (729);
  • за крок до перемоги опинився кандидат від політичної партії «Удар» очільник Баришівської районної ради Володимир Гуменюк. Однак і він суттєво відстав від переможця, на його рахунку всього 1181 голосів, що складає 18,41%. 

Щодо депутатського корпусу, то до мерії потрапило 26 депутатів, які представляють 5 політичних сил. Найбільшу кількість мандатів  отримала новостворена партія мера «Березанська громада», до списку якої ввійшли переважно керівники місцевих комунальних закладів, медики, освітяни, ну й звісно ж чиновники. Серед них Ольга Ігнатій (директор Березанської ЗОШ №1), Ольга Проценко (директор ТОВ «Фарма-маркет», яке займається роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами), Олег Сивак (секретар міської ради),  Олександр Окладний (начальник КП «Березанський комбінат комунальних підприємств виконавчого комітету Березанської міської ради»), Любов Дегтярьова (директор Березанського НВК), Лідія Полтавець (директор Березанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4), Володимир Луценко (директор КНП «Березанська міська лікарня Березанської міської ради»), Олександр Павленко (заступник міського голови та екс-депутат Київської обласної ради), Василь Омельченко (директор сільськогосподарського ТОВ «Ярешківське»), Андрій Огороднік (начальник відділу транспорту ТОВ «Баришівська зернова компанія»), Анатолій Мірошніченко (в. о. старости Пилипчанського старостинського округу).


Від «Слуги народу» пройшло чотири депутати: Віталій Саєнко (ФОП),  Наталія Хатян (заступник директора БФ «Баришівська зернова компанія»), Максим Головань (помічник лісничого в Березанському лісництві ДП «Переяслав-Хмельницьке лісове господарство») та  Оксана Громова (тимчасово не працює).


Така ж кількість у Березанській міській раді і представників політичної партії «УДАР»: Галина Рудківська (ФОП), Ганна Науменко (ФОП), Борис Скорик (керівник фермерського господарства «БОРИС ПЛЮС»), Володимир Гуменюк (голова Баришівської районної ради та один із кандидатів у мери).    


Три мандати отримала «Батьківщина». Від неї пройшло два підприємці - Сергій Тимченко та Ігор Радіоненко, а також директор ТОВ «Баришівська зернова компанія» Сергій Саєнко. (вочевидь, зі своєю заступницею Хатян вирішили йти від різних політсил)


Та ще три «ОПЗЖ»: пенсіонер Юрій Грицун, його безробітний син Юрій Грицун та головний спеціаліст Баришівської селищної ради Тетяна Божок. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Євгенія Любомирська
журналістка