#

Райради Київщини: чи заслужили депутати з Броварщини знову опинитися у владі

13.08.2020 07:51
Райради Київщини: чи заслужили депутати з Броварщини знову опинитися у владі
Фото з мережі Інтернет

Уже восени в усіх населених пунктах Київської області обиратимуть нову владу. «Моя Київщина» вирішила згадати досягнення та провали мерій та райрад регіону, а також з’ясувати, чи заслужили своєю роботою депутати шанс на ще одну каденцію - тепер вже в рамках макрорайонів. Сьогодні згадаємо, хто ж протягом п’яти років представляв Броварську районну раду

За підсумками місцевих виборів 2015 року, у Броварській райраді було створено 7 депутатських фракцій, до яких увійшло 34 народних обранців. Більшість із них представляє фракцію політичної партії «Наш край» - 9 депутатів, ще 7 - «Європейську солідарність»; 6 - «Батькіщину», 4 - «Радикальну партію Олега Ляшка», по 3 депутати - «Опозиційний блок» та «Свободу», і 2 «Українське об’єднання патріотів - УКРОП». Ще двоє депутатів районної ради балотувалися від «Нових облич» і наразі є позафракційними. 

Депутатська фракція «Наш край»

Чинний голова Броварської районної ради Сергій Гришко є членом політичної партії «Наш край». Також він значиться керівником Заготівельно-виробничого приватного підприємства «Регіон-2001», що виробляє бетон, асфальт та надає послуги з ремонту доріг, будівництва житлових і промислових приміщень, переробки вторсировини. Там працює і дружина депутата. Компанія стабільно виграє тендери на проведення цих робіт переважно від сільських та селищних рад Броварського району. 

Звісно, не минулося й без скандальних історій. Минулого року ГО «Традиція і Порядок» звинуватила «Регіон-2001» в тому, що підприємство зводить асфальтний завод на своєму полігоні побутових відходів з порушеннями екологічного законодавства. На думку активістів, такі дії могли призвести до зараження ґрунту та підземних вод. У ході перевірок дійшло й до рукоприкладства. Зокрема, син голови Броварської районної ради, намагаючись захистити честь родини, навіть напав на одного з активістів і за сумісництвом місцевого депутата Дмитра Іванова.

Згідно з декларацією, Сергій Гришко має у власності 25 земельних ділянок у Броварському районі, а також орендує автомобіль AUDI Q7. Його дружина володіє ще 3 ділянками та 2 житловими будинками. Окрім того, подружжя задекларувало 703 тис грн готівки. 

Голова фракції у райраді - Олександр Куценко. Він є членом партії «Наш край», а також заступником голови постійної комісії з питань регламенту. Депутат займає посаду директора комунального підприємства «Броварське районне виробниче управління житлово-комунального господарства «Броварської районної ради» і разом з дружиною займається підприємництвом. Згідно відкритих даних, за період 2018-2019 рр. ФОП був переможцем у трьох закупівлях на загальну суму близько 280 тис грн. Зокрема, він надавав послуги з організації культурних заходів районному будинку культури та Великодимерській селищній раді. У власності родини перебуває житловий будинок, 7 земельних ділянок (одну з них сім’я орендує), торгово-розважальний центр у Броварському районі та 6 транспортних засобів.

Членом політичної партії «Наш край» є і Тетяна Філіпова. Вона входить до постійної комісії з питань бюджету та фінансів та працює директором дитячо-юнацької спортивної школи. Депутатка задекларувала квартиру, автомобіль, 4 земельні ділянки та подарунок від Броварської районної ради у негрошовій формі, який оцінила у 412 грн.

Олександр Козлов теж є членом партії. У райраді він очолює постійну комісію з питань бюджету. Депутат володіє рядом підприємств, зокрема ТОВ «АГРОТРЕЙД», будівельно-інвестиційною компанією «Мега-К», малим агропромисловим підприємством «Прогрес» та має частку в приватному підприємстві «БУК-2006» та ТОВ «Тітан». Козлов володіє квартирою та гаражем у Броварах, 3 земельними ділянками у Броварському районі, житловим будинком у Чернігівській області та двома автомобілями. На його дружину записано ще 2 квартири, 4 земельні ділянки, об’єкт незавершеного будівництва та автомобіль.

Наступні п’ять народних обранців побажали залишитися безпартійними. Серед них - Олег Оксюта, який входить до постійної комісії з питань екології. На момент виборів він працював інженером у ТОВ «ІНЖБУД-С». Наразі ж займає посаду старшого майстра у Броварському відділенні Київоблгазу, а також займається підприємницькою діяльністю. Йому належить ПП «Укркомплектмонтажналагоджування», яке теж свого часу вигравало в тендерах комунальних закладів селищних та сільських рад Броварського району. Окрім того, депутат є керівником ТОВ «Газтехнікс».У його декларації 7 транспортних засобів, 2 будинки, 2 квартири та 9 земельних ділянок, які записані на різних членів його родини. 

Його колега по фракції Роман Шибіко - член комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту та президент Федерації боксу Броварського району та, згідно з його депутатським звітом, активно опікується розвитком дитячо-юнацького спорту в районі. Раніше він був керівником та засновником компанії «Тера-Енерго», яка спеціалізувалася на наданні послуг у галузі електроенергетики.

Депутату неодноразово закидали, що його бізнес живе виключно за рахунок коштів районного бюджету. Ще у 2017 році правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження, одним із фігурантів в якому й була компанія народного обранця. Вона ніби то проходила як свідок у справі про розкрадання великої суми бюджетних коштів «Укрзалізницею». Тоді працівники СБУ проводили обшуки у квартирі депутата, будинку його батьків та офісі компанії. Однак її причетність до будь-яких незаконних дій так і не довели. Схожі ситуації повторювалися пізніше неодноразово. У правоохоронців викликали інтерес роботи, які проводила «Тера-Енерго» і в районних лікарнях, і для підприємства «Камелія». Але перевірки знову ж нічого не виявили. Натомість, Роман Шибіко пояснив усе заздрощами конкурентів. Та все ж бізнес продав, а новий власник з часом компанію перейменував - сьогодні вона існує під назвою «ПРОСТ О». 

Наразі депутат значиться власником ТОВ «Автотериторія», має частку в обслуговуючому кооперативі «Ворошилов» та отримує заробітну плату в ТОВ «Лед Плюс». У його власності перебуває PORSCHE та вантажний автомобіль, 4 земельні ділянки, житловий будинок, а ще один перебуває на стадії будівництва.  

Олександр Борсук входить до комісії з питань земельних відносин та займається фермерством. Він є директором приватного підприємства «Русанівське», що спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур. Відповідно до декларації, депутат володіє 9 земельними ділянками у Броварському районі, квартирою, будинком та магазином. Також йому належить 3 автомобілі та катер.

Микола Драний - член комісії райради з питань комунальної власності. На момент виборів він був безробітним, наразі ж займає посаду начальника комунального підприємства «Великодимерське». 

Микола Теплюк входить до постійної комісії з питань архітектури та будівництва та очолює громадську організацію «Димерчани». Депутат є засновником ТОВ «Сад», яке займається рослинництвом, однак минулого року керівництво передав синові. Зараз знаходиться на пенсії. Згідно з відкритими даними, товариство, у якому Теплюк є бенефіціаром, за останні роки виграло тендерів на загальну суму 85 тис грн. 

Депутатська фракція «Європейська Солідарність»

Вадим Теплюк - безпартійний, входить до комісії з питань освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту. На момент виборів він працював заступником директора Київської міської лікарні ветеринарної медицини, однак зараз, згідно з його декларацією, основне місце роботи обранця - обслуговуючий кооператив «Об’єднання власників житлових будинків Нової Богданівки». 

Віктор Радченко теж не є членом партії Порошенка. У Броварській районній раді він секретар комісії з питань земельних відносин. Депутат є власником приватного підприємства «Ветбіо», яке займається оптовою торгівлею ветеринарними продуктами та вітамінами, кормами та різними засобами для тварин. Підприємство неодноразово було переможцем у тендерах, де замовником виступав Київський зоологічний парк загальнодержавного значення. За сумісництвом Радченко отримує заробітну плату в приватному підприємстві «Віріс», де працює заступником директора - Радченка Богдана Вікторовича - свого сина. А також є членом Броварської міськрайонної ГО «Спортивний клуб «Рудня». Родина депутата має у власності 10 земельних ділянок, автомобіль та будинок.

Членами «Європейської солідарності» у Броварській райраді є лише Павло Іваненко та Руслан Лук’яненко. Цікаво, що за результатами голосування останній до складу ради спочатку не проходив, однак йому поступилася місцем колега по партії Алла Матвієнко. Раніше Лук’яненко був помічником екснардепа Сергія Міщенка на громадських засадах, у 2017 році займав посаду першого заступника голови Броварської РДА, а також займався підприємницькою діяльністю. Наразі ж ФОП закрив, має акції у ВАТ «Дарницький завод ЗБК» та отримує заробітну плату у КП «Сервіс», де раніше був керівником. Натомість, його дружина досі займається підприємницькою діяльністю. Подружжя задекларувало 4 земельні ділянки, 3 автомобіля, 2 будинки, один із яких знаходиться на стадії будівництва, та кредит розміром 200 тис грн.

Іваненко ж входить до постійної комісії райради з питань екології. Під час виборів він був комерційним директором ТОВ «БУДІНДУСТРІЯ-СЕРВІС ЛТД», зараз же керує товариством «ДЕСНА С КОНТРАКТ», яке займається оптовою торгівлею будівельними матеріалами та підготовчими роботами на будмайданчиках. Депутат з дружиною не задекларували ні житла, ні землі, однак мають два автомобілі. Один із них родина придбала в минулому році. Особливістю декларації народного обранця є те, що його витрати, згідно з документом, більше, ніж у тричі, перевищують суму його доходів та активів. 

Наступний член фракції «БПП» - Володимир Щиголь. Він не належить до партії, а в райраді входить до комісії з питань освіти та культури. Також є членом благодійного фонду соціального розвитку «ЗАЗИМ‘Є». На момент виборів був директором ТОВ «ТЕХНОЛОГІЯ-СП», засновником якого значилося інше підприємство депутата. Наразі ж його кінцевим бенефіціаром є матір Щиголя. Товариство надавало послуги з оренди нерухомого майна та інші комерційні послуги, зокрема вигравало й тендери від відділу освіти Броварської РДА. Володимир Щиголь має власне адвокатське бюро, а також володіє акціями Київського картонно-паперового комбінату. Загальний виторг в тендерах компаній, де депутат є бенефіціаром, складає майже 228 млн грн. Його сім’я має 5 земельних діялянок, 3 квартири, будинок та два атомобілі. 

Єдина представниця прекрасної статі у фракції - Тетяна Колісниченко. Вона входить до комісії з питань регламенту, законності та правопорядку та вже досить тривалий період незмінно працює головним бухгалтером у ТОВ «Аспект».

Борис Бригинець також безпартійний та є заступником голови комісії з питань земельних відносин. Основний дохід отримує від заняття підприємницькою діяльністю. Депутат є одним із засновників Літочківського благодійного фонду «Добробут». 

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»

Усі представники фракції є членами партії «Батьківщина». Серед них і заступниця голови Броварської райради - Анна Гоголіна. На момент виборів їй було всього 23 роки і майбутня депутатка саме навчалася в НПУ ім. Драгоманова. На той момент балотувалася вона вже не вперше - у 2014 році Гоголіна безуспішно пробувала свої сили на виборах до ВРУ як самовисуванець і, до речі, по 97 округу, центр якого у Броварах. Чому дівчина вирішила представляти інтереси жителів саме Броварського району, незрозуміло, адже прописана вона й досі у Вінницькій області. Однак, треба зазначити, що в мережі її неодноразово називали соратницею тодішнього голови Броварської РДА та ексдепутата Київської обласної ради Олега Кищука, який нібито й лобіював її призначення. Саме з ним депутатка заснувала ГО «Стоп корупція», «Добро породжує добро» та «Стоп фальсифікація». 

Голова ж цієї фракції у районній раді - Валерій Калашник. Депутат є одним із засновників районного спортивного клубу Кіокушинкай Карате «Спартанець». Окрім того, він працює головою профкому ВАТ «Тепличний», у якому разом із дружиною має акції. Подружжя задекларувало 9 земельних ділянок, квартиру, автомобіль, будинок, 2 гаражі та 35 тис дол готівкою.

Олексій Горюнов - секретар комісії з питань комунальної власності. Окрім депутатської діяльності, він займається підприємництвом. У його власності знаходиться 50% ТОВ «Енвіста» (спеціалізується на оптовій торгівлі косметичними товарами), в якому він значиться директором. Згідно з декларацією, обранець володіє 5 квартирами, такою ж кількістю земельних ділянок, автомобілем та 150 тис грн готівкою. Його колега по фракції Євгеній Шитий теж підприємець, зокрема працює й директором ТОВ «Академія навчання ІТ Київ». Депутат є секретарем комісії з питань екології. 

В’ячеслав Субботін за професією адвокат. Наразі є директором Головного навчально-методичного центру Держпраці. Окрім того, він - один із засновників ТОВ «Сучасний світ будівництва», яке надає послуги з побудови житлових та нежитлових приміщень; та адвокатського об’єднання «Європейський адвокат». Депутат очолює комісію районної ради з питань архітектури та будівництва. У власності його родини 4 земельні ділянки, 5 квартир, будинок, Lexus і Mercedes-Benz, 600 тис грн і 500 тис дол готівкою. 

Діляра Воєвуцька - сімейний лікар Броварського районного центру первинної медико-санітарної допомоги. Також вона один із засновників фермерського господарства «Діляра». У неї з чоловіком 10 земельних ділянок та будинок. У Броварській райраді жінка - секретар постійної комісії з питань освіти та культури. 

Депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка

Головою фракції в Броварській райраді є Валентина Шульга, вона очолює  постійну комісію з питань культури та освіти. Депутатка знаходиться на пенсії, а також є засновницею обласної ГО «Регіональна Україна». У її декларації 3 квартири у Києві та Броварах, 2 земельні ділянки та автомобіль. 

Усі інші представники фракції є безпартійними. Заступник голови комісії з питань архітектури та будівництва Ігор Фірсов працює лікарем у ТОВ «Камелія-PR», яке займається вирощуванням квітів. Нещодавно прізвище депутата фігурувало у всіх регіональних новинах, оскільки він став жертвою збройного нападу. Як встановили правоохоронці, причиною стала сусідська сварка - Фірсов ніби то намагався прогнати дітей земляка зі своєї приватної території, за що їхній батько (колишній депутат Броварської райради Павло Мацепа) вистрелив у нього з травмат-револьвера. На своє виправдання останній заявив, що постраждалий депутат побив дітей палками. Натомість, Ігор Фірсов та його брат Руслан, який є депутатом Княжицької сільради, а також був свідком конфлікту, стверджують, що ніякого побиття не було, а сама ситуація від початку була підлаштована. За їхніми словами, ніякого сусідського конфлікту між ними та Мацепою немає, оскільки вони навіть не сусіди, а от політичний триває вже давно. 

Фірсов задекларував автомобіль, 3 земельні ділянки у Броварському та Вишгородському районах, будинок та землю у Вінницькій області, нежитлове приміщення у Броварах та ділянку в Криму. Також зазначив, що на його банківських рахунках знаходиться 2 тис євро, 25 тис дол та 58 тис грн.

Депутат Сергій Сорокопуд входить до комісії з питань законності й правопорядку, а основний дохід отримує від заняття підприємницькою діяльністю, що пов’язана з лісопильним та стругальним виробництвом. 

Віктор Шкрабацький з 1986 року працює в ПАТ «Агрокомбінат «Калита» - перебував на посадах інженера з КВП, начальника АСУ ВП, керівника будівництва цегельного заводу, наразі є головним інженером. Також надає майно в оренду ПП «Сагро Норд», засновником якого є вищезгадане товариство. Входить до постійної комісії з питань земельних відносин Броварської райради.

Депутатська фракція політичної партії «Опозиційний блок» 

Головою цієї фракції є Анатолій Деменко. Він теж спочатку не мав бути у складі райради, однак пройшов на заміну Петру Іваненку. Раніше депутат раду очолював, натомість, на вибори 2015 року вже балотувався як пенсіонер. Наразі входить до постійної комісії з питань екології. А от декларації депутата у відкритому доступі немає.

Валерій Дяченко - є членом партії, а також секретарем постійної комісії з питань регламенту. Депутат зареєстрований як ФОП. Його родина має у власності мопед, 4 земельні ділянки, 350 тис грн готівкою та квартиру в столиці.

Третій опоблоківець у Броварській райраді - Олександр Кеуш. Він входить до комісії з питань архітектури та будівництва. На момент виборів чоловік був безробітним, наразі ж отримує зарплатню у Богданівській сільській раді, де займає посаду начальника військово-облікового столу. За сумісництвом депутат підробляє і присяжним у Броварському міськрайонному суді. Також у базі You Control зазначається, що він є керівником ТОВ «ЕКСПЕРТ АЛЬЯНС», яке займається будівництвом.

Депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Головою депутатської фракції та секретарем комісії з питань архітектури та будівництва є Ірина Столяр. Вона - юрист, і на момент виборів надавала безкоштовну юридичну допомогу при Броварській партійній районній організації ВО «Свобода». До цього була помічником нардепа-свободівця Михайла Головка на громадських засадах, а у 2015 році також намагалася потрапити до Київської обласної ради, однак вибори програла. Депутатом районної ради є і її чоловік - Олег Столяр. Він за фахом - адвокат. Разом подружжя заснувало ТОВ «ОМІО», що займається юридичною діяльністю та має регіональні філії у Харківській, Житомирській, Чернігівській та Запорізькій областях. Родина володіє автомобілем, 3 земельними ділянками та будинком. Усе майно записано на депутатку. 

Микола Залозний працює інженером у ТОВ «Фроніус Україна», а також є засновником футбольного клубу «Штурм «Княжичі». У райраді він входить до комісії з питань комунальної власності. А ось декларацію за 2019 рік не подав. 

Депутатська фракція «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» 

Фракція складається із двох депутатів - Олексія Плюща, який є членом партії, і, відповідно, головою групи; а також безпартійного Сергія Корнійка. Останній очолює комісію з питань екології, працює тренером-викладачем дитячо-юнацької спортивної школи та є керівником Броварської міськрайонної молодіжної організації «Спортивний клуб «Січ», який заснував разом з колегою із фракції «Наш край» Олегом Оксютою. 

Натомість, Плющ є головою постійної комісії райради з питань комунальної власності. Він працює начальником юридичного відділу товариства «Київ-дельфін», а також займається підприємницькою діяльністю - є власником приватного підприємства «Диметра плюс», що зареєстроване в Бердянську. Окрім того, депутат заснував Фонд сприяння розвитку місцевого самоврядування Броварського регіону. У його декларації - 3 квартири у Києві, 3 земельні ділянки, 3 автомобіля, фургон, мотоцикл, а також 1 млн 925 тис грн готівкових коштів. Власником частини майна є дружина депутата. 

До Броварської районної ради входить і член партії «Нові обличчя» Валерій Чабур - очолює комісію з питань земельних відносин. Раніше він був депутатом міської ради, щоправда від «Партії зелених». А вже у 2015 р. балотувався до КОР від політсили Володимира Карплюка, але безуспішно. Уже майже 20 років Чабур працює комерційним директором ТОВ «Шана-Сервіс», яке перебуває у власності його родини. Також депутат володіє частиною ТОВ «Броваригаз» та ТОВ «Рудня нафта». Народний обранець задекларував 16 млн грн готівкою, Лексус та будинок площею більше 400 м2.

Від «Нових облич» у райраді і Ольга Сивуха (Юрченко), однак членом партії вона не є. Як і попередній депутат, народна обраниця брала участь у виборчих перегонах неодноразово. З 2010 по 2015 вона була головою Літківської сільської ради, після цього пробувала свої сили на виборах до КОР, але не пройшла. У листопаді 2018 її було призначено заступницею голови Броварської РДА, наразі ж депутатка займає посаду начальника служби у справах дітей та сім’ї та є заступником голови комісії райради з питань комунальної власності. 

Якщо проаналізувати протоколи сесій Броварської районної ради, можна зробити висновок, що, попри приналежність до різних політичних сил, депутати працюють злагоджено та приймають рішення одноголосно. У той же час, практично третина народних обранців стабільно пленарні засідання прогулює. Зокрема, лідерством у цьому користуються представники «Батьківщини» Діляра Воєвуцька, Євгеній Шитий, В’ячеслав Суботін та «УКРОПівець» Олексій Плющ. Попри те, що їхня каденція вже добігає кінця, хотілося б нагадати, що, згідно з чинним законодавством, у разі пропуску 50% і більше пленарних засідань за рік, депутат може втратити мандат. Залишається сподіватися, що їхні наступники закону дотримуватимуться більш сумлінно. А те, що охочих поборотися за місце в укрупненній районній раді буде більш ніж достатньо, очевидно. Багато хто піде боротися за депутатство в ОТГ. Причому, є підозра, що більшість нинішніх депутатів райради швиденько перемалюються, аби знову потрапити в теплі депутатські крісла.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Євгенія Любомирська
журналістка