#

Голова Білоцерківської райради Володимир Шевченко: Нам потрібен компроміс з містом

20.02.2019 06:04
Голова Білоцерківської райради Володимир Шевченко: Нам потрібен компроміс з містом

Про розвиток Білоцерківського району та територіальні конфлікти з Білої Церквою «Моя Київщина» поспілкувалася з очільником райради Володимиром Шевченко.

- Нещодавно Президент України підписав указ про звільнення з посади голови Білоцерківської РДА Геннадія Джегура. Яке ваше ставлення до даного кадрового рішення?

- За час моєї роботи в нас завжди була співпраця із райдержадміністрацією, так само з Джегуром чи Савчуком.  Ми завжди знаходили спільну мову і співпрацювали на розвиток району. Але наказ Президента я не можу обговорювати. Мабуть йому видніше, тож гарант з губернатором Київщини вирішили так.

- Добре. А хто, на вашу думку, стане новим очільником РДА, є якісь прогнози?

- Не можу вам нічого сказати з цього приводу, адже є вища гілка влади, яка знає кого призначити на цю посаду.

- Коли ж варто очікувати на ліквідацію районних органів влади через створення ОТГ?

- Для того, щоб ліквідувати районні органи влади, треба по-перше  внести зміни до Конституції, і на підставі цих змін будуть внесені зміни чи доповнення, та навіть можливо новий закон України про місцеве самоврядування, який і визначить нову структуру органів місцевого самоврядування. Поки що є така практика, що у районів, які об’єдналися так само працює райдержадміністрація, райрада та всі органи влади на сьогоднішній день.

- Багато представників влади та навіть очільник КОДА Олександр Терещук часто говорять про те, що на Київщині ситуація із ОТГ – непроста, адже взнаки даються амбіції деяких політиків, сільських та селищних голів, які хочуть бути керівниками. Ви особисто теж так вважаєте?

- Місцеві чиновники повинні працювати відповідно чинного законодавства. Поки вони працюють так, як пише сьогодні закон, а буде новий закон – будуть працювати по-новому…

- Чим на вашу думку закінчиться боротьба між районами і Білою Церквою за спірні території? Які прогнози щодо апеляції, яку готує Білоцерківська міська рада відносно рішення Київського адміністративного суду про межі міста та району?

- В адміністративному суді Києва Білоцерківська районна рада, як відповідач по даній справі, використала свій обов’язок перед судом і довела правомірність прийняття рішення  районної ради про встановлення меж села Фурси та Чмирівка. Надані всі достовірні та належним чином завірені документи про те, що село Фурси не було розширено за рахунок міста Біла Церква. Поки що Білоцерківська міська рада не подавала позов до апеляційного суду. Коли подасть – це буде на розгляд суду. Але найголовніше, на мою думку, в тому, що треба ще раз сісти за стіл переговорів і знайти якийсь компроміс. Адже району також треба жити, мати гідний бюджет. І тут я не скажу, що Біла Церква щось робить неправильно, адже вона також бачить свої перспективи. Але треба сідати за стіл переговорів і вирішувати це питання. 

- Чому, на вашу думку, деякі села не хочуть приєднуватися до Білої Церкви?

- Якщо наприклад брати села, які межують з Білою Церквою, то вони є самодостатніми і  відповідно мають свою особисту думку. Якщо взяти до прикладу село Шкарівка або Терезине, то вони подали свої документи, щоб зробити свої ОТГ в складі тих сіл, які захотіли з ними йти. Але на жаль на сьогоднішній день на рівні держави це питання вже певний час перебуває на розгляді.

- До речі, наскільки збільшився бюджет району в порівнянні з минулими роками?

- На сьогоднішній день зведений бюджет району становить 230 мільйонів гривень. Розробляється соціально-економічна програма та низка інших на рівні адміністрації, для того щоб район працював і функціонував у повному обсязі. 

- Яка наразі ситуація із землями резерву в районі?

- Ситуація така що у всіх селах усі землі запасу або резерву на сьогоднішній день  передані АТОвцям через Асоціацію АТО, і я навіть не знаю такого населеного пункту, де залишились вільні землі для ОСГ (2 Га). Буквально сьогодні я піднімав це питання,  і куди не обдзвонив, все вже 1-2 роки тому передано бійцям для використання.  Але в нас є районні державні землі, тому можливо постане питання, що якийсь відсоток від них також буде передаватися для потреб учасників бойових дій.

Спілкувалася Надія Савчук, «Моя Київщина» 

Читати "Моя Київщина" у Telegram