#

Начальник Ставищенської поліції Артем Барчуков: оновлена поліція працює як сервісний орган

31.07.2017 10:08
Начальник Ставищенської поліції Артем Барчуков: оновлена поліція працює як сервісний орган

Кореспондент інформаційного порталу "Моя Київщина" поспілкувався з начальником поліції Ставищенського району Артемом Барчуковим, який розповів про роботу відділу, футбольне життя поліцейських та плани створити велопатруль  

- Скажіть, будь ласка, як Ви почали роботу в лавах внутрішніх справ?

- У січні 2000 року я був призначений уповноваженим державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Сквирського районного відділу. У цьому районі я пропрацював до 2012 року, пройшовши шлях від опера до керівника одного з управлінь.

У 2012 році я був призначений заступником начальника, а потім начальником міліції громадської безпеки Сквирського районного відділу, і до реформування міліції в поліцію працював на займаній посаді. З листопада 2015 року після проходження атестації працював першим заступником Сквирського районного відділу поліції, а з квітня 2016 року призначений на посаду начальника Ставищенського відділення поліції.

- Які головні зміни отримала оновлена поліція у порівнянні зі старою міліцією?

- Ми почали працювати як сервісний орган. Населення починає звертатися не тільки із заявами про скоєний злочин чи правопорушення. Часто громадяни отримують консультації у дільничних з питань субсидії, і навіть було таке, що наші хлопці підвозили стареньких бабусь, щоб вони заповнили відповідні документи. Тобто поліція почала ширше працювати з населенням, але у нас залишається функція розкриття злочинів, правопорушень та притягнення до відповідальності.

- Розкажіть про стан криміногенної ситуації в районі.

- За шість місяців поточного року на території району зареєстровано 99 кримінальних правопорушень з урахуванням закритих. В порівнянні за аналогічний період 2016 року було відкрито 121 кримінальне правопорушення. У районі спостерігається динаміка щодо зниження злочинності на 18%.

- А з чим це може бути пов'язано?

- У 2016 році тільки починалося становлення поліції. Тоді відбувалася реорганізація, створювалися нові служби, такі як групи швидкого реагування та патрулі. Поліцейські постійно знаходиться на вулиці разом з людьми, тому зловмисники стали менше себе проявляти.

- Скільки співробітників поліції працює у відділку?

- Наразі в штаті є 44 працівники особового складу та 7 чоловік прикомандированих. Вони працюють у відділі кадрового забезпечення, службі інформаційних технологій та службі моніторингу.

Поступово ми укомплектовуємося кадрами. В січні 2017 року до нас прийшло 3 співробітники, восени – ще 3 чоловіки.

Крім того на навчанні зараз перебувають 5 чоловік, які після успішного складання екзаменів прийдуть до нас працювати, після цього залишиться ще 2-3 вакантні посади.

- Як працює патрульна поліція в районі, автомобілів вистачає?

- Автомобілі в нас є. Від колишньої служби ДАІ перейшло два автомобілі "Шкода" та "Ланос". Вони в гарному стані, бо особовий склад ремонтує їх своєчасно. Якщо добре ставитися до техніки, то вона буде служити. А Головне управління забезпечує паливно-мастильними матеріалами.

Проте двох автомобілів трохи замало… У нас техніка працює цілу добу, а вона має властивість ламатися. Тому було б доцільно мати ще один новий автомобіль.

- Чи хтось з особового складу брав участь в боях на Донбасі?

- Був один, але зараз він уже вийшов на пенсію. Окрім того, в нас є один хлопець, який перевівся з полку особливого призначення "Миротворець", де служив з 2014 по 2017 роки. Він сам місцевий, хоче рости по кар’єрній драбині, зараз навчається, а паралельно служить у нас помічником чергового.

- Як Ви співпрацюєте з іншими службами, наприклад із рятувальниками та медиками? У Вас є спільний план дій?

- Так, авжеж. З пожежними ми здійснюємо патрулювання, залучаємо лісову охорону, разом інспектуємо ліси. Завдяки цьому ми не допустили глобальних пожеж у лісових масивах. Також патрулюються спільно з рятувальниками  місця масового відпочинку людей, особливо ретельно працюємо на водоймищах, щоб не допустити трагедій.

З лікарнею у нас також проводиться ряд відповідних заходів. Ми майже щомісяця відправляємо близько десятка чоловік на примусове лікування від алкогольної залежності до смт Глеваха.

- Чи співпрацює поліція з громадськими формуваннями району?

- Поки що на території Ставищенського району не створено жодного громадського формування. Зараз ведеться відповідна робота, тому я думаю, що вже до кінця року воно буде зареєстровано в селищній раді. Майбутнє громадське формування буде залучати до своєї діяльності ветеранів АТО, тобто людей які мають відповідну підготовку, і вони будуть допомагати нам у забезпеченні громадського порядку.

- У великих містах зараз активно запроваджуються велополіція. Чи не думаєте Ви, що навіть у такому маленькому селищі, було б доцільно її сформувати?

- Можливо, так. У нас з п’ятниці по неділю велика кількість людей відпочиває в центрі селища, у парку та біля водойми. До того ж велосипед економний, він має набагато більшу прохідність. Ним легше переслідувати злочинця, який тікає по вузьких вуличках. В разі повної комплектації штатом та матеріальною базою можливо ми й сформуємо такий підрозділ. Проте, мабуть, це станеться не раніше наступного року у літній період.

- У Ставищенському відділі поліції є футбольна команда, розкажіть про неї.

- Так, у нас є міні-футбольна команда, яка за традицією називається "Динамо". У позаминулому році вона не приймала участі в чемпіонаті, бо особовий склад був зайнятий реформуванням. В цьому році ми заявилися в другу лігу, де зайняли друге місце. Крім того дійшли до півфіналу кубку Ставищенського району. У наступному сезоні будемо грати у вищій лізі чемпіонату району. Також, три працівники нашого відділу грають у чемпіонаті Сквирського району.

Ми – великі вболівальники футболу. Сам я з дитинства захоплююся спортом, і навіть зараз граю у футбол. Буває, їздимо з колективом на матчі київського "Динамо". Завжди можливо викроїти 2-3 години, щоб подивитися на улюблену гру та відпочити.

- Які корективи Ви особисто хотіли б внести у роботу поліції?

- Почну з того, що по Ставищенському району проходить траса державного значення Київ-Одеса, і має чималу протяжність. Зараз ще не до кінця запрацювала дорожня поліція. А патрулювати тільки магістраль виходить досить накладно.

Було б доцільніше встановити блок-пости і, по можливості, камери відеонагляду, які б допомагали в діяльності правоохоронних органів, а  також дисциплінували водіїв.

Розмову вів Валерій Міщенко, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram