#

Прецедент Гунька: хто очистить Київську облраду від колаборантів?

25.02.2022 09:13
Прецедент Гунька: хто очистить Київську облраду від колаборантів?
Анатолій Гунько

Критичні часи також мають свій позитив – остаточно стає зрозуміло хто є хто. Із початком війни на Донбасі у 2014 році українці сконцентрувалися на зовнішньому ворогові, але забули про латентних колаборантів, які роками руйнували і продовжують руйнувати Україну зсередини. Зараз війна йде в Київській області. Сьогодні "Моя Київщина" розкаже про тих, хто тихенько зливав Україну

Днями у Верховній Раді України було показове голосування. Парламент ухвалив звернення до РНБО з пропозицією запровадити санкції на 10 років проти низки депутатів Держдуми РФ. Причина – визнання "ЛДНР", що було засуджене всіма демократичними країнами світу. Таким чином відбулася своєрідна легалізація присутності російських військ на Донбасі, які понад 8 років воюють із українською армією.

Попри заяву лідерів фракцій політичних сил у парламенті про консолідацію зусиль, синхронного голосування не вийшло. Проєкт постанови "Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" проголосували 322 народні депутати. Хоча в сесійній залі їх було трохи більше. Утримався від голосування народний депутат Анатолій Гунько. Його називають тіньовим куратором Київщини, адже його дружина очолює Київську обласну раду.

Зауважимо, що в сесійній залі журналісти підгледіли листування Гунька із представницею туристичної фірми, яка пропонувала нардепу путівку в Дубаї. Але той відмовився через заборону депутатам покинути Україну. Зауважимо: не через державницьку позицію, а саме через обмеження фракції. Адже відсутність у сесійній залі достатньої кількості депутатів у необхідний момент може призвести до колапсу в парламентсько-президентській республіці.

У Дубаї не полетів, але й за санкції проти російських "колег" теж не голосував. І для цього є логічне пояснення. Гунька називають представником "п’ятої колони", і недаремно. Проросійський олігарх Віктор Поліщук, на якого Гунько працює більше 10 років, уже давно працює над знищенням України зсередини. У часи гібридної війни, коли пропаганда РФ регулярно "промиває" мізки жителям східних регіонів, дуже доречним був би інструмент протидії. Проте він був знищений. Мова йде про ДП "Радіопередавальний центр".

Про історію знищення стратегічного військового об’єкта писали і говорили чимало. Навіть справу розслідували, а причетних до злочину тримали в СІЗО та мало не посадили за грати. Головним фігурантом справи називали Анатолія Гунька, який разом із міським головою Броварів Ігорем Сапожком провернув аферу: під виглядом виділення землі для будівництва фармацевтичного заводу, депутати міськради проголосували за передачу землі Міністерства оборони України третім особам. Завод ніхто навіть не думав будувати, там зараз виросли багатоповерхівки компанії "Сітіконсалт девелопмент", що афільована з Поліщуком.

Але проблема не в багатоповерхівках, їх будують повсюди, де тільки можна. Саме перед початком війни 2014 року було знищено стратегічний оборонний об’єкт, який потрібен Україні. Військові експерти переконані, що це не може бути просто збігом обставин, а Поліщук-Гунько діяли на замовлення московських кураторів.

Пов’язує Гунька з Поліщуком ще одна неприємна для українців історія – банкрутування "Михайлівського", який належав олігарху. Мільярди гривень були виведені з рахунків разом із депозитами вкладників, але покарання ніхто так і не отримав. Натомість колектори тероризують простих українців, вибивають неіснуючі борги. До слова, олігарх Поліщук прекрасно почувався при Порошенку, а при Зеленському ситуація стала ще кращою. Можливо, час схаменуся?

Чистки у своїх рядах політичним партіям - і особливо партії влади - потрібно було робити на етапі формування списків. Але відвертого українофоба в партії Зененського там "не помітили", навіть більше, неформально благословили керувати столичним регіоном. Депутати терплять дружину Гунька Наталію на посаді голови Київської обласної ради, але всі знають, що більшості – немає.

Актуально: Переділвлади, або як Київщина отримала "смотрящого" від Москви

Перебування Наталії Гунько на посаді є серйозною загрозою для області, адже в будь-який момент вона може заблокувати роботу ради. Наприклад, зараз, у критичний момент не буде скликано сесію для додаткового виділення коштів на територіальну оборону, чи закупівлю необхідного обладнання та медикаментів обласним лікарням. І це лише сценарії, що лежать на поверхні. Які настанови Гуньки можуть отримати від кураторів, ніхто не знає…

Який може бути вихід? Очищення ради від колаборантів. Один із методів – запровадження відкритого поіменного голосування, зокрема і за нового голову КОР, який не вляпався в корупційні скандали та має чітку проукраїнську позицію. До слова, Київська облрада залишається однією із найбільш закритих: в онлайні не показуються результати поіменного голосування, а всю інформацію доводиться шукати на сайті. Хоча потрібно брати приклади хоча б із сусідніх областей, де це давно стало нормою.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст