#

Київщина туристична: найцікавіші місця Ставищенського району

28.06.2020 10:03
Київщина туристична: найцікавіші місця Ставищенського району
Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва "Ставищенський"

"Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, в яких познайомить читачів з унікальними місцями столичного регіону. Ми пройдемося по кожному району області, щоб показати унікальні місця та красоти Київщини

З 7 березня 1923 року на півдні Київщини утворився район, на території якого було знайдено значну кількість археологічних пам’яток, а також залишки давньоруських городищ. Отже, сьогодні мова піде про Ставищенський район, назва адміністративного центру якого пішла від кількості спустошених ставів, або ставищ. Тому перейдемо до найцікавіших місць, які можна відвідати.

Парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Ставищенський»

У серці селища Ставище знаходиться парк, який був закладений в 1785 році академіком Анджиєвським. На його території росте 13 деревних і чагарникових порід, серед яких є цінні вікові дуби, липи. Також на території парку є став, та інші цікаві об’єкти, на які можна подивитися та зробити фото.


Ставищенський районний краєзнавчий музей

Для тих, хто не любить ходити багато, а прагне дізнатися багато, гарним варіантом буде музей, який також знаходиться в Ставищі. Експозиція самого музею висвітлює природу краю. Тут міститься історична колекція артефактів від первісногромадського ладу до сьогодні. У музеї також є галерея українських художників-живописців, де можна на власні очі побачити понад 50 робіт, і скульптурні композиції. Окрім того, у музеї є зал природи «Музей природи», який має на меті популяризувати серед населення району та відвідувачів не лише всю красу природи Ставищенського краю, а й професію тих людей, які безпосередньо про неї піклуються.


Урочище «Дубина»

Між селами Сніжки та Розкішна розмістився ботанічний заказник, який становить собою масив 60-річного грабового лісу, де можна зустріти рідкісного для Київщини виду черешні. При цьому на території можна побачити внесені до Червоної книги України види підсніжника звичайного, цибулі ведмежої, пижма звичайного, буквиці лікарської, перстача білого, а також ряст Маршалла.


Земська школа

У селі Розкішна до цього часу збереглася та функціонує земська школа, яка було збудована 1896 році за кошти родини Браницьких. Товща стін становить 85 см.

Неподалік від спортивного майданчика можна побачити руїни нового корпусу школи, який, на жаль, через брак грошей так і не відкрили.


Церква Різдва Богородиці

У 1777 році в центрі села Антонівка, яке колись мало назву Слобода, купець Антоній Стефанський з місцевими жителями звів на кам’яному фундаменті з дерева церкву на честь Різдва Богородиці. Через 49 років священник Артемович переробив церкву та привів до хорошого вигляду, а в 1826 році біля воріт храму була зведена дерев’яна дзвіниця. На сьогодні храм також зазнав реставрації та є наразі дієвим.


Свято-Михайлівська церква

Приблизно в середині 19 століття було збудована дана церква за допомоги місцевих парафіян, а також коштів державної скарбниці. Наразі церква функціонує. За іншими даними храм був зведений в 1894 під  керівництвом архітектора Володимира Ніколаєва.


Незважаючи на невелику кількість туристичних об’єктів, Ставищенський район може похизуватися великою кількістю видатних людей. Наприклад, український режисер Станіслав Клименко - родом з села Іванівка, яка також є батьківщиною для хорового диригента та композитора Порфирія Демуцького. Зі Ставищенського району Микола Біденко, який є відомим поетом та перекладачем з із польської та чеської мов. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Єва Басіста
журналістка