#

Переможці місцевих виборів: чому Фастів підтримав "егоїста" Нетяжука

18.11.2020 08:05
Переможці місцевих виборів: чому Фастів підтримав "егоїста" Нетяжука
Михайло Нетяжук

"Моя Київщина" продовжує знайомити читачів із представниками місцевої влади, які отримали повноваження після виборів. Фастів – єдине місто на Київщині, яке підтримало на виборах голови громади представника партії "Партія національного егоїзму" - проекту, який більше ніде не "злетів"

Варто нагадати, що міським головою Фастова Нетяжук став у 2014 році, коли його обрали після відставки Олександра Пенькового. За офіційною версією, останній пішов із посади у зв’язку з виходом на пенсію, проте багато містян пам’ятають, що Пеньковому було важко працювати із представниками "Партії регіонів" у міській раді, яких на той час була більшість.

Після цього в 2014 році на позачергових виборах містяни підтримали кандидатуру Михайла Нетяжука. Уже через рік довелося знову йти на вибори, але тоді він заручився підтримкою партії "Нові обличчя" Володимира Карплюка – колишнього мера Ірпеня.

Читайте також: Як Ірпінь захопили Володька-безбожник і Петя-сектант

На виборах-2020 Нетяжук пішов від нової політичної сили – "Партії національного егоїзму", яка раніше називалася "Україна без корупції". Варто зауважити, що зміна бренду відбулася 25 липня 2020 року, а представники партії балотувалися до багатьох громад Київщини і навіть до Київради, проте найкращим був результат у Нетяжука. Додамо, що голова політради партії – Олексій Сачко, також значиться керівником адвокатського об’єднання "Анкіл", засновником ТОВ "Єва девелопмент" і ТОВ "Стройцентр-2008" (остання зареєстрована у Донецьку і досі продовжує свою діяльність). За інформацією "Моєї Київщини", поява Нетяжука в цій політсилі є свідченням його "зливу" під групу впливу олігарха Ігоря Коломойського. До речі, цю партію в якості політтехнолога вів Дмитро Фіщенко - батько Івана Фіщенка - неформального помічника нардепа Олександра Юрченка. Саме ці дві особи - Іван Фіщенко та Олександр Юрченко - фігурують у кримінальному провадженні щодо хабара на суму 200 тисяч доларів за законопроєкт, що стосувався переробленого сміття.

За результатом підсумкового протоколу, представник партії "Партія національного егоїзму" Михайло Нетяжук отримав підтримку 6 094 жителів, що становить 39,22% від загальної явки виборців. Варто зауважити, що найближчі переслідувачі – Лариса Скрипак від "Євросолідарності" та Жанна Швидка від "Батьківщини" – набрали близько 13%. Натомість колишній міський голова Фастова Володимир Тимофієв, який був на посаді з 1994-97 та 2006-07 роки, набрав лише 290 голосів. Як відомо, передвиборчий штаб Тимофієва знаходився у ресторані, де він радо розповідав про вирощування кавунів.

Свою трудову діяльність Нетяжук розпочав на посаді економіста зі збуту, через рік перейшов працювати економістом із маркетингу у ДП АТ "Київхліб" "Хлібокомбінат №4". Просуваючись по кар'єрних сходах у цій структурі, через рік обіймає посаду начальника відділу маркетингу і потім стає заступником директора з комерційних питань. Із 2007 по 2014 рік працював директором "Фастівського хлібокомбінату", що входить у структуру "Київхліб".

За останню каденцію запам’ятався тим, що відкрито воював з колишнім нардепом Русланом Сольваром перед парламентськими виборами 2019 року. Проте заради справедливості Нетяжук тоді теж балотувався. Зауважимо, що попри слабку виборчу кампанію він отримав непогану підтримку серед жителів міста, яку зумів зберегти до місцевих виборів цього року. У квітні ім’я Нетяжука потрапило на сторінки топових українських видань після того, як він рекомендував не штрафувати порушників карантину, а змусити їх копати могили.

Ще в липні поточного року Нетяжук не говорив, чи буде балотуватися на вибори голови громади. За його словами, після приєднання навколишніх сіл, Фастів із фінансово спроможної громади перетвориться в дотаційну. Також його непокоїв склад депутатського корпусу майбутньої громади, адже від злагодженої роботи голови та депутатів залежить дуже багато.

До складу новоствореної Фастівської ОТГ увійшли 38 депутатів, які представляють 6 політичних партій. Найбільше представників отримала "Європейська солідарність", а лідер списку Олександр Волинець також став і депутатом обласної ради. Зауважимо, що Волинець був депутатом облради минулого скликання від "Батьківщини", проте після виходу з фракції разом із колегами втратив статус через застосування імперативного мандату. Саме завдяки його авторитету та активності на виборчому окрузі – "Євросолідарність" отримала відразу 9 депутатських мандатів.

Партія "Європейська солідарність"

1. Олександр Волинець – директор малого підприємства "Енергія", меценат, колишній депутат обласної ради.  

2. Юрій Соловей старший офіцер відділення комплектування Фастівського об’єднаного міського військового комісаріату. Один із співзасновників ГО "Фастівський міськрайонний центр надання допомоги військовослужбовцям АТО".

3. Мирослава Смірнова – фізична особа-підприємець, депутатка Фастівської міської ради попереднього скликання від "Нових облич".

4. Яна Хрустальова – директор з кадрових питань та побуту малого підприємства "Енергія".

5. Андрій Абрамов – уродженець Білгород-Дністровського, учасник АТО, який отримав дуже складні травми в 2014 році. Після тривалого лікування та реабілітації в Німеччині повернувся на Батьківщину та продовжив військову службу в Фастівському військкоматі. Отримав звання почесного жителя міста, тимчасово не працює.

6. Станіслав Онищук – директор приватного підприємства "Фарт" (роздрібна торгівля пальним) та співзасновник ТОВ "БІОТЕРМ-ФАСТІВ" (займається постачанням пари, гарячої води та кондиційованого повітря). У минулому скликанні міськради представляв партію "Самопоміч".

7. Андрій Яременко – начальник відділу з управління комунальною власністю Фастівської районної ради.

8. Олександр Бойко – директор Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕСЕЙ", що займається будівництвом.

9. Лариса Скрипак – офіційно значиться пенсіонеркою, балотувалася на посаду голови Фастівської громади.

ВО "Батьківщина"

1. Жанна Швидка – лідер партійного списку до ради ОТГ, кандидатка по посаду голови Фастівської громади. Також Швидка є помічницею на платній основі народного депутата від Житомирщини Сергія Кузьміних – представника партії "Слуга народу". Раніше вона працювала начальницею служби у справах дітей та сім'ї Фастівської міськради.

2. Роман Кудь – на момент виборів тимчасово безробітний. У минулому скликанні Фастівської міськради представляв партію "Самопоміч" та працював директором ТОВ "Житлосервісбуд".

3. Ірина Данчук – працює лаборантом-технологом на "Фастівському хлібоприймальному підприємстві".

4. Олена Смольницька – офіційно зареєстрована як ФОП, працює перукарем. Варто додати, що в минулому скликанні міськради жінка таж представляла "Батьківщину".

5. Сергій Павловський – директор ПП "Вирій". Раніше був керівником Фастівської міської організації партії "Народна Партія України".

6. Сергій Барановський – на момент балотування значився консультантом у Фастівській районній раді. До 2017 року працював заступником генерального директора КП КОР "Поліфаст".

7. Віктор Грек – директор Державного підприємства "Дослідне господарство "Оленівське".

ПП "Партія національного егоїзму"

1. Михайло Нетяжук – голова Фастівської громади.

2. Олександр Андрієнко – тренер-викладач із карате в ДЮСШ "Локомотив", голова загальноміського спортивного клубу східних бойових мистецтв та оздоровчих систем імені самого себе.

3. Людмила Бабич – працює фахівцем по роботі з громадськістю в ГО "Культурно-освітній клуб" Центр розвитку дітей, сімейної психології та психотерапії "Індиго".

4. Наталія Ріпко – директорка Фастівського академічного ліцею №9.

5. Наталія Єриш – начальниця управління освіти Фастівської міської ради.

6. Ольга Бабенко – учитель Фастівського НВК "ЗОШ I-III ступеня №10 - Гімназія".

7. Юлія Казакова – медичний директор із дитинства і пологової допомоги КНП ФРР "Фастівська ЦРЛ".

Партія "Слуга народу"

1. Тетяна Герасимчук – помічник адвоката в адвокатському об’єднанні "Керечанин і партнери".

2. Вадим Оберемок – фізична особа-підприємець. У декларації за 2018 рік показав 520 тисяч доларів готівки.

3. Віктор Герасимчук – працює тренером у ФОП "Майстер Є.І.". У минулому скликанні міськради представляв "Радикальну партію Олега Ляшка".

4. Ольга Пурдик – фізична особа-підприємець.

5. Андрій Снігур – директор ПП "Тристар". У минулому скликанні Фастівської міськради представляв політичну партію "Третя сила".

6. Віталій Кушнір – працює директором ТОВ "Універсал".

Партія "Опозиційна платформа – За життя"

1. Олег Нестеренко працює заступником начальника управління – начальником відділу орендних відносин управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства Київської обласної ради. У минулому скликанні міськради представляв "Опозиційний блок", увійшов до переліку найбільших прогульників депутатських комісій.

2. Валентина Матвійчук – трудиться начальником відділу комунального підприємства Київської обласної ради "Поліфаст". Також значиться керівником дочірнього підприємства "СПЕЦКОМУНТРАНС", що займається утилізацією сміття.

3. Олександр Федун – виконавчий директор ТОВ "Фастів -Автотранс". У минулому скликанні був депутатом ради від "Опозиційного блоку".

4. Олег Єлісевич – директор ТОВ "Карал". Також значиться засновником Спілки підприємців Фастова, а також свого часу був підписантом Фастівської районної організації політичної партії "Народний союз наша Україна".

5. Олена Зєвако – на момент балотування працювала головою самоврядування населення при Фастівській міській раді.

Партія "За майбутнє"

1. Володимир Куценко – заступник голови Фастівської районної ради. На минулих виборах балотувався від партії БПП-"Солідарність".

2. Тетяна Самойленко – фізична особа-підприємець.

3. Ігор Собко – директор споживчого товариства "Бортницьке".

4. Геннадій Сиваненко – голова Фастівської районної ради, на вибори у 2015 році йшов із партією БПП-"Солідарність".

Як бачимо, склад депутатського корпусу Фастівської ОТГ досить таки неоднозначний, адже серед його представників є як новачки, так і досвідчені персони. Зауважимо, що серед новообраних депутатів немає "парашутистів" – усі є жителями міста чи району. Але єдиний, у кого зберігається столична прописка – голова громади Нетяжук…  

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст