#

Кандидатка в депутати Ірина Бігунець: Тетіївській раді потрібна "нова кров"

18.09.2020 22:32
Кандидатка в депутати Ірина Бігунець: Тетіївській раді потрібна "нова кров"
Ірина Бігунець

Напередодні виборів до сільських, селищних, міських рад територіальних громад та відповідних голів інформаційний портал "Моя Київщина" поспілкувався із кандидаткою в депутати до Тетіївської міської ради Іриною Бігунець. Про позицію правозахисниці щодо прийняття нового виборчого кодексу, важливості роботи кваліфікованого юриста в органах місцевого самоврядування та розвитку району читайте у сьогоднішньому матеріалі

27-річна Ірина Бігунець – уродженка міста Тетіїв Київської області, за плечима якої успішна юридична кар’єра. Пані Ірина працювала у військовій прокуратурі Київського гарнізону, а зараз кандидатка в депутати працює на посаді адвоката Адвокатського бюро "Василика В. В.". Також із 2018 року Ірина Бігунець є викладачем кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ та здобуває ступінь кандидата юридичних наук. Додамо, що правозахисниця також мала досвід бути радником Міністра юстиції України.

Варто сказати, що окрім кропіткої роботи над кар’єрою в юридичній сфері, Ірина Бігунець досить вдало поєднує свою професійну діяльність із громадською. Кандидатка до Тетіївської міськради очолює регіональне відділення ВГО "Ліга народних адвокатів" в Київській області, благодійну організацію "Фундація Зелінських", співпрацює зі ЗМІ, адже за плечима має також і журналістську освіту, та займається благодійністю. Ірина Бігунець – автор низки публікацій в юридичній пресі з актуальних питань правового регулювання суспільних відносин. За сприяння кандидатки тривають роботи з реконструкції Свято-Миколаївського храму в Тетієві.

Діапазон фахових інтересів жінки охоплює питання функціонування політики в Україні, судової системи, кримінального процесуального права, адвокатури в Україні, захисту прав людини.

- Чому Ви вирішили балотуватися до Тетіївської міської ради? Як вважаєте, вистачить Вам політичної обізнаності та досвіду для роботи?

- Попри те, що я 10 років тому виїхала із Тетієва, зміна місця проживання жодним чином не вплинула на любов до моєї малої батьківщини. Я часто приїжджаю до рідного краю, тут залишилися жити моя мама, рідні та друзі. Безумовно, що доля міста для мене не байдужа й станом на сьогоднішній день мені не подобається те, що відбувається в Тетієві. Неодноразово я чула від мешканців міста нарікання на якість життя та слухала розповіді про численні проблеми, які стосуються й роботи місцевої влади в тому числі. Тому для себе я прийняла рішення йти в раду від партії "Наш край" та цілком готова працювати задля позитивних змін.


- У чому полягає основна проблема Тетіївської міської ради на Вашу думку?

- Перш за все хочу сказати, що мені абсолютно не подобається, що депутатський корпус влади – це здебільшого одні й ті ж особи, вже, навіть, пенсійного віку, які мають депутатський мандат кількох скликань місцевої ради, однак ніякого прогресу за часи їх каденцій ми не спостерігаємо. Відтак, люди повинні усвідомлювати, що змін варто очікувати лише тоді, коли на місцях будуть працювати молоді та амбітні спеціалісти, які будуть зацікавленні в розбудові того чи іншого регіону. Зокрема це стосується й нашої мерії.

Як я вже говорила, більшість депутатів Тетіївської міської ради – це лікарі, підприємці, активісти, які через свою, ймовірно, необізнаність, приймають  рішення сесій ради, абсолютно інтуїтивно, на власний розсуд, без знання усіх тонкощів законодавства й, очевидно, без розуміння усіх наслідків.

Багато разів до мене зверталися активісти з проханням проаналізувати певні рішення із юридичної точки зору. Хочу сказати, що були випадки, коли я знаходила у них деякі моменти, які порушують національне законодавство. Тому в депутатському корпусі має бути людина, яка знає тонкощі законодавства та буде проводити правову експертизу прийнятих рішень, що в свою чергу відіграє неабияку роль для адекватної роботи ради.

- Зорієнтуйте, будь ласка, щодо пріоритетних напрямків роботи. Над якими питаннями плануєте працювати у раді, які проблеми району хвилюють особисто Вас?

- Перш за все, я б хотіла зайнятися проведенням юридичного аналізу усіх питань, які виставляються на сесію ради. Також маю на меті забезпечувати прийняття тільки тих рішень, які відповідають інтересам громади та не будуть суперечити чинному законодавству України, задля уникнення негативних наслідків для Тетіївської громади.

Станом на сьогодні Тетіївська міська рада має дуже багато кредитів, тому зарплати мешканці міста отримують вже не з коштів, які були закладені в бюджеті міста для цього, а з кредитних коштів. Це відбувається через те, що на сесії міськради приймаються рішення без урахування усіх наслідків. Саме тому увага депутатів також має бути прикута до контролю фінансового питання. Окрім цього, потрібно також працювати над забезпеченням ефективного використання комунальних ресурсів.

Мій напрям – юридичний аналіз та супровід діяльності міськради під час сесій. Також планую працювати над розвитком освітянської сфери, оскільки моя мама працює вчителем і ця тема мені близька. Для мене є пріоритетним розвиток освіти в регіоні та й загалом соціальної сфери району.

- Чи розглядаєте можливість запровадження в місті безкоштовних юридичних консультацій для населення?

- Безумовно, що так, ВГО "Ліга народних адвокатів" спеціалізується на наданні безкоштовної правової допомоги. До мене неодноразово зверталися жителі міста, яким я намагалася надати максимально вичерпну юридичну консультацію абсолютно безкоштовно. Я відкрита для усіх мешканців регіону, які відчуватимуть потребу в правовій підтримці.

- Як Ваша сім’я відреагувала на бажання балотуватися? Підтримала чи навпаки намагалася відговорити?

- Моя мама знає, що я завжди була амбіційною та цілеспрямованою людиною, тому вона ніколи, так би мовити, не ставила мені палок в колеса, а навпаки підтримувала і підтримує кожне моє рішення, за що я їй безкінечно вдячна.

- Чому вирішили займатися благодійністю?

Можу сказати, що з дитинства моя мама привила мені певні моральні принципи, серед яких вагоме місце належить релігії. Тому, коли до мене звернувся протоієрей Василь Волянюк з проханням допомогти реконструювати Свято-Миколаївський храм у центрі міста, я просто не змогла залишитися осторонь. За мого сприяння для відбудови храму було прийнято рішення безкоштовно надати 25 тисяч одиниць цегли. Окрім цього, питання реконструкції храму безпосередньо дотичне до розбудови інфраструктури та благоустрою міста, що для мене також пріоритетно. Вважаю, що релігійний розвиток громади – це одна із тих складових, яка формує успішність регіону в цілому.

З дитинства мене турбувала доля також іншої пам’ятки міста – Костелу Успіння Пресвятої Діви Марії, який в радянські часи став частиною заводу "Електронмаш". Тоді я не могла зрозуміти причин, чому влада міста абсолютно не переймається руйнацією, без перебільшень, вагомої культурно-історичної пам’ятки.

Після мого професійного становлення, я більш ґрунтовно зайнялася цим питанням. Відтак дізналася, що ексвласниця цієї будівлі "загрузла" у боргах, тому на нерухоме майно в центрі міста наклали арешт. Минулого року приватним виконавцем, було виставлено будівлю заводу "Електронмаш" на аукціон. Тоді я зібрала навколо себе однодумців та вирішила її придбати, щоб не допустити повторного перетворення 200-річного костелу на "промислову примару". Наразі ми засновуємо проєкт по відновленню цієї архітектурної пам’ятки, адже питання збереження історичної спадщини, безумовно, важливе не тільки католицькій громаді міста, а й усім його жителям.   

- Як плануєте використати другу частину земельної ділянки?

- Я, мої друзі, партнери та однодумці однозначно працюватимемо над тим аби це була найкраща, найцікавіша локація в Тетієві з усіх точок зору. Ми прагнемо з часом створити там такий собі "Тетіївський магніт", куди будуть приїздити люди з сусідніх районів та інших міст нашої України.

- Чого очікуєте від майбутніх виборів?

- Цього року процес виборів буде дуже складним. Наразі в Україні прийняли Виборчий кодекс, за яким принцип роботи виборчих комісій осягнути буде максимально важко. Для підрахунку голосів будуть необхідні неабиякі математичні здібності. Особливо мене бентежить процес голосування у сільських місцевостях. Для мене загадка, як люди в сільських місцевостях, будуть розбиратися у цій новій заплутаній системі.

У зв’язку зі складністю прийнятого законодавства може бути дуже багато різних фальсифікацій, тому я вважаю доцільним забезпечити на кожній виборчій дільниці кваліфікованого спостерігача, який би забезпечував законність цього процесу. Лише таким чином можна досягти мінімум фальсифікацій на виборах. Зрозуміло, що жодна виборча кампанія не проходить ідеально, але я думаю, саме ця буде максимально складна.

- Чому, на Вашу думку, замість того, щоб спростити процес виборів, його навпаки ускладнюють? Яка мета таких дій?

- Я не можу назвати якоїсь конкретної мети. Наразі в країні загалом склалася складна ситуація, пов’язана із об’єднанням районів - децентралізацією. Я вважаю, що це скоріше за все варто пов’язувати із певними прогалинами у законодавстві. Загалом, я думаю, що такі глобальні зміни не відповідають потенційним можливостям наших громад.

- Що Ви думаєте про нововведення щодо гендерної квоти на виборах?

Цьогоріч однією із особливостей проведення виборів 25 жовтня стане дотримання гендерної квоти. Тобто серед кожних п'яти кандидатів у списку має бути щонайменше дві жінки. Без дотримання квот можуть відмовити кандидатам усього списку. Що можу сказати, наразі політика склалась таким чином, що сьогодні на виборах 2020 перевага надається жінкам. Останні загрозливі тенденції у світі, зокрема події у Білорусі доводять, що настав час жінок, які стають рубіконами для різних режимів. Не варто нас недооцінювати, адже на політичній арені вже багато років досить успішно грають жінки-політики.

- Яка ситуація щодо корупції в Тетієві?

- Для того, щоб говорити про високий рівень корумпованості регіону, має бути як мінімум вирок суду, який юридично підтвердить те, що дійсно от у тому й тому регіоні, наприклад, – корумповані посадовці. Тому говорити, що якісь конкретні особи в нашому місті займаються корупцією – я не можу. Звичайно в Україні є певний відсоток корумпованості влади. Щодо Тетієва я не можу назвати конкретних цифр, але, звичайно, у кожному маленькому містечку вона є. Це безумовно впливає на розвиток громади та й України в цілому.

Очевидно, що якщо ліквідувати корупцію і кумівство у Тетієві, місто отримає сприятливі умови для ведення бізнесу та стане економічно вигідним центром для інвесторів. Тому над цим питанням також варто працювати. Чистота фінансів громади та інших ресурсів, їх використання саме для громади, для кожного мешканця, а не окремої групи осіб, буде у фокусі моєї уваги. Я мрію про самодостатню Тетіївську громаду, адже в нас цікаве минуле, тому намагатимуся робити все, щоб у мого міста було майбутнє.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка