#

Начальник відділення поліції у Ставищі Віталій Король: зменшилася кількість злочинів, це пов’язано з комендантською годиною

04.01.2023 12:14
Начальник відділення поліції у Ставищі Віталій Король: зменшилася кількість злочинів, це пов’язано з комендантською годиною
Віталій Король

Про ситуацію на Ставищенщині «Моя Київщина» поговорила з начальником відділення поліції №5 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління поліції Київської області майором поліції Віталієм Королем.
- Пане Віталію, чи змінилась криміногенна ситуація в громаді  з початком повномасштабного вторгнення росії?
- Криміногенна ситуація  на території обслуговування відділення поліції №5, можна сказати, покращилася. Із введенням воєнного стану перші місяці  до червня поточного року ріст злочинності зменшився. Можливо, повпливала комендантська година, патрулювання вулиць. На даний час є випадки крадіжок, але порівняно з довоєнним станом,  кількість їх зменшилася. Збільшення патрулів, зокрема  ЗСУ і ДФТГ, працівників поліції дало свій вагомий результат на криміногенний стан у громаді.

- Які найбільш поширені види злочинів на території  Ставищенської громади?
- Найпоширеніші – це нанесення тілесних ушкоджень - ст. 125, легкі тілесні ушкодження, зберігання  наркотиків, тобто, те, що найбільш потрапляє в поле зору правоохоронців. Відсоток вчинення крадіжок набагато зменшився у звязку з військовим станом. Можна сказати, що невеликий обсяг та перелік злочинів, притаманний нашому регіону порівняно зі злочинами, вчиненими у великих містах. Наша ОТГ в цьому плані порівняно спокійна.
- Яка безпекова ситуація на дорогах Ставищенщини з урахуванням нинішньої ситуації з відключенням світла?
- Ситуація в зв’язку блекаутом та економією світла напряму пов’язана з поганою видимістю на дорогах: водіям погано видно дорожнє покриття і стан вулиць. Останнім часом було декілька ДТП без потерпілих, де зазнали ушкодження лише автомобілі. А ось резонансних ДТП було трапилось одразу дві за одну добу. В одному з цих випадків місцевий житель, рухаючись на автомобілі в стані алкогольного сп
яніння здійснив наїзд на дитину 11-ти років, що рухалась в попутному напрямку. Подія трапилася в період 17-18 годині, на вулиці саме сутеніло, а водій рухався без ввімкнених фар і навіть не розумів, що їде без світла. Дитина саме йшла у магазин купити продукти харчування, але на одязі не було ніяких світловідбиваючих елементів. Можливо, якби вони були, то водій навіть напідпитку помітив би їх. На жаль, цей випадок мав летальний наслідок. Загибла дитина із багатодітної родини переселенців, які втекли від війни із Херсонської області, але, на жаль, смерть наздогнала дитину тут, на Київщині.

Відносно таких ДТП, не знаю, що спонукає громадян вчиняти подібні злочини, бо відсоток виявлення кермувальників в п’яному стані набагато вищий за минулорічний, попри проведення профілактичних заходів. 

- Які саме профілактичні заходи проводяться аби зарадити ситуації?

- Працівники поліції на постійній основі у зв’язку із вимкненням світла проводять посилені патрулювання 24/ 7на території нашої громади. Для обслуговування  території задіяні як піші так і автопатрулі. Зокрема, працівники поліції спільно з ДФТГ проводять профілактичні заходи, які в  першу чергу націлені на попередження  кримінальних  та адміністративних порушень, а також на безпекову ситуацію громадян. В зв’язку з мінімізацією використання світла проводили акції і роздавали світловідбиваючі стрічки громадянам, в першу чергу дітям, які пересуваються в темний час доби по вулицях нашої громади, задля того, аби водій міг заздалегідь побачити на переходах і не тільки пішоходів, зміг зорієнтуватися, зменшити швидкість і бачити об’єкт на дорозі. Також проводяться профілактичні бесіди із власниками магазинів щодо дотримання режиму роботи, заборони продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім. Тих працівників, де було виявлено дані порушення, притягнуто до відповідальності згідно статті 156 час.2, а також вирішується питання про позбавлення ліцензії. Виконавчий комітет і податкова служба приймають рішення, і декілька підприємців вже було позбавлено ліцензії на право продажу алкогольних та тютюнових виробів.
- Повертаючись до цього резонансної ДТП… Чи не намагається людина, яка здійснила такий важкий злочин, уникнути якимось чином покарання?
- Це  місцевий житель, і  це не та людина, що буде намагатися уникнути відповідальності. Він раніше працював головою сільської ради, зараз вже на пенсії. Працівниками поліції було проведено всі необхідні процесуальні дії і передано до суду клопотання про обрання міри запобіжного заходу. Суд вирішив, що для нього в даній ситуації, а саме: вчинення ДТП в стані алкогольного сп’яніння, яке потягло за собою смерть потерпілого, правомірним буде присудити цілодобовий домашній арешт, тобто, під варту його не було поміщено. Згідно з ухвалою суду, йому заборонено залишати межі села  та, відповідно, місця  проживання.
- Чи побільшало шахрайських дій під час воєнного стану?

- В другій половині 2022 року побільшало таких випадків. Шахраї, у яких нема здорового глузду, яким байдуже, що люди втратили домівки, майно, роботу, шукають можливості легкої наживи. Не знаю, як достукатися до людей, щоб вони не давали реквізити банківських карток, рахунків шахраям. Ми вже достатньо звертаємося через соцмережі і засоби масової інформації, адже це досить поширений вид злочину  і не лише у нас. Траплялися випадки, що люди втрачали великі суми. Звісно, робляться всі процесуальні дії, порушуються кримінальні справи. Дуже багато є шахраїв, які через інтернет- мережі та телефони ошукують громадян, згодом кошти пропадають із зарплатних та кредитних карток.
Тому ще раз застерігаю, не надавайте реквізити будь-кому і товари оплачуйте тільки при отриманні.
- Поговорімо про кадрові питання. Чи є некомплект у відділенні і яких спеціалістів не вистачає?

Відповідно до штатного розпису на даний час залишається не укомплектовані лише дві посади: дільничного офіцера  поліції і поліцейського ГРПП. Але на заміщення цих вакантних посад Головним управлінням Нацполіції було оголошено конкурс і станом на сьогодні зареєстровано чотири кандидати. Вони проходять іспити по знанню нормативної бази, по фізичній підготовці, а у подальшому, після здачі відповідних іспитів, будуть направлені на навчання у спеціалізований вуз і, відповідно, призначені на посади. Тобто некомплекту на штат кількістю 45 посад практично немає.
- Як часто відбуваються тренування самооборони із застосуванням різних видів зброї та вибухотехнічних засобів для захисту громадян?
- Такі заняття проводяться на постійній основі, а із початком повномасштабної війни вони поводяться і на базі Головного Управління поліції, і на базі районного, і на місцях. Проводимо навчання зі стрільби з різного виду озброєння. Таким чином удосконалюємо нормативну базу. Працівники поліції несуть службу на блок постах, тобто, безпосередньо на практиці повторюємо свої навички володіння зброєю та працю в команді.
- Чи на належному рівні стан технічного забезпечення відділу, зокрема в плані пунктів підтримки?

- Головне управління поліції забезпечує і пальним, і оргтехнікою, і канцприладдям. Пального,на жаль, не завжди вистачає в повному обсязі, бо буває різна кількість звернень щотижня. Є напружені дні, коли патрулі постійно їдуть на виклики. З цим питанням зверталися до селищної ради, і нам виділяли у рамках «Програми боротьби проти злочинності» одну тонну пального. Зверталися також щодо закупівлі Старлінка та ще одного генератора. Ведемо перемовини, щоб до відділення протягли оптоволокно для безперебійної роботи Інтернету.

У зв’язку з можливим блекаутом при вході  в приміщення створений пункт підтримки: є водонагрівач, можливість зарядити телефони, чай і кава. Хоча відділення поліції – це режимний об’єкт, але у фойє є де присісти і, якщо є необхідність, то кожна людина може зайти до відділення поліції. 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка