#

Поліцейське сафарі в Білій Церкві: 90-ті повернулися

24.11.2023 08:19
Поліцейське сафарі в Білій Церкві: 90-ті повернулися
т.в.о. командира Патрульної поліції в місті Біла Церква Олександр Світовий

Наше видання неодноразово писало про свавілля патрульних поліцейських найбільшого міста столичного регіону – Білої Церкви, зокрема йшлося про переслідування журналістів інформаційного агентства "Моя Київщина". До нас звернувся мешканець одного з сіл Білоцерківського району із власною історією боротьби за справедливість. Якщо коротко, чоловіка переслідують патрульні та лякають помстою. Виходить парадокс: ті, хто мав би ловити порушників, самі займаються незаконною діяльністю. Подробиці читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Чоловік, який розповів нам власну шокуючу історію, забажав не афішувати свої персональні дані. Він - простий робітник, якого місяць тому зупинили патрульні поліцейські Білої Церкви за підозрою у нетверезості за кермом. Авто одразу ж забрали на штрафмайданчик, а самого водія повезли на аналізи сечі в лікарню у Ставище. Чоловік запевняє, що правоохоронці ще до приїзду його в лікарню телефонували лаборантці, яка робить ці аналізи. Такі дзвінки мали на меті підробки аналізу. У результаті обстежень у крові водія виявили алкоголь. Але головний нюанс у тому, що чоловік не вживає спиртне вже багато років. 

У цій справі неодноразово відбувалися судові засідання. Перше – водій виграв, адже надав усі докази про недотримання процедури перевірки на стан алкогольного сп'яніння. І, здавалося би, на цьому можна було ставити крапку. Але рішення суду ніяк не задовольнило злопам’ятних патрульних. Почалися переслідування та навіть помста.  

Приблизно за місяць часу чоловік має вже три 130-ті статі (Керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння). Усі три рази керманич їхав із патрульними поліцейськими у лікарню здавати аналізи. До слова, чоловік відмовлявся здавати сечу та наполягав на взятті саме крові, але щоразу йому відмовляли. Мовляв, немає технічної можливості це зробити. Зневірившись у тому, що в Білій Церкві можна домогтися справедливості, водій хоче клопотати про взяття біологічних аналізів та подальше скерування їх на дослідження в німецьку лабораторію...  

На жаль, такі ситуації – не поодинокий випадок у найбільшому місті столичної області. Зловживання системні, імовірно, із корупційною метою. Нагадаємо, що в той час, поки керівник патрульної поліції Білої Церкви Василь Коряк воює на передовій, в.о. начальника Олександр Світовий організував справжнє сафарі на водіїв Білоцерківщини.

Актуально: ДБР розслідує кримінальну справу проти патрульних поліцейських Білої Церкви (ДОКУМЕНТ)

Додамо, що начальник патрульної поліції Білої Церкви Світовий організував конвеєр по "віджиму" автомобілів у громадянПрикра ситуація трапилася й із журналістами нашого видання, коли патрульна поліція зупинила редакційний автомобіль та терміново евакуювала його на штрафмайданчик, аргументувавши свої дії тим, що патрульна поліція – окрема "контора", яка нікому не підпорядковується. До того ж за перевезення транспортного засобу евакуатором керманичу довелося заплатити захмарні за цю послугу кошти: відстань 7,5 км вартувала 5430 гривень, що становить 724 гривні за 1 кілометр. 

Усі евакуйовані автівки зберігаються на штрафмайданчику, розташованому на сільськогосподарському полі під відкритим небом. Без оплати штрафу автомобілі власникам не повертають. Ще й попереджають, що чим довше авто перебуває на штрафмайданчику, тим більше збідніє гаманець власника. Чеків про оплату ніхто не видає, а розмір штрафу, вочевидь, беруть "зі стелі". 

У вересні цього року патрульні поліцейські Білої Церкви відстежували редакційний автомобіль "Моєї Київщини", як тільки він заїхав до міста. Як стало відомо журналістам нашого видання з джерел у керівництві поліції столичного регіону, вищевказані патрульні поліцейські буцімто отримали усну вказівку від керівника білоцерківського батальйону патрульної поліції знайти та покарати журналіста видання "Моя Київщина", який "дуже багато собі дозволяє", критикуючи їх за корупцію та зловживання. 

Читайте також: Щось новеньке: керівник патрульної поліції Білої Церкви організував незаконне стеження за журналістами?
 

Інформацію про стеження за журналістом та автомобілем на умовах анонімності підтвердили рядові працівники патрульної поліції, які бачили переписку в робочому чаті патрульної поліції Білої Церкви про заїзд у місто незаконно відстежуваного автомобіля та переслідуваного журналіста.

Патрульна поліція в Білій Церкві сьогодні – це де-факто даїшники з 90-х в їх найбільш дикому варіанті. І їхня безкарність та цинізм у бандитському ставленні розбурхує суспільство. Примітно, що по інформації "Моєї Київщини", керівники на всіх рівнях знають проблематику, але є політичне рішення на рівні держави не чіпати патрульну поліцію, бо вона створена за американські кошти і ніхто не зацікавлений визнавати провал реформи.


Та все ж політичне керівництво держави має ухвалити рішення розслідувати всі ці історії здовживань, злочинів та корупції. А потім запровадити відкритий конкурс. Схожий досвід у нашої країни є: розганяли даїшників, що призвело до початку очищення системи, прогнали в межах переатестації прокурорів, відтак професійність системи зросла.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст