#

Недобитки Фірташа на Київщині: чим займається екскерівник безпеки "Київоблгазу" Мозоль

24.10.2023 08:12
Недобитки Фірташа на Київщині: чим займається екскерівник безпеки "Київоблгазу" Мозоль
Фото "Моєї Київщини"

Із посади пішов, але так і залишився в "темі". Ігоря Мозоля звільнили ще в червні цього року, одразу після приходу нової команди від "Нафтогазу". Натомість уже екскерівник безпеки "Київоблгазу" не припиняє робити те, що добре вміє, – кошмарити людей. Він і досі їздить столичним регіоном і збирає "данину". Більше читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Як відомо, "Київоблгаз" – монополіст на ринку газових послуг у Київській області. Компанія багато років була частиною великої газової імперії підсанкційного проросійського олігарха Дмитра Фірташа, але з вересня 2023 року контроль над нею взяв НАК "Нафтогаз України". Простіше кажучи, держава повернула вкрадене ще за часів Януковича. 

Багато років АТ "Київоблгаз" керував Дмитро Дронов. Як раніше ми вже писали, у 2016 року він з’явився в компанії лише тому, що його мама – особистий бухгалтер  одіозного олігарха Дмитра Фірташа (за даними ЗМІ, нібито займається його персональними офшорами). 

За роки роботи Дронов відзначився цілим "букетом" історій: його звинувачували у шантажі, вибиванні боргів та нелюдському ставленні до споживачів компанії. Схем було чимало, основна – безпідставно відключати від газу тисячі сімей, тоді як послугу підключення здійснювали лише структури Дронова. Конкурентам "Київоблгазу" можна було лише мріяти про адекватні умови роботи. Їм погрожували, виставляли рахунки за ефемерний "дозвіл" працювати в регіоні. Окрім того, їх дискредитували в соцмережах, зокрема звинувачували у шахрайстві.

Читайте більше: Чорний піар: як "Київоблгаз" Фірташа дискредитує конкурентів

У цій сумнозвісній та затяжній історії кошмарення жителів Київщини та власників бізнесу фігурують декілька цікавих персонажів. Окрім вищезгаданого Дмитра Дронова, є ще його брат Сергій Дронов.

До слова, імовірною причиною того, що Дмитро Дронов залишив посаду керівника АТ "Київоблгаз", є відкрите щодо нього з братом кримінальне провадження. Як з’ясували журналісти, правоохоронці викрили схему вимагання та привласнення коштів комунальних підприємств та бізнесу. Як це робили? Замість монополіста в області пропонували споживачам (точніше ставили перед фактом!) обрати для проведення газифікації та реконструкції систем газопостачання підрядні організації, афілійовані з Сергієм Дроновим. 

Актуально: Усе буде по-старому: чому Мозоль не зацікавлений у реформі "Київоблгазу"

І третій персонаж цієї історії – Ігор Мозоль. Відтоді, як Дмитро Дронов взяв брата Сергія на роботу в "Київоблгаз", останній став не розлий вода із керівником безпеки облгазу. Уже спільно вони організували систему так званого "обілечування" бізнесу та громадян. Причин вигадували безліч: незаконні врізки, фіктивні борги, накручені лічильники та штучні проблеми з проєктами.

І якщо Дронових із "Київоблгазу" начебто все ж таки посунули (хоча і там є нюанси), то Мозоль де-факто залишився на місці. Зазначу, що Ігор Мозоль тривалий час працював у структурах МВС: був співробітником Управління боротьби з організованою злочинністю Києва та області, очолював відділ протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки у місті Києві. До слова, як розповідали поінформовані особи, міліціянти Мозоля свого часу брали Дронова в заручники. 

У цілому Мозоль – типовний представник нині вже ліквідованої міліції, із такими ж методами роботи та поведінки з людьми. Зв’язки Мозоля та великий "брудний" кеш давали можливість оминати таку дрібницю як закон. Колеги по МВС просто не реєстрували заяви громадян та фірм, які страждали від тиску та злодіянь "Київоблгазу".

Подейкують, що усю цю історію наживання на простих людях нібито благословив особисто Фірташ, а опікувався цим напрямком його "смотрящий» Андрій Савченко. До слова, Савченко – дійсний член Наглядової ради "Київоблгазу" та колишній голова ТОВ "Йе Енергія".

Окрема історія - медійна робота. Супроводжувати "гнилі" схеми керівництва "Київоблгазу" медійно (через телеканал "ПравдаТУТ") допомагав один із співвласників каналу Іван Гришин, який близький до Андрія Савченка.

Цікаво, що, як тільки Мозоль отримав владні важелі в "Київоблгазі", одразу ж вийшов із тіні та став дуже публічним. На той момент він займав посаду голови Служби економічної безпеки компанії та намагався підтягнути на посади якомога більше "своїх".

З початком повномасштабного вторгнення Мозоль влаштував у компанії справжні "голодні ігри", переможцем у яких міг бути лише він та інтереси його ставлеників. Працівників підприємства незаконно звільняли, за ними стежили, влаштовували допити, принижували та погрожували.

Читайте також: Свавілля Ігоря Мозоля в Київоблгазі: незаконні допити, стеження, погрози та приниження співробітників

У березні цього року Ігор Мозоль гучно відсвяткував свій День народження у преміальному заміському комплексі Sobi Club, що на Київщині. А вже в червні його голова полетіла з посади. У "Київоблгаз" почали повертатися фахівці, яких Мозоль викинув з роботи через протести та незгоду з його вимогами й надалі кошмарити людей та бізнес. І це попри те, що свого часу завдяки колишнім зв’язкам із корумпованими міліціянтами Мозоль "пришив" багатьом порядним працівникам "Київоблгазу" кримінальні справи. Мотивація таких дій очевидна – щоб не заважали йому "косити бабло".

Актуально: В'ячеслав Смульський, заступник скандального Мозоля, кошмарив людей, тоді як сам крав газ

Найнеприємніше в цій історії те, що зараз, уже після вигнання з "Київоблгазу", Мозоль та його охоронні фірми продовжують їздити по столичній області та "обілечувати" бізнес та громадян. Цілком імовірно, що більшість банально не знає, що він уже ні на що не впливає. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст