#

Корупція, злочинність та відсутність вбиралень: жителі Бородянщини про наболіле

17.08.2020 10:56
Корупція, злочинність та відсутність вбиралень: жителі Бородянщини про наболіле
Фото з мережі Інтернет

Нещодавно соціологічна група інформаційного порталу "Моя Київщина" провела опитування жителів селища Бородянка щодо якості життя, переваг та проблем регіону. Відтак, серед найгостріших недоліків, які бентежать мешканців населеного пункту, варто назвати відсутність громадських вбиралень, процвітання корупції в органах поліції та медичній галузі, високий рівень злочинності

За словами жителів селища, чи не найголовнішою проблемою, що багато років бентежить бородянців, є відсутність громадських вбиралень. Зауважимо, що відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я про санітарні норми, у кожній зоні зелених насаджень, де відпочивають люди, обов’язково повинен бути хоча б один громадський стаціонарний туалет.

Чому в Бородянці, де станом на 1 січня 2020 року проживає 13 157 осіб, досі немає жодної громадської вбиральні – загадка. Винними в такій ситуації місцеві жителі називають тамтешніх чиновників і додають, що серед представників Бородянської влади довірою громадян користуються лише одиниці.

Як і мешканці інших районів столичної області, жителі Бородянщини не з чуток знайомі з корупцією. Чи не найбільше вони потерпають від корумпованості лікарів та правоохоронців, а "роботою" останніх не задоволені майже всі опитані респонденти. Саме із поганою роботою силових органів, на думку містян, пов’язаний високий рівень злочинності та й загалом невтішна криміногенна ситуація в районі.

Найбільше місцеві жителі потерпають від дрібних крадіїв та шахраїв, однак траплялися й більш серйозні злочини та навіть убивства. Мешканці селища й досі переймаються страшної трагедією, що трапилася біля місцевого нічного клубу "Pride" 7 червня цього року. Місцеві боксери невідь за що накинулися на співробітника клубу. Дісталося також і тим, хто взявся захищати невинного хлопчину, зокрема нині покійному Миколі Овдієнку.

Зауважимо, що несумісні з життям удари ці нелюди наносили хлопцеві, коли той лежав непритомний біля свого авто. На жаль, після страшного побиття Микола Овдієнко перебував у комі майже чотири тижні, пережив дві трепанації черепа. Однак серце молодого хлопця не витримало: він помер 7 липня, за місяць після звірства.

Що дивно, четверо вбивць, які так по-звірячому розправилися із невинним хлопцем, досі на волі. Ба більше, один із них, Антон Семенов перебуває закордоном. Інші ж без будь-якого страху спокійно гуляють містом, перебувають у місцях громадського користування та упевнені в безкарності за скоєне вбивство.

Щодо стану медицини: жителі бідкаються, що в місцевій лікарні апріорі відсутні будь-які пільги для ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Болюча ця тема й для тамтешніх пенсіонерів.

Серед інших насущних проблем жителів цього регіону варто назвати "вічне" питання безпритульних тварин, незадовільний стан доріг та тротуарів. Респонденти зазначають, що ремонт дорожнього покриття хоч і проводиться вибірково, однак загальна картина все ще досить плачевна.

Турбуються жителі Бородянського району й про екологію. Наразі, за словами мешканців селища, найбільше їх непокоїть стан місцевих річки та озера, адже їх необхідно почистити, проте місцева влада цим питанням не дуже переймається. Також місцеві звертають увагу влади на застарілу інфраструктуру, погане освітлення вулиць, недостатню кількість дошкільних навчальних закладів, шкіл та центрів позашкільної роботи.

За словами мешканців селища, багато приміщень у Бородянці просто пустують, що псує загальний вигляд населеного пункту. Зокрема, мова йде про місцевий кінотеатр, який, на думку бородянців, необхідно реконструювати. Бентежить жителів також закриття місцевого ринку. На думку опитаних, такі дії місцевої влади недопустимі для селища, адже через це багато людей втратили робочі місця, яких і так не вистачає у районі.

Питанням під "nota bene" для жителів цього населеного пункту залишається цінова політика тамтешніх підприємств, магазинів та супермаркетів. Містяни скаржаться на захмарні ціни, особливо під час карантину, коли більшість населення втратила основний дохід.

Разом із тим бородянці відмічають й позитивні аспекти змін за останні п’ять років. Майже всі опитані респонденти задоволені тим, що місцева влада дбає про освітній процес та дозвілля молодого покоління, адже активно проводиться ремонт тамтешніх шкіл, дитячих садочків. Окремо варто відзначити й про пільговий проїзд для школярів у громадському транспорті.

До того ж, містяни задоволені й новим парком, де можуть із приємністю проводити час усі мешканці селища. Позитив вони вбачають й у великій кількості місць для відпочинку, зокрема йдеться про кафе та нещодавно відкритий клуб.

Серед позитивних зрушень варто також відзначити й рішення депутатів Бородянської селищної ради, які на 27 сесії VII скликання проголосували за надання селищу статусу міста та відправили відповідне звернення до Київської ОДА та Київської облради.

Загалом, якщо аналізувати відповіді респондентів, можна зазначити, що попри позитивні зміни бородянській владі є над чим працювати. Водночас деякі мешканці регіону говорять про тотальну бездіяльність місцевих посадовців, що, без сумніву, дає підстави відноситися до них скептично.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка
Теги: