#

Кандидатів мало, достойних – ще менше: хто очолить Київщину після Гунько

10.05.2022 16:06
Кандидатів мало, достойних – ще менше: хто очолить Київщину після Гунько
Наталія Гунько

Питання щодо заміни голови Київської облради наразі навіть не риторичне – це потрібно робити якомога скоріше. Вся область побачила, що формальна керівниця ради зникла і не з’являється на робочому місці. Покинула всіх, і все – ось на що спромоглася Наталія Гунько в часи війни, а якщо робити поправку на її зв’язки з росією, то стає дуже сумно. Проте сьогодні "Моя Київщина" сконцентрується не особистості голови облради, а на депутатах, які можуть зайняти, сподіваємося, незабаром вакантне місце

Від самого початку було зрозуміло, що Київська облрада буде працювати за будь-яких обставин. Проте ефективна робота може бути лише тоді, коли всі сили кинуті на досягнення єдиної мети. Суспільство швидко об’єдналося, часто всі довоєнні протиріччя відкинулися на третій план, адже зараз ворог тільки один: українська історія знає чимало прикладів, як внутрішнім розбратом користувався противник.

Умовний "віз" під назвою Київська облрада зараз, схоже, їде на трьох колесах, тому зусиль для успішної роботи органу потрібно витрачати на прядок більше. Знайдеться небагато "фанатів" нинішньої голови КОР Наталії Гунько, яку важко було назвати лідеркою і раніше, а зараз – тим більше. Мало задоволених її роботою і серед керівників громад, і серед виборців. Чимало експертів називають її бездіяльність – злочинною, адже в найбільш відповідальний момент вона просто зникла (за винятком нечисленних дописів на Facebook та кількох публікацій сайті облради). Здобутки голови Київоблради Гунько ми підбивали в окремому матеріалі.

Актуально: "Таємниче" зникнення пані Гунько: чому Київщина на два місяці залишилася без голови облради.

Для того, щоб максимально безболісно вийти зі скандалу, коли столичну облраду очолює представниця проросійського бізнесмена Віктора Поліщука, у партії "Слуга народу" мають добряче постаратися. Просто зробити рокіровку – недостатньо. Потрібно сформувати легенду, як родині Гуньків, попри неспростовні докази зв’язків із проросійським бізнесом, вдалося "пройти праймеріз" (для порівняння, у 2019 році з прохідної частини списку "слуг" до парламенту виключили Ірину Панченко через відверті фото в мережі).

Чомусь, нікому не було діла до кримінальної справи Анатолія Гунька, чинного депутата Верховної Ради від партії Зеленського, якого слідство обґрунтовано підозрювало в причетності до знищення стратегічного державного підприємства. Було б логічно відновити слідство, обох виключити з фракції та позбавити будь-якого впливу на політику. Закрадаються підозри, що комусь дуже вигідне їх перебування на посадах, поки що.

Читайте також: Тотальна амнезія, або Навіщо у Броварах складають легенду про "хорошого" Поліщука.

Саме тому час депутатському корпусу визначатися, хто може замінити на посаді Гунько. За жодних обставин Київщиною не будуть керувати представники "Євросолідарності", "Батьківщини" чи ОПЗЖ (перспективи останніх взагалі нульові), тому перелік кандидатів суттєво скорочується. Попри заяви, що зараз для всіх єдиною партією має бути Україна, політики не забувають про рейтинги та піар, іноді дуже безглуздий.

"Зашкавених" персонажів уже було достатньо, тому хотілося б побачити дійсно фахового керівника облради. Варто розпочати із фракції "Слуги народу". Як відомо, вона далеко не монолітна, адже частина депутатів орієнтується на одіозного Олександра Дубінського. Останній, до речі, зараз не дуже помітний (напевно, не з власної ініціативи). Депутатам Дубінського не світить посада голови облради, тому коло претендентів суттєво зменшується. З рештою, досвідчених залишається не так вже й багато.

Імовірно, від "слуг" претендентом міг би бути Олександр Поляруш, який не приховує бажання піднятися по кар’єрних сходинках. При всіх скандалах та причетності до різних схем, він уміє знаходити спільну мову та завжди залишається на плаву. До недавнього часу Поляруш трудився заступником міського голови Білої Церкви, а місцеві його взагалі називали "мером Заріччя" (район, від якого чоловік обрався депутатом, отримує найбільше коштів з міського бюджету). Має інтереси в маршрутних перевезеннях, тому час від часу просуває питання щодо підняття вартості проїду.

У порівнянні з Гунько Олександр Скляров був ефективним головою Київської облради, чому сприяли всім відомі обставини. Найголовніше, що не було проблем із прийняттям бюджету, роботою ради загалом. Кулуарні розбірки, бажання присісти на потоки призвели до переформатування коаліції та зміни керівництва. Зрозуміло, що вдруге Склярову буде важко зібрати голоси для призначення, але справа в тому, що доведеться обирати кращого серед гірших (є підозра, що справді достойним не випаде шанс поборотися за посаду).

Цілком логічно, що не втратить чергову спробу стати головою облради голова фракції "За майбутнє" Ярослав Москаленко. На початку каденції він був близький до цього, але зібрав депутатські 42 голоси, замість мінімально необхідних 43. Тоді Москаленку пригадали політичне флюгерство, скандал із передачею Межигір’я, роботу на злочинну владу Януковича. Звісно, зараз він - патріот, але голосування обома руками за "диктаторські закони" йому ніхто не пробачив і не забув. І навряд чи забуде. Вкрай негативний бекграунд і завадив Москаленку посісти крісло голови у 2020 році. Зрозуміло, що другий шанс він спробує використати сповна, адже це можливість із мінімальними втратами пройти у Верховну Раду наступного скликання.

Безперечно, ще одним кандидатом від фракції "За майбутнє" буде Ярослав Добрянський – нині перший заступник голови облради, який має значний управлінський досвід. Свого часу він встиг покерувати Згурівською, Києво-Святошинською, Макарівською та Бориспільською районними адміністраціями (беззаперечний мастодонт державної служби). Попри закиди в корупції та перевищенні службових повноважень, всі кримінальні справи проти Добрянського наразі закриті.

Варто додати, що досвід роботи на посаді заступника у Добрянського досить серйозний, а з початку війни він фактично став головою ради, адже Гунько самоусунулася. Проблема фракції "За майбутнє" в тому, що там перебувають відразу два лідери, які хочуть зайняти найвищу посаду, але комусь доведеться поступитися. Більш того, не вийде так, щоб двоє представників однієї політсили стали були у керівництві облрадою, тому комусь із них доведеться сидіти в залі, а не за трибуною.

Щодо "Євросолідарності" та "Батьківщини", то їх представники знову можуть претендувати лише на посади заступників. Хоча в "Батьківщині" є ресурсні гравці як Андрій Засуха, представник однієї з найбільших родинних аграрних компаній Київщини. Кого візьмуть у коаліцію, наразі сказати важко, все будуватиметься на простій арифметиці (щоб вистачило голосів) та меншій особистій неприязні.

Звісно, цікаво було би побачити головою облради когось, хто не встиг вляпатися в корупційний скандал. Одиниці таких людей є в різних фракціях, але, на жаль, вони поки не стали фігурами, яких зможуть підтримати колеги. Тим більше, ніхто не відміняв політичну корупцію та договорняки.… 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст