#

Ревуть Гуньки як ясла повні: хто і як шантажує Київщину неухваленим бюджетом

28.01.2022 07:58
Ревуть Гуньки як ясла повні: хто і як шантажує Київщину неухваленим бюджетом
Наталія та Анатолій Гунько

Кінець минулого року в Київській обласній раді ознаменувався скандалом – столична область стала єдиною в Україні, яка не прийняла бюджет. В умовах децентралізації це не настільки критично, як ще декілька років тому, але все ж це дуже неприємний маркер. "Моя Київщина" розбиралася, чому при повноті влади "Слуг народу" досі не прийнятий головний фінансовий документ на 2022 рік

Непорозуміння та різні вертикалі впливу на партійний осередок "Слуги народу" призвели до того, що коаліція в Київській облраді фактично відсутня. На частину депутатів традиційно зберігає вплив нардеп Олександр Дубінський, зокрема на тих, кого особисто просував у список. Частину підгребла родина Гуньків – зараз головою облради юридично значиться Наталія Гунько, хоча де-факто керує процесом її чоловік, підшефний проросійського олігарха Віктора Поліщука Анатолій Гунько.

Перед новим роком Київська облрада повернула проєкт бюджету на доопрацювання Київській ОДА, тому стало зрозуміло, що діалогу між двома владними структурами немає. Говорять, що причина в особистій неприязні багатьох депутатів та представників ОДА до Гуньків, які ведуть абсолютно деструктивну діяльність. Є й версія, що Гуньки свідомо пішли на загострення, аби дестабізувати ситуацію в регіоні. Ціль - спробувати взяти Київську ОДА під свій контроль.

Паралельно "слуг" трясе через заяву новоспеченої голови партії Олени Шуляк, що відбудуться серйозні чистки серед депутатів, зокрема місцевих рад. Враховуючи, що голова партійного осередку Київщини Андрій Мотовиловець абсолютно не контролює і не впливає на ситуацію, Шуляк може підкорегувати партійні ряди саме на Київщині, де депутатами стали вкрай неоднозначні персони.

Актуально: Імперативний мандат у студію або Чому на "слуг" у Київській облраді чекають чистки.

На одному підконтрольному Гунькам Telegram-каналі почалася "травля" депутатів, що не особливо лояльні до них. Цілком імовірно, найближчим часом почнуть публікуватися "темники" окремо про кожного, щоб не назбиралося голосів за відсторонення голови КОР Наталії Гунько.

Інша справа, що представники фракцій "Солідарність" та "За майбутнє" почали переговорний процес із Київською ОДА на предмет доопрацювання проєкту бюджету. Запрошення отримувала і Наталія Гунько, проте, за невідомих причин, проігнорувала його. Фактично, питання бюджету області розглядалося без участі голови ради.

Відомо, що Ярослав Москаленко та Георгій Цагареішвілі спільно з головою КОДА Василем Володіним підготували необхідні документи, аби проголосувати першочергово зарплати працівникам комунальних підприємств та профінансувати захищені статті видатків. Але запланована на 27 січня сесія облради не відбулася, адже відповідне розпорядження не підписала голова облради Гунько. Це при тому, що останніми днями активно відбувалися засідання профільних комісій, які працювали з департаментами КОДА та вносили зміни у програми.

При цьому варто наголосити на тому, що "Солідарність" демонструє конструктивну позицію, адже, попри переслідування Порошенка та чітку опозицію до влади, на рівні області вони готові сідати за стіл переговорів із представниками "слуг".

Наразі ситуація досягла точки кипіння, адже найближче пленарне засідання тепер має відбутися аж 17 лютого. Тобто питання бюджету області відкладається майже на місяць. Офіційною причиною може стати карантин, який через збільшення кількості хворих буде посилюватися. Проте всі пам’ятають, як у розпал пандемії депутати Київської облради без дотримання дистанції та без жодних масок проводили сесії, коли їм це було потрібно.

Затягування з обласним бюджетом – не нова історія для Київщини. Таке вже відбувалося за часів головування облрадою Ганни Старикової. Тоді представниця "Батьківщини" відправила правлячу партію від Порошенка у глибоку опозицію на два роки, а бюджет кожного року приймався із суттєвим запізненням. Переломити ситуацію вдалося тільки після приходу в КОДА Олександра Терещука, який змінив на посаді абсолютно "безхребетного" Олександра Горгана.

Після цього Ганну Старикову зняли з посади і гегемонія "Батьківщини" в облраді закінчилася. Із 2019 року бюджет приймався вчасно і без жодних проблем, проте вже перший рік перебування Гунько на посаді ознаменувався скандалом із відсутністю бюджету. Деструктивна позиція голови ради може стати причиною для зміни її на посаді. За інформацією видання, рятувати фактично неіснуючу коаліцію вже ніхто не буде. Між фракціями йдуть перемовини як змінити існуючу конфігурацію більшості: наразі є певні домовленості.

Щоправда, не обійшлося і без конфліктів: під зверненням голови КОДА Василя Володіна депутат від фракції "Батьківщина" Олександр Колодій звернув увагу, що обласна рада неспроможна, а ситуація з неприйняттям бюджету просто неприпустима. Проте в коментарях голова фракції "За майбутнє" Ярослав Москаленко пригадав, як саме депутати від партії Тимошенко перед Новим Роком не голосували за бюджет області на 2022 рік, хоча вони були присутніми в залі.Але чекати до 17 лютого не обов’язково. Якщо третина депутатського корпусу висловить бажання провести засідання ради для вирішення нагальних питань Київщини, голові облради доведеться реагувати на офіційне звернення. Відмова депутатському корпусу зі сторони Гунько може стати причиною для її звільнення. Якщо Гуньки продовжать розвалювати облраду зсередини, вся президентська фракція ризикує відправитися в опозицію. Свіжа заява Наталії Гунько на сайті Київської облради, де вона переводить стрілки на КОДА, свідчить про її бажання і надалі шантажувати облжержадміністрацію блокуванням облради.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст