#

Під прикриттям Єніна: як на Київщині знищують поліцейський госпіталь

23.11.2022 08:05
Під прикриттям Єніна: як на Київщині знищують поліцейський госпіталь
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Як тільки в Київській області перестали лунати вибухи в щоденному режимі, ділки повернулися з безпечних місць і продовжили свою чорну роботу. Виявилося, не тільки рашисти нищать медичну інфраструктуру. Часто-густо цим займаються персони, що займають посади у високих кабінетах. Роблять це через власну недолугість, а в гіршому випадку – свідомо. Сьогодні розкажемо про фактичне знищення госпіталю МВС у Київській області, який обслуговує близько 30 тисяч пацієнтів

Мова йде не про цивільний медичний заклад, хоча з ними в Україні також багато проблем. У поле зору "Моєї Київщини" потрапила державна установа "Територіальне медичне об’єднання МВС України по Київській області". Якщо простими словами – спеціалізована установа, що надає медичні послуги співробітникам поліції, нацгвардійцям, ветеранам МВС, учасникам бойових дій, ліквідаторам аварії на ЧАЕС та цивільним громадянам, що виявили бажання отримати високоякісну меддопомогу.

Читайте також: Як"помирає" Київська обласна лікарня: хронологія діяльності Кучми напосаді гендиректора.

Як стало відомо нашому виданню, проблеми у ТМО МВС України по Київській області розпочалися у травні цього року, коли вище керівництво МВС повідомило про ідею реформування закладу шляхом його приєднання до аналогічної київської установи. Ніби й гарна ініціатива, проте є декілька важливих моментів.

По-перше, фактично було звільнено 199 працівників закладу, більшість із яких – висококваліфіковані лікарі різних спеціальностей. При цьому зауважимо, що вони переважно є жителями наближених до столиці районів – Вишгородського та Бучанського, які серйозно постраждали від бойових дій, а тисячі людей втратили стабільний заробіток. Можливості працевлаштувати персонал немає, а отже вони залишаться без роботи, перед найскладнішою зимою за весь час Незалежності.

Як повідомили вже колишні співробітники установи, їх просто надурили. Спочатку їм обіцяли посади в Києві, але згодом з’ясувалося, що ніхто нікого й не збирався працевлаштовувати. Почалися маніпуляції, аби не виплачувати вихідну допомогу (грошова виплата працівникові, який звільнений з роботи не з власної ініціативи, яку виплачує роботодавець).

Варто розуміти, що мова йде про лікарів, які одними з перших взялися надавати допомогу пораненим після нічних обстрілів військових об’єктів Київщини 24 лютого. Співробітники медзакладу приймали військовослужбовців весь час.

Цікавий момент – керівник Департаменту охорони здоров’я та реабілітації МВС України Анатолій Смик, за даними нашого видання, покинув територію Києва ще до повномасштабного вторгнення, що не скажеш про його підлеглих.

Публічним ініціатором реформування установи, що призведе до її знищення, виступає саме Смик. Зауважимо, що репутація чиновника далека від ідеальної – внутрішній аудит показав нецільову розтрату коштів на ремонтах поліцейських санаторіїв та шпиталів, що призвело до збитків у сотні мільйонів гривень. Подальше перебування скандального Смика на посаді означає одне – це комусь вигідно. Зауважимо, що виправдовувати злочинні дії взявся заслужений лікар України Ігор Дубінін, який є помічником народного депутата Тараса Тарасенка від "Слуги народу".

Подейкують, що перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін, разом із керівником Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Смиком, вирішив захопити декілька гектарів столичної землі, де розміщується ТМО МВС України по Київській області. Зауважмо, що заклад знаходиться в Оболонському районі Києва. Для забудовників - дуже ласий шмат землі, адже по сусідству – заповідний ліс. Зважаючи на зв’язки Єніна із київськими забудовниками, такий варіант подальшого розвитку подій цілком реальний.

Працівники поліції Київщини, ветерани та ліквідатори аварії на ЧАЕС не можуть спокійно дивитися як знищується заклад, адже вони його будували власними силами, навіть купували будматеріали за свої кошти. А через пару десятиліть, у розпал війни з росіянами, прийнято абсолютно безглузде рішення про закриття установи. На жаль, переважна більшість співробітників МВС, які переймаються цією проблемою, не можуть відкрито про неї говорити. Частина з них боїться, що вище керівництво застосує репресивні заходи. Таким чином складається хибне враження, ніби всіх усе влаштовує.

Активно взялися відстоювати заклад ветерани МВС, яким є що втрачати – установу, де вони обслуговуються. Саме тому вони звертаються у всі інстанції, навіть до президента Володимира Зеленського та міністра Дениса Монастирського, аби запобігти закриттю медичного центру. На жаль, поки їх не почули, або просто не хотіли цього зробити.

Варто додати, що ТМО МВС України по місту Києву (вул. Платона Майбороди, 19), до якого намагаються приєднати обласний заклад, знаходиться в жахливому стані. Окрім того, установа повністю завантажена київським контингентом, а значить додаткових 30 тисяч пацієнтів не зможе якісно обслуговувати. Людей із Київщини там просто не хочуть приймати, тому вони не мають жодного уявлення, де лікуватися надалі. Чого варті тільки відгуки про ставлення лікарів до пацієнтів, що є у відкритому доступі. І це лише частина публічних дописів, які реально демонструють стан справ у київському закладі.

Ніколи не відповідають на телефоні дзвінки!! А якщо їх високість все ж таки відповість,то таким тоном наче я подзвонила на особистий телефон в розгар любовних утіх!
Терапевт Щукіна, працює в "червоній зоні", за 25 років служби і семи років пенсії такого грубого, злого хамла не зустрічав. Їй не в медицині працювати, а наглядачем на зоні.
Никакого нет понимания ведения очереди
Сидишь 3 часа а врач говорит что уже не приймет приходите через часа два там как раз будет ещё часик приема и возможно вы и 20 ещё человек попадёте
По этому если вы планируете такое развлечение берите с собой лоточки с едой
Одеяло и желательно на чем сидеть - ведь за целый день ожидания вам это пригодится !!! Ну и успокоительное - других возможностей пережить попадание к врачу у вас не будет , а на послелоге запишитесь на завтра - хотя зачем 

Работают не компетентные люди, которые 7 часов не могут взять анализы у 30 человек, а потом оказалось что карточку спустя 7 часов не смогли донести, что бы принять анализ. Больных с симптомами и температурой посадили в одну очередь с другими людьми.

Дуже шкода, що заклад не може організувати прийом людей по питаннях зв'язаних з коронавірусом, люди чекають 5 годин і більше.
Очень смешно. В провинциальной поликлинике, на регистратуре, имеются мобильные телефоны с трёмя основными операторами, четыре женщины, три из которых принимают звонки. А тут что, ау, столица? Один телефон на всю больницу? Что за каменный век в мегаполисе? Закупить кнопочные телефоны, общей суммой полторы тыщи грн, и положить их на регистратуру, жаба не позволяет руководству?


Прикро, що представники влади під час російсько-української війни взялися закривати медичні установи. І це робиться в той час, коли окупанти пошкодили 826 медичних закладів за 9 місяців війни, а 127 установ росіяни зруйнували вщент. Напевно, для Смика та Єніна земля у Києві важливіша за можливість отримувати якісне обслуговування 30 тисячам людей. А пацієнтів буде ставати все більше, адже війна триває, а тисячі правоохоронців у ній приймають безпосередню участь…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст