#

Новобудови Київщини: черговий хмарочос "Одеський бульвар" у Новосілках

12.08.2021 08:00
Новобудови Київщини: черговий хмарочос "Одеський бульвар" у Новосілках
Візуалізація ЖК "Одеський бульвар"

Інформаційна агенція "Моя Київщина" продовжує рубрику, у якій робить огляд новобудов столичного регіону. Раніше ми писали про житловий комплекс "Вишгород Плаза", що зводять на місці ресторану "Вишгород", а сьогодні мова піде про ЖК "Одеський бульвар" в Новосілках Фастівського району, яке безпосередньо межує з Києвом

Як виглядає житловий комплекс "Одеський бульвар"?

Житловий комплекс "Одеський бульвар" будується вздовж Одеської траси на окраїні села Новосілки Фастівського району, фактично межуючи з Києвом. Будівельна адреса новобудов: першої черги – с. Новосілки, вулиця Приміська, 22, 24, 26, а другої черги – смт. Чабани. Зауважимо, що в описі проєкту написано, що комплекс будують поблизу лісу, а зокрема урочища Теремки, що трохи компенсує неприємне сусідство із швидкісною трасою.

За офіційними даними, передбачено будівництво шести 25-ти та 26-ти поверхових будинків, які позиціонуються у сегменті економ-класу. Новобудови ЖК оформлять відповідно до назви, планується обробити фасади принтами із зображеннями моря, маяків і якорів.


Візуалізація вигляду  ЖК "Одеський бульвар" зверху

Зауважимо, що "Одеський бульвар" традиційно будується монолітно-каркасною технологією із газоблоків, а мінеральна вата товщиною 10 см, якою утеплюють будинки, гарантуватиме об’єкту належні теплоізоляційні властивості. Фасади забудовник обіцяє обробити мінеральною штукатуркою. Опалення та водопостачання у будинках буде централізованим. Для опалення квартир забудовник будує розподільний тепловий пункт (загальний для всього ЖК) і кілька локальних теплових пунктів.

Зауважимо, що два будинки першої черги забудовник ввів в експлуатацію у зазначений термін – 4 квартал 2018 та 2019 років відповідно. Третій будинок першої черги добудували із затримкою у 5 місяців – у 4 кварталі 2020 року. 

Введення в експлуатацію четвертого будинку першої черги та третього будинку другої черги затримують на один місяць, а дві секції п’ятого будинку ще в проєкті, його планують здати у 2 кварталі 2022 року. Будинки 1 та 2 другої черги також ще не починали будувати, дата їхнього введення в експлуатацію поки невідома.

Територія комплексу буде огороджена, забезпечена цілодобовою охороною і системою карткового допуску. Окрім цього, на території будівництва встановлені веб-камери, тому інвестори можуть у будь-який момент оцінити темпи зведення будівель.


Візуалізація внутрішнього дворика ЖК

Які ціни на квартири?

За даними, усі охочі стати мешканцями житлового комплексу "Одеський бульвар" можуть вибирати серед одно-, дво- чи трикімнатних квартир той варіант, який їм підходить найбільше за плануванням та ціною. Зауважимо, що всі доступні квартири комплексу доволі компактні: однокімнатні площею 55 кв м, двокімнатні – 64-71 кв м, а трикімнатні помешкання представлені площею 84-86 кв м, що загалом відповідає заявленому економ-класу.

Як відомо, у перших трьох будинках першої черги усі квартири вже продані, тому потенційним інвесторам доведеться вибирати з тих, які ще доступні в інших будинках.

Якщо говорити про планування, то в цілому вони тут досить стандартні –  приміщеннями прямокутної форми, з правильними квадратними кухнями (з виходом на балкон), пристойної квадратури кімнати. Загалом, все досить прагматично і функціонально. Детальніше ознайомитися із доступними плануваннями можна тут.

Щодо ціни, то квартири в ЖК "Одеський бульвар" не дуже дешеві, адже комплекс знаходиться дуже близько до столиці. Так, за один квадратний метр однокімнатної квартири інвестору доведеться віддати 21 500 тис грн, квадратний метр двокімнатних апартаментів вартуватиме від 21 000 тис грн. За трикімнатну квартиру забудовник бажає отримати від 18 700 до 21 700 тис грн за кв м.


Вигляд квартири на етапі будівництва

Забудовник виконає чорнові оздоблювальні роботи, зокрема облаштує стяжку підлоги, розведе по квартирі електрику, заведе воду і каналізацію. Система опалення тут буде горизонтальна, радіатори забудовник теж встановить (металеві). Лічильники води і електрики будуть розташовуватися в загальному коридорі, а от лічильники тепла доведеться встановити самостійно.

Зауважимо, що квартири в "Одеському бульварі" можна купити, повністю оплативши вартість житла, а також на виплату.

Чи законно будують черговий ЖК в Новосілках?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, функціональне та цільове призначення земельних ділянок загальною площею 5,99 га (приватної власності) на яких будують ЖК, передбачає можливість зведення будівельного об'єкта, заявленого забудовником.

Відповідно до містобудівних умов максимальна висотність будинків складатиме 79-85 м, 10 м – торговий комплекс, 16,1 м – дитячий садок, 35 м – паркінг.


Хід будівництва станом на лютий 2021 року

Зауважимо, що земля належить ТОВ "Фірма Фаундленд", кінцевими бенефеціарами якої є Наталія Мироненко, Ольга Климець та Вадим Каган. Варто сказати, що двоє останніх є також бенефеціарами ПАТ "Виробнича проєктно-будівельна фірма "Атлант", яка виступає забудовником ЖК.

Важливо зазначити, що Ольга Климець є дружиною скандально відомого екс-нардепа від "Партії регіонів", так званого "горілчаного короля" Павла Климця, який був власником ТМ "Олімп". Останні кілька років Климець знаходиться в Росії, де перебуває в СІЗО - його підозрюють у хабарництві. Цікаво, що до своєї подорожі в Росію Климець займався будівництвом на Київщині. Зокрема, у 2006 році він почав будувати ЖК "Чайка", у якому зараз проживає 16 тисяч людей. Утім, в певний момент контроль над ЖК взяв Олексій Кулагін, який по інформації "Моєї Київщини", також має зв'язки в Росії,  та  усіляко демонстрував лояльність керівництву МВС в Києві - зокрема, разом з Арсеном Аваковим Кулагін відкривав новий відділок на території "Чайки".   

Цікаво, що Ольга Климець була помічницею народного депутата 5 та 6 скликань від "Партії регіонів" Євгена Гєллєра. Замовник будівництва ПАТ "Виробнича проєктно-будівельна фірма "Атлант" здійснює забудову ділянки на підставі договору суперфіцію, термін дії якого закінчується 31.12.2027 р.

Згідно з даними державного реєстру речових прав, земельна ділянка, на якій ведеться будівництво, не знаходиться під арештом. Забудовник не має податкового боргу ні перед державним, ні перед місцевим бюджетами. Рішення про початок будівельних робіт для СС3, а також ліцензія генпідрядника – зареєстровані. 

Попри це, є дані, що раніше на місці забудови росли плодові дерева, тобто раніше це була земля сільськогосподарського призначення, яка хоч і входила до складу території сільради, але належала Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України. Проте, вочевидь вона була продана ТОВ "Фірма Фаундленд". Справедливо сказати, що такий факт свідчить про те, що до початку будівництва тут не було ні потужного електроживлення, ні водогону, ні каналізації, ні теплотраси.

Хто будує "Одеський бульвар"?

За даними фахівців Bildcontrol.ua, замовником, девелопером та інвестором, а також генеральним підрядником будівництва ЖК "Одеський бульвар" виступило ПАТ "Виробнича пректно-будівельна фірма "Атлант" (ЄДРПОУ 19016506). Як ми вже зазначали, кінцевими бенефеціарами компанії забудовника, окрім Ольги Климець та Вадима Кагана, є Марія Бондаренко. Однак містобудівні умови видані на ім’я Ольги Климець та Олени Омелян, яка є кінцевою бенефеціарною власницею ТОВ "Велєс-інвест".

За даними, компанія забудовника вже здала в експлуатацію 40 будинків, у тому числі ЖК "Вудлайн" та "ЖК на Озерній" у Новосілках, "ЖК Атлант на Київській", "ЖК на вулиці Симона Петлюри, 21б", "ЖК на вулиці Симона Петлюри, 28", "Олімпійський" у Броварах, а також "Атлант" і "Атлант-2" у Коцюбинському. Загалом компанія побудувала 1 млн 260 тис кв м житлових і промислових об'єктів в 18 містах не тільки в Україні, а й за її межами.


Вигляд одного з будинків "Одеського бульвару" станом на липень 2021 року

Як стати інвестором будівництва "Одеського бульвару"?

Забудовник пропонує укласти договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт у багатоквартирному житловому будинку. Така схема залучення коштів інвестора не передбачена "Законом України про інвестиційну діяльність". При цьому залучення коштів таким способом врегульовано іншими нормативно-правовими актами України.

Але варто розуміти, що майнові права – це суб'єктивні права учасників правовідносин, пов'язані з володінням, користуванням і розпорядженням майном, а також з майновими вимогами, які виникають між цими учасниками у зв'язку з обміном і розподілом цього майна.

Якщо простіше, то це право вимагати у забудовника свої квадратні метри. Воно не є матеріальним правом і не зобов'язує забудовника добудувати об'єкт. Замість матеріального активу у вигляді квадратних метрів, інвестор купує тільки право претендувати на квартиру. В якомусь сенсі це уявне право на житло, яке тільки після введення будинку в експлуатацію може бути перетвореним у справжню квартиру.

Купівля майнових прав не обкладається податками, не підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Перша реєстрація права власності відбувається безпосередньо за інвестором, тому податки і збори в цій схемі відсутні.

Варто звернути увагу потенційних інвесторів на те, що в договорі, який пропонує підписати забудовник, вказується дата введення ЖК в експлуатацію, однак нічого не сказано про допустимий строк затримки.

Також прописані статті про штрафні санкції, однак тільки для інвестора. Окрім цього, у договорі є детальний опис об’єкта покупки (квартири): метраж, поверх, планування, будинок секція тощо. Також умовами договору описаний механізм вирішення ситуації, якщо зміниться фактична площа квартири під час будівництва (якщо площа виявиться більшою, інвестор повинен доплатити за додаткові квадратні метри, а якщо меншою – покупцю повернуть переплачені кошти). До того ж, зауважимо, що якщо інвестор виявить певні дефекти у квартирі (якість стін, відсутність шумоізоляції тощо), то забудовник протягом двох місяців повинен їх усунути. Якщо договір буде розірваний, то забудовник зобов’язується повернути кошти інвестору протягом 90 днів.

Інфраструктура й благоустрій

Зауважимо, що на сайті забудовника вказано, що неподалік житлового комплексу розташовані ліс, школа, дитячий садок, супермаркет, ринок і торгово-розважальний центр. Однак варто сказати, що "Одеський бульвар" – доволі масштабний комплекс, ба більше будівництво висоток у Новосілках та Чабанах тільки набирає обертів, що відповідно збільшить кількість населення. Очевидно, що єдина школа, яка знаходиться біля комплексу, не вмістить усіх дітей. Прийдеться будувати нові навчальні заклади на тих же землях приватної власності. Можемо припустити, що навчання там буде не безкоштовним.


Магазини навпроти ЖК, поптрапити в які можна лише через швидкісну трасу Одеса-Київ

Попри те, що ЖК розташовується поблизу траси Одеса-Київ, поряд із комплексом не обладнано транспортну зупинку, немає і самого зручного та просторого громадського транспорту. До Києва мешканці добиратимуться трасою, де можна спіймати міжміську маршрутку. Її можна перетнути через наземний перехід, який недоступний для маломобільних людей – там немає ліфтів.


До зупинки доведеться йти вздовж траси

Також зазначається, що до метро "Теремки" можна дійти пішки за 15 хв, правда, дорога йде через ліс, де у нічну пору немає жодного освітлення. Такий вояж передбачений у суху пору та вдень. Ввечері там страшнувато...

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка