#

Кулеба та його "мутна" команда: хто став заступниками голови Київської ОДА

25.05.2022 07:55
Кулеба та його "мутна" команда: хто став заступниками голови Київської ОДА
Колаж інформаційного агенції "Моя Київщина"

Днями Володимир Зеленський перепризначив Олексія Кулебу головою Київської обласної державної адміністрації. Губернатор-"парашутист" у столичному регіоні не мав власної команди, тому відразу ж почав роздавати керівні посади людям зі свого оточення. До кожного з нових заступників є чимало зауважень та питань. Про новоприбулих у владній вертикалі Київщини читайте в сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Нагадаємо, що вперше головою КОДА Олексій Кулеба став напередодні повномасштабної війни. Президент України підписав відповідний указ (№ 48/2022) 8 лютого 2022 року. Зважаючи на те, що новопризначений губернатор був ставлеником голови ОП Андрія Єрмака та абсолютно новою людиною в області, усі очікували від нього проведення ротації кадрів, зокрема пошуку "правильних" заступників.

Щоправда, відразу сформувати команду вірних "кулебівців" очільник облдержадміністрації не встиг. Уже 15 березня Зеленський звільнив Кулебу з посади та запровадив Київську обласну військову адміністрацію, керівником якої став колишній командувач Операції об'єднаних сил, генерал-лейтенант Олександр Павлюк. Декілька джерел відзначали той факт, що Павлюк зумів організувати правильну взаємодію між військовими, поліцією, Нацгвардією, теробороною та головами громад.

Зауважимо, що очільник КОВА посилив владну вертикаль кадровими військовими, які контролювали фінансову сферу, інформаційну та IT-безпеку, інфраструктурний напрямок, а також призначив пресофіцера, який розповідав жителям столичного регіону про ситуацію в області.

Саме Павлюк на початку квітня звільнив із посад декількох заступників, які дісталися Кулебі у спадок від Василя Володіна – Андрія Лісовика та Дениса Шугалія. Щодо першого, то те, що голова покровителя капітального будівництва "полетить" було цілком передбачувано. В облдержадміністрації він запам’ятався де-факто лише скандалами з відмиванням коштів.

Що ж до заступника голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації – Дениса Шугалія. Зазначимо, то він мав особливий статус в КОДА, адже підпорядковувався безпосередньо Міністру цифрової трансформації України та ініціатору електронного сервісу державних послуг "Дія" Михайлу Федорову. Але під час військового стану його реформаторські ініціативи, схоже, були розцінені як такі, що "не на часі".

Читайте також: Нова команда Київської ОВА витісняє старі кадри: чим запам'ятався заступник Шугалій

Повернення Олексія Кулеби на посаду голови КОДА, імовірно, пов՚язане з тим, що в Офісі Президента вирішили, що загроза повторного наступу стала мінімальною. Ба більше, самостійність Павлюка багато кому не грала на руку.

21 травня Зеленський видав відповідні укази про звільнення Павлюка (№352/2022) і призначення (№353/2022) на посаду голови Київської обласної державної адміністрації Кулеби. Слід зазначити, що півтора місяці, поки областю керував Павлюк, чинний губернатор нібито керував гуманітарним штабом Київщини, про реальну діяльність (або, скоріш, схематозність) якого ми розповімо вам в одному з найближчих матеріалі. До слова, в Указ Президента про нагородження орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня Кулеба вписаний як керівник групи радників поза штатом начальника Київської обласної військової адміністрації.

Читайте також: Із військового вогню та в корупційне полум’я: навіщо Кулебу повернули керувати Київщиною

Із офіційним поверненням Кулеби на пост губернатора в Київській ОДА настала епоха змін, адже на вакантні місця звільнених раніше Андрія Лісовика та Дениса Шугалія було призначено Сергія Білецького та Віталія Власюка. Цілком імовірно, що підібрати заступників Кулебі допомагав його батько, який за президентства Леоніда Кучми (2000-2005 роки) був заступником голови Київської ОДА.

Сергій Білецький

На посаду заступника голови Київської обласної державної адміністрації Сергія Білецького було призначено розпорядженням начальника Київської обласної військової адміністрації від 20 травня 2022 року № 80-к. Наразі Білецькому 44 роки. Він киянин. Має декілька вищих освіт:

  • У 2002 році закінчив Київський національний лінгвістичний університет за спеціальністю "Мова і література (англійська)".
  • Заочно навчався в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, де у 2002 році отримав диплом за спеціальністю "Математика".
  • У 2009 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю "Державне управління".
  • У 2011 році здобув кваліфікацію магістра права за спеціальністю "Правознавство" в Академії праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України.
  • Із 2009 по 2017 рік навчався в аспірантурі Національної академії державного управління при Президентові України.

Працювати Білецький розпочав у 1992 році, а в 1995 став учителювати – викладав англійську мову в середній загальноосвітній школі №286 Голосіївського району. Старт кар’єри держслужбовця відбувся у Голосіївській РДА, де Білецький пройшов шлях від спеціаліста 1 категорії до начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту. Після цього чиновник став частиною політичного життя не лише столиці, а й Київської області: працював заступником голови Обухівської районної державної адміністрації (2016-2017 роки), а потім разом із тодішнім головою РДА Олександром Туренком перейшов на роботу в Бориспільську РДА, де з 2017 по 2020 рік займав посаду заступника голови. Білецький – довірена особа Туренка, який станом на зараз є мером міста Українка. Останній тісно пов'язаний із військовими, тому мав можливість через Павлюка завести в облдержадмінстрацію свою людину. 

Зауважимо, що у 2020 році Білецький був обраний депутатом Обухівської райради від політичної партії "Наш край". У тому ж році він зайняв посаду першого заступника директора КП "Київблагоустрій" виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, Білецький є підписантом цього комунального підприємства.


Як відомо, чинний губернатор до підвищення та роботи першим заступником Кличка з питань здійснення самоврядних повноважень був директором Департаменту міського благоустрою виконавчого органу КМР (2019-2020 роки) і фактично керував КП "Київблагоустрій". Після звільнення Кулеби на посаду призначили його підлеглого Тимура Ткаченка (працює й досі). За даними ЗМІ, в основному ця структура відома як "доїльний апарат" столичних МАФів, а всі "готівкові подяки" приймаються саме через КП "Київблагоустрій".

Таким чином, заступником Кулеби невипадково став його старий-новий товариш із керівного складу комунального підприємства, що неодноразово звинувачувалося у відмиванні коштів. Цілком імовірно, що чинний губернатор підшукує собі тих, із ким можна буде опікуватися грандіозною відбудовою Київщини після нападу російської федерації. Щоправда, як показує практика, де велике будівництво, там і велике крадівництво…

Віталій Власюк

Офіційно призначений на посаду заступника голови Київської обласної державної адміністрації розпорядженням голови КОДА від 20 травня 2022 р. № 81-к. Зауважимо, що серед ключових політичних фігур столичного регіону Власюк засвітився незадовго до свого призначення. Хто ж став новим заступником губернатора?

Віталій Власюк народився в місті Вінниця. Закінчив Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "міжнародне право". Кандидат юридичних наук. 

Свій трудовий шлях розпочав як помічник юриста в ЮК "Губенко та партнери" (2011-2012 рр.), у 2012 став працювати юристом у юридичній компанії "єПраво". Із 2013 по 2015 рік працював у відділі координації рішень Європейського суду з прав людини секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Міністерства юстиції. Він представляв Україну у справах "Юлія Тимошенко проти України" і "Олександр Волков проти України".

У 2015 році став помічником-консультантом народного депутата України, члена парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч" Ігоря Діденка. До слова, останній хотів потрапити до Верховної Ради і в 2019 році, але безуспішно.

Власюк отримав статус адвоката в 2017 році. Тоді ж став керівником адвокатського об’єднання "Твін Лоєрс" і керівним партнером юридичної компанії "єПраво".

Із 2017 року Власюк займав посаду заступника голови комітету з міжнародних зв’язків НААУ, а згодом, у 2019 році, очолив цей Комітет.

У період із 2020 по 2022 року працював радником:

  • в.о. Міністра енергетики та навколишнього середовища Буславець О.А.;
  • Міністра Кабінету Міністрів України Немчінова О.М.;
  • Віце-прем’єр-міністра України Міністра цифрової трансформації України Федорова М.А.

Зауважимо, уся сім'я Власюка пов'язана з адвокатською діяльністю, а їхня компанія входить у сотню відомих юридичних компаній України, співпрацює з багатьма фінансово-промисловими групами та забудовниками. Цілком імовірно, що в КОДА новопризначений заступник буде дбати про інтереси столичних забудовників.

Водночас Власюка виділяє його абсолютна політична всеядність. Так, на цій світлині можна побачити, як новоспечений заступник голови ОДА ще минулого року вітав адвоката президента-втікача Віктора Януковича, говорячи про "приклад професіоналізму".


 В офіційній біографії вказано, що Власюк є співзасновником ДФТГ (добровольчого формування територіальних громад) – батальйону "Соколи Київщини". Окрім нього, засновниками є чинний голова ОДА та колишній боєць "Соколу" Віктор Ремський. Відповідно до статуту, члени батальйону беруть участь у військових операціях на території України проти російської федерації. Але долучитися можна лише… фінансово!

Людям пропонують зробити благодійний внесок на відбудову Київщини і гуманітарні потреби області. Кошти збираються за підтримки благодійного фонду "Здорове дитинство без меж" і громадської організації "Незалежна правозахисна група".

Цікаво, що фонд "Здорове дитинство без меж", згідно з даними YouControl, зареєстрований у місті Енергодар Запорізької області. Тому доволі дивним виглядає збір коштів саме через цей рахунок, оскільки місто Енергодар і по сьогодні перебуває під контролем окупантів.


Щодо громадської організації "Незалежна правозахисна група", то серед її засновників є Глєб Малютін, який працював позаштатним радником Кулеби в період його роботи в КМДА. Малютін працював на різних посадах у КМДА, раніше обирався депутатом Солом’янської райради Києва, керував столичною філією "Укртелекому", а також є одним із засновників першої недержавної радіостанції в Україні "ГАЛА-радіо" (у 1996 році Малютіна звинувачували у тому, що той "кинув" американського інвестора, в результаті Україна вимушена була заплатити 9 мільйонів доларів).

Крім цього, уродженець Новосибирську Глєб (до речі, не Гліб) Малютін працював помічником нардепа-"бютівця" Віталія Коржа (БЮТ) та "регіонала" Валерія Омельченка, відомого тим що був зятем покійного Василя Джарти, одного з найбільш одіозних представників команди Януковича. Дружина Малютіна - Вікторія Джарти - наразі є суддею Господарського суду Києва.


Глєб Малютін разом з Миколою Азаровим

Саме Малютіна багато хто називав претендентом на посаду заступника голови обласної адміністрації з питань інформатизації і цифровізації.


При цьому обидві структури, згадані вище, схоже, є "прокладками" для центрального фонду старого-нового голови ОДА. Уперше про створення фонду "Київщина: захистимо і відбудуємо" Олексій Кулеба заявив 29 березня та повідомив:

Відкривається рахунок для збору коштів, щоб об’єднати зусилля небайдужим громадян, меценатів, які хочуть зробити свій внесок у відродження героїчного регіону.

Губернатор одразу ж заявив, що фонд підписав Меморандуми про партнерство та співпрацю із вищезазначеними БФ "Здорове дитинство без меж" і ГО "Незалежна правозахисна група". Зауважимо, що у фонду Кулеби є своя сторінка в Instagram, де можна відстежувати діяльність організації.

Про Віталія Власюка жителі столичного регіону дізналися як про уповноважену особу фонду "Київщина: захистимо і відбудуємо" уже на початку квітня. Він почав з’являтися на фотозвітах, як фонд забезпечує продуктами харчування населення у звільнених від окупантів регіонах столичної області.

Сам Власюк коментував це так:

Разом із Олексієм Кулебою й надалі продовжуватимемо вирішувати гуманітарні питання регіону для ліквідації наслідків російської агресії на Київщині та прилеглих регіонах.

15 квітня Власюк давав інтерв՚ю "Українські правді" про ситуацію із відновленням міста Бородянка. Примітно, що журналісти позначили його посаду як заступник голови ОДА, щоправда, на той момент керівник гуманітарного штабу Кулеба називав Власюка радником голови Київської обласної військової адміністрації.

Мініпіар для вже чинного заступника Кулеба робив періодично. І не лише на тому, що призначив його виконавчим директором свого ж фонду. Наприклад, розповідав, як Власюк брав участь у зустрічі із представництвом Норвезької ради у справах біженців в Україні (NRC).


Подейкують, Кулебі вже придивляються "жирне" місце в Офісі Президента, а кандидатом на посаду голови ОДА розглядають саме Власюка.

Водночас, на цьому, схоже, кардові пертурбації не завершаться. Подейкують, що чинного очільника КОДА неабияк злякала самостійність довгожителя адмністрації Дмитра Назаренка, який за чимало років роботи в ОДА, проявив себе як досить вдалий організатор і напрацював зв'язки на всіх рівнях влади. Судячи з усього, Кулеба, який дуже цінує свій монопольний доступ до тіла Єрмака, буде змушений прибрати Назаренка, який, до слова, у разі змін в ОП (а про це лунають різні чутки) має всі шанси потім повернутися у Київську облдержадміністрацію з підвищенням. 

Поки ж нова команда Кулеби користуватиметься можливостями військового стану, який після вступу в силу закону №2259-ІХ (з 20 травня) дає голові ОДА фактично необмежені повноваження. Враховуючи якість команди голови ОДА, є великі підозри, що "розпили" і дерибани (особливо земельні) зараз розквітнуть буйним світом.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: