#

Зжерти Дикого: хто готується усістися у крісло мера Білої Церкви

02.07.2020 08:13
Зжерти Дикого: хто готується усістися у крісло мера Білої Церкви
Фото з мережі Інтернет

Бюджет, збагачення на комунальних підприємствах, укрупнений Білоцерківський район, активи на території міста та району, перспективи великої політики – ось головні причини, чому за посаду міського голови буде серйозна гризня, скоріше всього, компроматів та брудних технологій. "Моя Київщина" оцінила теперішнє становище мера Білої Церкви Геннадія Дикого, якому не вдасться "виїхати" на протистоянні фінансово-промислових груп, як це було п’ять років тому

Група Хмельницького

Як відомо, у Білій Церкві є декілька тіньових гравців, які безпосередньо впливають на всі політичні процеси, хоча цього не надто афішують. Одним із найбільш серйозних угрупувань називають команду олігарха, колишнього "регіонала" Василя Хмельницького, який має в найбільшому місті області серйозні бізнес-інтереси. Його фронтменом на минулих виборах міського голови був ексміністр уряду Азарова Костянтин Єфименко, який керує фармацевтичною компанією "Біофарма" та підприємством "Трібо", що фактично належать тому ж Хмельницькому.

Серед інших пішаків "олігарха" варто видзначити ексмера Білої Церкви Василя Савчука, який зараз є секретарем міської ради. Варто нагадати, що Савчук - теж колишній "регіонал", який перебував при владі з 2006 по 2015 рік. Він потрібна людина в команді, адже на відміну від того ж токсичного Єфименка досі зберігає мінімальний рейтинг серед електорату пенсійного віку, а також знає всі можливі схеми "розпилу" бюджетних коштів.

Минулого року Хмельницькому вдалося посилити свої позиції завдяки вдалим парламентським виборам. Представник його команди Микола Бабенко, який очолює партію "Біла Церква разом", зумів перемогти представника партії "Слуга народу" Юрія Нестерчука – бізнесмена, відомого в місті як власника компанії "Транс-Сіті", що займається маршрутними перевезеннями у місті та регулярно потрапляє в скандали.

Варто додати, що перераховані вище люди Хмельницького не завжди справно, але виконують поставлені перед ними завдання, проте для боротьби за крісло міського голови є давно відпрацьованим матеріалом. Саме тому на політичному горизонті міста три роки тому з’явився новий персонаж – Павло Козирєв. Для білоцерківців - абсолютно невідома особа, але знана у політичних колах.

Нагадаємо, що Козирєва називали "вічним" мером міста Українка, де він перебував на посаді з 2002 по 2017 рік. За це й час він став фігурантом низки кримінальних справ, що були відкриті за фактом перевищення службових повноважень, махінацій із виділенням землі та багато іншого. Варто нагадати, що в 2010 році Козирєв публічно підтримав Юлію Тимошенко на виборах президента, але після перемоги Януковича перефарбувався, ставши членом Партії регіонів.

У 2017 році, після гучних обшуків в Українській міській раді, Козирєв подав у відставку, але в.о. мера протягом певного часу залишилася його людина. Утримати владу не вдалося, адже після перевороту керівницею міста стала Тетяна Кучер, а представники Козирєва перейшли в опозицію. Цікаво, що кримінальні провадження проти Козирєва поки призупинені, але цілком можуть поновитися на старті виборчої кампанії.

Спочатку планувалося призначення Козирєва відразу заступником Дикого, з яким були відповідні домовленості в представників Хмельницького. Але в останній момент мер відмовився від "троянського коня", схоже, зрозумів ризики від прийняття необачного рішення. Саме тому Козирєва влаштували начальником Білоцерківської податкової, хоча профільної освіти у нього немає. Наприкінці минулого року оновився склад виконкому Білої Церкви, куди завели Козирєва. Варто додати, що це відбулося з подачі депутата міськради Геннадія Джегура від партії "Європейська солідарність". Останній свого часу був головою Білоцерківської РДА та показав один із найгірших результатів роботи серед своїх колег. Варто додати, що Джегур уже давно підігрував команді Хмельницького, хоча офіційно представляв зовсім інших гравців.

Для можливого успішного балотування в мери Білої Церкви команда Хмельницького пішла випробуваним раніше шляхом – створенням громадської спілки, щоправда одноразової, яку використають виключно під вибори. Саме тому Козирєв  заснував ГС "Нова Біла Церква", яку розкручує за кошти Хмельницького.

Більшість із групи Хмельницького уже свого часу перебувала при владі і зберігає вплив на ситуацію в Білій Церкві. Щоправда, нічим окрім гучних скандалів жителям міста вони не запам’яталися. Спрогнозувати результат їхнього наступного перебування при владі та "ефективної" бізнесової діяльності можна на прикладі аеропорту "Київ", який зараз орендує Хмельницький.

Читайте також: Гаряча осінь: як олігарх Хмельницький рветься до бюджету Білої Церкви.

Нагадаємо, що "Жуляни" нещодавно було реконструйовано, що мало б збільшити привабливість летовища та пасажиропотік, але конкурувати з "Борисполем" приватному аеропорту чомусь взагалі на вдається. Натомість пандемія коронавірусу ще більше погіршила ситуацію, адже підприємство повністю зупинило свою роботу, а на утримання приміщень витрачається колосальна сума. Саме тому представники Хмельницького звернулися до влади з проханням на отримання щомісячної фінансової допомоги в розмірі 22 млн грн для нарахування заробітних плат, а також рефінансувати 28 млн доларів кредиту. А заодно анонсували звільнення половини всіх співробітників аеропорту.

Фактор "слуг"

Історія зі "Слугою народу" в Білій Церкві взагалі виявилася "казковою". Як відомо, минулого року Нестерчук зайшов у Зе-команду завдяки зв’язкам у міністерстві Авакова. Тоді транспортника "обтяжили" витратами по Білій Церкві на президентську кампанію Зеленського у першому та другому турах. Натомість він отримав майже безпрограшний білет у парламент по 90 округу, але штабісти з Києва фактично "злили" вибори під Бабенка. А після цього Нестерчук навіть не потрапив у команду "слуг" перед місцевими виборами…

Як відомо, осінніми виборами "Слуги народу" на Київщині займається скандальний нардеп Олександр Дубінський, який уже представив частину керівників районних штабів. За результат команди президента у Білій Церкві буде відповідати кримінальний елемент – Дмитро Киришун.

Актуально: Агротітушка, скандальний забудовник і п’яний заступник мера: кого "Слуга народу" набрала керівниками штабів на Київщині.

Нагадаємо, у кримінальному світі за Киришуном закріплена кличка "Діма-Звєзда", а він особисто прославився сумними історіями з рейдерством агробізнесу. У часи Революції Гідності він активно підтримував Антимайдан, був одним із постачальників "тітушок", яких набирав серед білоцерківських спортсменів.

Амбітний депутат облради

Не приховує своє бажання зайняти пост міського голови чинний депутат обласної ради Олександр Поляруш – представник Радикальної партії Ляшка. Йому не заважає той факт, що зараз він займає посаду заступника міського голови. Цікаво, що в пасиві Поляруша уже три балотування до парламенту по 90 виборчому окрузі. Особливих шансів на перемогу він не має, але точно висуватиме свою кандидатуру і може відкусити у Дикого голоси…

Фактор Бігарі

Чинна депутатка обласної ради та директорка Київської обласної дитячої лікарні №2 Наталія Бігарі, яка на минулорічних парламентських виборах представляла партію "Голос", наразі не визначилася з балотуванням на пост міського голови. Варто нагадати, що на парламентських виборах Бігарі посіла третє місце після Бабенка та Нестерчука. Бабенко брати участь у виборах не буде, а Нестерчук не матиме за собою бренду партії Зеленського, тому шанси на перемогу Бігарі є досить серйозними, а деякі оглядачі вважають її кандидатуру досить перспективною.

Самотній Дикий

Міський голова Білої Церкви, який балотувався від "Самопомочі", за останні п’ять років став фігурантом кримінальних справ, які використовувалися як фактор тиску представниками попередньої влади. Але й звинувачення не були безпідставними: йому закидали зловживання службовим становищем, розкрадання бюджетних коштів при реконструкції парку Шевченка. Також НАБУ розслідує білоцерківську аферу з придбанням будівлі під ЦНАП за 24,3 млн грн, хоча перед цим приміщення продавалося від однієї особи іншій за 4,4 млн грн.

Окрім того, критично налаштовані містяни не бачать великих результатів від діяльності міського голови, адже нових робочих місць чи покращення інфраструктури за 5 років майже не відбулося. Саме тому не дуже зрозуміло, який звіт представить виборцям Дикий напередодні виборів.

Також не варто виключати можливість появи на політичних просторах інших сильних кандидатів, що цілком може вплинути на кінцевий результат. Але здебільшого все крутитиметься навколо продажу місць в списках у топ-політичних сил. І дехто вже встиг на цьому заробити. Цинізм ситуації полягає в тому, що близьке оточення експрезидента Порошенка уже продало осередок партії "Європейська солідарність" людям Василя Хмельницького, які в свою чергу будуть віддавати місця кандидатам в обмін на травлю Дикого, який на минулорічних виборах президента публічно підтримував Порошенка…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст