#

Нардеп Володимир Крейденко: Під час воєнного стану навряд чи вдасться відновити авіаперельоти в Україні

01.07.2024 15:54
Нардеп Володимир Крейденко: Під час воєнного стану навряд чи вдасться відновити авіаперельоти в Україні
Фото з Мережі "Інтернет"

Про необхідність бронювання всіх працівників автомобільних перевізників, ймовірність відновлення авіаперельотів, платні дороги в Україні та купівлю елітної квартири за виручені з продажу черешні кошти. Про все це "Моя Київщина" поспілкувалася з чинним народним обранцем від президентської партії Володимиром Крейденком

Біографічна довідка: Володимир Крейденко – народний депутат від партії «Слуга народу» IX скликання. Заступник Голови молодіжного крила партії з роботи зі студентами. Заступник голови Комітету ВРУ з питань транспорту та інфраструктури. Кандидат наук, доцент кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України. Із 2021 року асистент кафедри парламентаризму Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби КЕЦ ім. Шевченка.

- Нещодавно Ви фігурували в журналістському розслідуванні наших колег із "Bihus.Info" щодо купівлі нової квартири в елітному районі Києва – на Печерську. Прокоментуйте появу такої коштовної нерухомості. Раніше Ви зауважували, що ці кошти Ваші батьки нібито заробили на продажі черешні. Якщо це так, то який об’єм ягід та за якою ціною продавали?

- Зауважу, що всі мої доходи та витрати задекларовані згідно з законодавством. Це відкрита інформація з якою можна ознайомитися на сайті НАЗК. Квартира з так званого "розслідування" "Bihus.Info" була придбана моїми батьками на кошти від продажу нерухомості в Запорізькій та Херсонській областях до початку повномасштабного вторгнення, а також від зайняття підприємницькою діяльністю.

- Ви стверджуєте, що, цитую: "Бронювання всіх працівників автомобільних перевізників– це стратегічна та економічна необхідність для України". Які кроки в цьому напрямі вже зроблені та наскільки можливим є бронювання не 50, а 100% працівників автомобільних перевізників?

- Ми вже зробили значні кроки в напрямку бронювання працівників автомобільних перевізників. На сьогодні законодавчо забезпечено бронювання до 50% працівників критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності держави транспортних підприємств. Зараз йде робота щодо збільшення цього показника до 100%. На сьогодні в Україні більшість перевізників, які здійснюють пасажирські та вантажні перевезення, є ФОПами, проте згідно з чинними законодавчими нормами бронювати своїх працівників мають право лише підприємства. Я вважаю це несправедливим, адже всі перевізники є критично важливою складовою нашої інфраструктури, особливо в умовах війни, тому бронювання всіх їхніх працівників – це стратегічний крок для забезпечення стабільного економічного функціонування країни. Тому я вже звертався до Кабінету Міністрів із пропозицією надати перевізникам, незалежно від організаційно-правової форми господарювання, право забронювати 100% своїх працівників. Крім того, я зареєстрував відповідний законопроєкт №11334.

- Якою є наразі ситуація із відновленням авіаційної галузі в Україні? Чи варто очікувати відновлення авіасполучення в час повномасштабної війни, якщо так, то коли?

- Наразі відновлення авіаперельотів є дуже складним завданням. Не думаю, що це вдасться реалізувати під час воєнного стану. Російські окупанти мають на своєму озброєнні ракети, які здатні дістатися будь-якого куточку України за лічені хвилини, тому ми не можемо стовідсотково гарантувати безпеку пасажирів в українському небі і в аеропортах, навіть якщо вони розташовані близько до кордону з країнами НАТО.

Свого часу лунали заяви, що незабаром у нашій державі можуть з'явитися платні дороги. Коли очікувати таких нововведень та чи розглядали такі ймовірні зміни у профільному комітеті парламенту?

- Робота над запровадженням системи платних доріг, зокрема у профільному комітеті Верховної Ради, розпочалася ще до повномасштабного вторгнення росії. Передбачалося, що платні дороги будуватимуть у п’яти областях і будуть платними тільки для проїзду вантажівками. Наразі це питання не є актуальним, тому знаходиться "на паузі". Не думаю, що до завершення війни ми зможемо побачити платні дороги в Україні.

- Щодо виступів у Верховній Раді. Цьогоріч  їх у Вас лише два: двічі під час години запитань до Уряду. Чому не виходите до трибуни та чи побачимо ми Вас там?

- Я віддаю перевагу не словам, а справам. Є багато моїх колег, які вирізняються яскравими виступами з трибуни українського парламенту, що фактично є не більше ніж популістськими заявами для самопіару. Не вважаю, що ефективність роботи народного депутата має вимірюватися кількістю виступів з трибуни Верховної Ради України.

- Ви є заступником керівника молодіжного відділу "Слуги народу" із роботи зі студентами. Які результати роботи в цьому напрямі вже маєте?

- Ми досягли значних результатів у роботі зі студентами. Було організовано ряд освітніх програм, стажувань та молодіжних форумів, які допомогли залучити молодь до активного громадського життя та політичної діяльності. Ми підтримуємо молодих лідерів та сприяємо їхньому розвитку, щоб вони могли впливати на майбутнє нашої країни.

- Які Ваші політичні амбіції? Чи маєте намір знову балотуватися в мери Мелітополя, адже 2020 року ця спроба була безуспішною? Або ж плануєте потрапити до парламенту? Подейкують, Ви також розглядаєте крісло мера Боярки на Київщині...

- Коли в Україні йде повномасштабна війна з російськими загарбниками, м’яко кажучи, не доречно говорити про якісь вибори загалом і політичні амбіції зокрема. Усі українські громадяни насамперед повинні сконцентруватися на діяльності, яка так чи так наближає нашу спільну Перемогу над ворогом.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст