#

Хто на старті на окрузі №94: ставленики двох президентів та "пісочна королева"

19.07.2019 06:19
Хто на старті на окрузі №94: ставленики двох президентів та "пісочна королева"

«Моя Київщина» продовжує розглядати лідерів серед кандидатів на виборчих округах області. Черга дійшла й до пристоличного 94 округу,в який входять Обухівський та Васильківський райони. Тут борються люди попереднього і чинного президента.

Виборчий округ №94 прийнято вважати найскандальнішим. Саме тут будуть змагатися політичні "важковики", такі як Ігор Кононенко і журналіст телеканалу "1+1" Олександр Дубінський, за яким стоїть тінь олігарха Ігоря Коломойського. Фінт колишнього "радикала" Ігоря Мосійчука, який публічно оголосив про те, що знімається, закликавши голосувати за Дубінського (чим лише підтвердив чутки про те, що екс-соратник Ляшка сів у кишеню до Коломойського), лише засвідчує, що стоїть на кону. Тим паче, саме на 94 мажоритарному окрузі зареєстрована найбільша кількість клонів. Зокрема, ще два Кононенки, три Дубінських та навіть однофамілець президента із телесеріалу "Слуга народу" - Голобородько.

Ігор Кононенко - один із найсильніших кандидатів на окрузі. Більшості він відомий, як вірний соратник та бізнес-партнер колишнього президента України Петра Порошенка.

У 2017 році, коли Кононенко очолив Київський обласний осередок БПП, стало відомо, що нардеп планує йти до наступної Верховної Ради за округом №94. І тоді одіозний політик заклав "фундамент", який би забезпечив йому перемогу. Він почав вести у районі активну діяльність: обіцяв нову школу та амбулаторію, відкривав нові спортмайданчики і так далі. Крім того, по всій території почали роздавати щотижневу газету "Голос Київщини". Але найкомічніший був випадок з махровими рушниками та шампунями, які роздавали місцем жителям. Тоді проти Кононенка поліція відкрила кримінальне провадження за підкуп виборців, але чомусь згодом про це всі забули.

Загалом, усі ці два роки Кононенко активно намагався замилити людям очі, щоби вони віддали за нього свій голос. Але беручи до уваги той факт, що Порошенко з тріском програв президентські вибори, становище Кононенка похитнулося. Не допомагає навіть підтримка деяких представників місцевих "еліт" як-то сімей Засух та Присяжнюків. Все завершилося зняттям голови Васильківської РДА Владислава Одинця та відстороненням мера Василькова Володимира Сабадаша.

Утім, Кононенку, схоже, нема куди відступати: нардеп у червні в місті Українка зібрав на свій пароплав сільських голів та інших персон, які мають відношенні до влади. Варто додати, що на це зібрання журналістів не пускали, а сам Кононенка прокоментував, що просто у вихідний день зібрав свої друзів. Але все рівно такий захід здається підозрілим, а на думку журналіста та кандидата в парламент Дубінського нардеп у такий спосіб будував сітку для підкупу виборців по своєму округу.

Головним конкурентом Кононенка є Олександр Дубінський, який балотується від партії "Слуга народу" та вважається підставною особою відомого олігарха Ігора Коломойського, який у свою чергу з ймовірністю 100% спеціально запустив відомого і скандального журналіста на цей округ, щоб Кононенко почав нервувати та гризти собі нігті. Навіть сам Дубінський не приховує, що має намір збивати одіозного нардепа. І для цього використовує усі можливі способи: записує відеоблоги, у яких розповідає про різні скандали пов’язані з ім’ям політика. Хоча і на самого Дубінського його ж колеги "нарили" багато чого цікавого, а саме, що він на зарплату журналіста активно скуповує квартири у Києві та перераховує кошти своїм родичам-сепаратистам. Згадали і приклади фальсифікації і поширювання матеріалів чорного піару про Порошенкоа зокрема, "компромат" "UkrainianPapers", який виявився фейком. Також до цього додався нещодавній скандал із відео, який розгорівся навколо голови Васильківської райради Наталії Баласинович, який роздмухав саме Дубінський.

Але поки Кононенко з Дубінським чубляться, певні шанси "поскочити" з'явилися у Лариси Ільєнко – депутата Обухівської райради, яка балотується від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Журналісти і громадські активісти викрили Ільєнко та встановили її причетність до підпільного намиву піску в селі Козин під Києвом. Проте, не дивлячись на резонанс і розслідування, залучити Ільєнко до відповідальності не вдалося. Більш того, незаконний піщаний промисел, за яким вона стоїть, продовжився і придбав ще більших масштабів.

У тому ж 2016 році Іллєнко фігурувала в скандалі з бунтом в Обухівському районному раді і намагалася влаштувати переворот в депутатському корпусі, скинувши з посади голову райради Костянтина Шушакова.

Також до "гріхів" Іллєнко відносять причетність "королеви Козина" до спроби дерибану заводу "Атек" в Києві, гендиректором якого вона працює за сумісництвом.

Але перед виборами Ільєнко не сидить "склавши руки", недавно у селі Кодаки Васильківського району за її участі пройшла медична акція. Усі бажаючі люди мали змогу пройти первинний медичний огляд терапевта, перевірити зір та отримати окуляри за необхідними параметрами.

Від партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі до Верховної Ради хоче пройти Микола Неділько. У минулому Неділько - молодший офіцер охорони в Управлінні держохорони України, потім адвокат. Відомий захистом інтересів фігуранта "касетного скандалу" 2000 року, екс-майора Управління Держохорони Миколи Мельниченка. Депутат Васильківської міськради.

У 2014 році став довіреною особою кандидата у президенти України Петра Порошенка в окрузі №95. З травня 2017 року - голова Васильківської міської організації "Руху нових сил".

Знову свої сили на №94 окрузі, як само висуванець пробує Гліб Лірник, який у 2014 році програв тут "фронтовику" Віктору Романюку.  

В період з 2011 по 2013 рр. був директором департаменту туризму в консульстві республіки Мальдіви. Лірник є керівником осередку Васильків-Обухів громадської організації "Надійний тил". Також він організував збір коштів для допомоги військовим в зоні АТО у розмірі одного мільйона гривень. Брав участь в Революції Гідності на Майдані 2013-2014 років. 

Але у депутатському корпусі його називають не інакше як "київським мажором", оскільки має у своєму автопарку "Ferrari". Працював директором одного з нічних клубів та найдорожчого розважального комплексу в Києві Dinamo LUX. Також є сином відомого учасника хитрих схем на фармацевтичному ринку часів Януковича - Андрія Лірника.

Битву за мандат вкотре на №94 окрузі буде продовжувати Віктор Романюк. Першу спробу він здійснив ще в 2012 році, коли балотувався від “Батьківщини”, але у протистоянні з “регіоналкою” Тетяною Засухою переможця тоді визначити не вдалося - ЦВК анулювала результати голосування. Тоді проти Романюка було порушено кілька кримінальних проваджень. Проте йому з родиною вдалося виїхати в Італію.

Уже в 2014 році Романюк все ж таки пройшов до парламенту, але вже від “Народного фронту”, який представляє і до сьогоднішнього дня.

З його іменем пов’язано чимало скандалів, зокрема, з період з 2005 по 2007 рр Віктор Романюк з Олексієм Лазарєвим створили і реалізували схему, за якою розкрали єдиний завод в Україні, який виробляв інсулін. В результаті дерибану заводу “Індару” Романюку приписують розкрадання державного майна на суму в 50 млн.   

Також Віктор Романюк потрапив до п’ятірки найбільш безвідповідальних народних обранців, зайнявши в рейтингу друге місце, поступившись лише Сергію Клюєву. Парламентар не виконав майже 70% своїх обіцянок.

У ЗМІ неодноразово повідомлялося, що проблемами округу нардеп майже не опікується. Натомість депутат активно просуває законопроекти, які стосуються банків, фінустанов та фінансових потоків. І логічно, що поки нардеп вирішує свої питання, його шанси потрапити до парламенту значно меншають

Як самовисуванець до Верховної Ради балотується Сергій Дронов. Про нього відомо не багато, народився та живе у Василькові. Працював в органах МВС, де займався протидією корупції. Є молодшим братом Дмитра Дронова - голови ПАТ "Київоблгаз", одного з близьких соратників опального олігарха Дмитра Фірташа, який чекає в Австріїекстрадиції до США...

Уляна Венгер, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook