Дехто втік, але більшість працює: чим займаються депутати Київської облради
Із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну деякі депутати Київської обласної ради, яким свого часу жителі столичної області висловили довіру та надали право обстоювати їхні інтереси, стали як ніколи єдині й гідно виконують свої обов'язки перед народом. На жаль, є й ті, хто "забув" про роботу. Детальніше, хто чим живе та що робить під час війни, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"
Як відомо, депутатський корпус Київської обласної ради складається із 82 депутатів, які є представниками п’ятьох фракцій - "Європейської солідарності", "Слуги народу", "За майбутнє", ВО "Батьківщина" та проросійської ОПЗЖ. Ми вирішили дослідити їх діяльність за останні три тижні війни, промоніторивши соцмережі.
"Європейська Солідарність"
У Київській обласній раді VIII представників політсили Петра Порошенка "Європейська солідарність" - найбільше. Майже половина із 25 депутатів цієї фракції у КОР продовжили виконувати свій обов'язок перед мешканцями області та працюють на перемогу.
Так, заступниця голови облради Тетяна Семенова займається збором та доставкою гуманітарної допомоги у різні куточки Київщини, інформує про евакуацію населення, публікує новини про важливі стратегічні перемоги України на дипломатичному фронті. До волонтерської роботи долучилися також Георгій Цагареішвілі, Олег Іваненко, який працює у волонтерському штабі та особисто зустрічається з бійцями тероборони. Галина Єрко натомість займається пошуком домівок закордоном для тих, хто змушений тікати від "спасіння" кремлівського карлика, допомагає з евакуацією із Бородянки та інших населених пунктів ОТГ, збирає гуманітарну допомогу, Роман Титикало разом із командою волонтерів передали ректору НМУ ім О.О. Богомольця Юрію Кучину необхідні медиками для роботи університетської клініки в умовах військового часу, Хвича Мепарішвілі працює над забезпеченням життєздатності водних об’єктів Київщини, Черкащини та Полтавщини, публікує інформацію про евакуацію населення, а Алла Шкуро допомагає у зборі необхідного для підрозділів ДСНС Київщини, координує волонтерську та гуманітарну допомоги в регіоні.
Син народного депутата та голови ПрАТ "Миронівський завод з виробництва круп і комбікормів" Олександра Жукотанського Дмитро Жукотанський інформує мешканців Миронівки про роздачу безкоштовних продуктів від компанії "МХП", а Володимир Горковенко став бійцем 206 батальйону територіальної оборони Києва, який створений на базі "Європейської Солідарності". Окрім цього, у Telegram Горковенко має канал, де публікує важливі новини та інформує про перемоги ЗСУ.
Оксана Перінська, Тарас Костін, Олег Косташ, Борис Білий та Олександр Волинець долучилися до роботи на інформаційному фронті.
"Слуга народу"
Депутатів, які представляють партію Президента України Володимира Зеленського у КОР, - 22, однак, на жаль, не усі "слуги" продовжують якісно працювати в умовах війни.
Голова облради Наталія Гунько інформує про доставку гуманітарних вантажів у різні населенні пункти столичної області, а також щоденно звітує про підсумки евакуації мешканців і особисто зустрічається з ними. Однак попри створення видимості активної роботи на перемогу, Наталія Гунько на посаді голови облради є серйозною загрозою для області, передовсім тому, що тіньовим куратором залишається її чоловік Анатолій, якого недаремно вважають представником "п'ятої колони".
Актуально: прецедент Гунька: хто очистить Київську облраду від колаборантів?
Гунько більше 10 років працює на проросійського олігарха, українофоба Віктора Поліщука, якому допомагає знищувати Україну зсередини. Які настанови у критичний момент можуть отримати Гуньки від "вищого керівництва" можемо тільки здогадуватися.
Актуально: Переділ влади: як Київщина отримала "смотрящого" від Москви
До волонтерської роботи на Київщині долучилися Андрій Кріпак, Юліан Москаленко, який особисто доставляє гуманітарну допомоги з Республіки Польща. Станіслав Семергей співпрацює з власниками кафе "Старе Місто", які забезпечують готовою їжею лікарів, дітей-переселенців, будинки для літніх людей та всіх, хто цього потребує. Олександр Поляруш став бійцем громадської територіальної оборони "Єдність", про роботу якої розповідає.
Ігор Колтунов долучився до організації евакуації мешканців з Гостомеля, а також інформує про гуманітарні коридори, які діятимуть у населених пунктах Київщини. Окрім цього, він активно висміює дії та заяви кремлівського карлика і його маріонеток, веде інформаційну війну проти всіх, хто підтримує "рускій мір" в Україні. На інформаційному фронті також "воють" Роман Буковський та Володимир Тимофійчук, який гостро висловлюється не тільки про російську верхівку, а й засуджує відомих українців, які в критичний момент стали не на сторону світла.
Віктор Шеремета у день повномасштабного вторгнення росії завчасно повернувся в Україну з конференції John Deere та допомагає армії фінансово, а також звітує про навчання бійців територіальної оборони і як член асоціації фермерів закликає відмовитися від російської продукції фермерів з інших країн.
ВО "Батьківщина"
Із 14 депутатів, які у КОР представляють фракцію "Батьківщина", лише четверо активно висвітлюють свою роботу в соціальних мережах. Так, президент ФК "Колос" Андрій Засуха організував усіх працівників та футболістів клубу, які залишилися у селі Ковалівка Білоцерківського району та допомагають ЗСУ, а також розгорнув штаб допомоги. Автобус "Колосу" евакуює жінок та дітей зі столиці до інших міст країни.
Вікторія Ільєнко разом із волонтерами фонду "Київська Русь" допомагає територіальній обороні та соціально незахищеним групам людей Обухівщини. Олександр Колодій поширює інформацію про "зелені коридори" з Бучі, Ворзеля, Бородянки, Гостомеля, Ірпеня. Ігор Левітас зустрічається з бійцями тероборони, а також, за його словами, відвідує міста та села області.
"За майбутнє"
Деякі представники фракції "За майбутнє" об'єдналися та працюють над забезпеченням Київської області, бійців тероборони та воїнів ЗСУ усім необхідним. Так, голова фракції Ярослав Москаленко особисто доставляє гуманітарну допомогу в Київ та займається евакуацією мешканців. Ба більше, за сприяння Москаленка оборона Київщини вже отримала сім броньованих автомобілів, один із яких отримали бійці 72 ОМБр ЗСУ, а ще один передали меру Ірпеня Олександру Маркушину для евакуації мешканців. Збором та доставкою допомоги для соціально незахищених верств населення та усіх, хто був змушений покинути свої домівки, займається також перший заступник голови КОР Ярослав Добрянський. Окрім цього, Добрянський інформує про евакуацію жителів та висвітлює життя столичної області в умовах війни, що дуже важливо для світової спільноти.
Володимир Сабадаш працює у Василькові: депутат займається збором гуманітарної допомоги та товарами дитячого харчування, якими забезпечує пологові будинки та всіх, хто цього потребує.
Тетяна Самойленко розгорнула роботу власного волонтерського центру, займається збором коштів на необхідні прилади для армії та особисто доставляє гуманітарну допомогу, займається пошиттям балаклав для воїнів. Також депутатка облаштовує приміщення з одягом та взуттям, а також приміщення для ночівлі громадян, що зможе вмістити 100-120 українців, які виїжджають з гарячих точок. Окрім цього Самойленко разом із співзасновницею "Словацько-української молодіжної асоціації "SURMA" Аліною Чекерлан знімають документальний фільм про війну.
"Опозиційна платформа - За життя"
Жоден із дев’яти представників проросійської "ОПЗЖ" у КОР за майже місяць війни росії проти України у своїх соціальних мережах не наважився навіть висловити свою позицію щодо повномасштабного вторгнення, а про допомогу мешканцям Київщини, ЗСУ чи ТРО і мови бути не може. Що цікаво, аж на 23-й день Валерія Барановська, Тарас Ващішін, Андрій Фещенко та Ірина Швець "оговталися" та оголосили про свій вихід з фракції, заявивши про "засудження збройної агресії та протиправність встановлення "руского міра". Таку ж заяву зробив і Олег Цаплієнко, який не тільки попросив усіх депутатів покинути фракції проросійської партії, а й заявив про необхідність об'єднання у депутатську групу "Захист Київщини". До того ж очолюване Цаплієнком ПСП "Агрофірма "Світанок" працює на забезпечення фронту та територіальної оборони, допомогу постраждалим та підтримку тимчасово окупованих територій.
Як бачимо, в умовах війни депутати Київської обласної ради змогли організуватися та продовжують працювати на перемогу України. Очевидно, що хтось має більші можливості, зважаючи на матеріальне становище, однак ми наголошуємо, що всяка діяльність і на інформаційному фронті, і на фронті волонтерства наразі тільки наближає нас до перемоги.
Наша агенція у жодному разі не ставить знак рівності між відсутністю постів у соціальних мережах та бездіяльністю, але все ж варто проявляти активність, бо навіть словесна підтримка тих, кому мешканці столичного регіону висловили довіру на виборах, як ніколи потрібна. Допомога хоча б одній людині - надважлива, а допомога громаді - неоціненна. Разом до перемоги!
Читати "Моя Київщина" у Facebook