#

Прогули, скандали і трагедії: чим запам'ятався в Київській облраді В'ячеслав Соболєв

01.10.2020 08:03
Прогули, скандали і трагедії: чим запам'ятався в Київській облраді В'ячеслав Соболєв
В'ячеслав Соболєв

Минуло п’ять довгих років й інформаційний портал «Моя Київщина» продовжує аналізувати, чим займалися депутати Київської облради весь цей час. Адже цікаво, за кого  ми голосували та чи варто знову давати їм шанс на виборах

Сьогодні мова піде  про депутата Київської обласної ради В'ячеслава Соболєва. Він нам уже розповідав у інтерв’ю про свої досягнення у роботі, але почнемо з самого початку та розкладемо все по полицях.

Соболєв народився у місті Єнакієве на Донеччині. Там навчався у школі, а після дев’ятого класу життя занесло його до Харкова, де він з 1986 по 1989 гриз граніт науки в спортивному інтернаті. Майбутній депутат був доволі здібний до спорту, про це говорять його численні нагороди. Він майстер спорту та є багаторазовим призером і переможцем першості СРСР з велоспорту.

Вищу освіту також здобував у Харкові, але в 1992 року перевівся до Донецької філії Дніпропетровського інституту фізкультури і спорту. Там вже здобув кваліфікацію спеціаліста — викладач фізичної культури, тренер.

Проте йти далі у спорт Соболєв не захотів, натомість він відчув, що у ньому живе підприємницька жилка та відкрив перший магазин «Обжора» у 1997 році, а до цього три роки обіймав посаду директора ТОВ «Інтер-Стар», яка займалася мобільним зв’язком.

Що ж до "Обжори", то ця мережа магазинів доволі швидко розрослася, але у 2007 році Соболєв продав її. За цей  час майбутній депутат Київської обласної ради не сидів на одному місці. Поки "Обжора" набирала оберти, то з 1997 по 2003 роки він був заступником директора ПП "Магазин Вікторія". А у 2002 році  він був обраний депутатом міської ради Донецька по виборчому округу № 64 від районної організації партії "За єдність, злагоду та відродження". Варто зазначити, що цей рух створив експрезидент Віктор Янукович на підтримку кандидатури Леоніда Кучми на виборах.

У міськраді Соболєв очолив Комісію з питань підприємництва, торгівлі, громадського харчування та надання послуг населенню. З квітня 2005 року був заступником мера Донецька з питань діяльності виконавчих органів влади. На цій посаді він просидів до весни, а потім рік пробув в ролі державного інспектора у відділі проблем інформаційної безпеки управління державної та інформаційної безпеки в РНБОУ.

У 2010 році В'ячеслав Соболєв став доцентом кафедри "Маркетингу і комерційної справи" Донецького університету економіки та торгівлі. У тому ж році, але в дуже короткий проміжок часу, був директором ДП "Нафтогазмережі", обіймав посаду заступника голови правління НАК “Нафтогаз України”, але в березні 2011, після приходу до керівництва компанією команди Віктора Януковича, написав заяву про звільнення за власним бажанням з НАК "Нафтогаз України". У наступні п’ять років Соболєв вирішив забутися про політику та  навчати студентів.

У 2015 році він нарешті стає депутатом Київської обласної ради від Блоку Порошенка. Якщо проаналізувати статистику відвідувань засідань за п’ять років, то третину засідань депутат прогуляв із невідомих причин.

Щодо скандалів, то Соболєва досі пов’язують з мережею супермаркетів “Обжора”, які він продав ще в далекому 2007 році, оскільки вони стали банкрутами. За інформацію деяких ЗМІ, у фейковій “ДНР” ця мережа магазинів досі працює, і вона асоціюється з іменем цього депутата.

Окрім того, за чутками, українські спецслужби підозрювали Соболєва у шпигунстві на користь Росії та фінансуванні бойовиків саме через вище згадану мережу супермаркетів “Обжору”, тоді правоохоронці припускали, що він може мати російське громадянство. Сам Соболєв заявляв, що це брехня. Варто зазначити, що в центрі Києва депутат має власний елітний ресторан "Маріо".

Якщо ж відкрити декларацію Соболєва за 2019 рік, то можна побачити, що  у власності депутата знаходиться одна квартира у Донецьку, дві квартири у ОАЕ загального площею більше ніж 300 метрів квадратних та будинок в селі Лісники Києво-Святошинського району, який він орендує. Також одну квартиру має його дружина Інна в Києві, ще під її власністю знаходиться у тій же столиці нежитлове приміщення. Має жінка п’ять земельних ділянок, одна з них під Києвом у селі Лісники, де триває будівництво ще одного будинку, а решта на Вінниччині. Одна квартира у столиці перебуває у спільній власності  подружжя.

Серед цінного майна Соболєв має аж три елітні годинники. Два марки Harry Winston та один Breguet. Їхня загальна вартість становить понад 2,6 млн грн. Чотири годинники має його дружина, зокрема, таких відомих брендів як: Chanel, Rolex та Ulysse Nardin. Належить Інні Соболєвій й значна кількість ювелірних прикрас: кольє, сережки, браслет від фірми Van Cleef & Arpels, браслет від Cartier та обручка невідомої фірми. Ховає у своїй шафі Інна три жакети з соболя. Їх вартість не зазначена, проте варто сказати, що такі речі коштують далеко не дешево. Їздить на роботу Соболєв на орендованому автомобілі Land Rover 2013 року випуску.

Якщо подивитися на доходи, то депутат Київоблради задекларував 295,5 тис надходжень  від підприємницької діяльності, 240 тис грн заробітної плати отримана за сумісництвом, але найбільше коштів надійшло від відчуження нерухомого майна 15635 тис грн. Його дружина задекларувала майже 438 тис грн.

Щодо збережень, то видно депутат не довіряє банкам та все ховає вдома під подушкою, де тримає 8500 євро, 145000 доларів США та 114000 гривень. Такої  ж думки його друга половинка, яка назбирала: 50000 доларів, 64000 євро, 180000 гривень. А ось 70000 доларів жінка позичила Сергію Лавренюку.

Окрім того Соболєв є кінцевим бенефіціарним власником фірми «Аграг», котра знаходиться в Донецьку та займається неспеціалізованою оптовою торгівлею, а його дружина -  ТОВ «Галерея Платінум» та ТОВ «Темп Плюс 2018».  

Отже, виходячи з такої доволі об’ємної декларації, видно, що Соболєв, який спочатку захоплювався спортом, а потім пішов  у бізнес, нічого не втратив, а навпаки живе доволі добре.

Проте життя у нашого героя непросте. Виявилися у нього серйозні вороги.  1 грудня минулого року під час замаху на депутата було випадково вбито його сина – трирічного Олександра. Інформаційний портал «Моя Київщина» розбирався у цій проблемі та проаналізував,  кому міг перейти дорогу донецький бізнесмен, що без сумніву  стало причиною такої трагедії. Проте слідство зараз йде, наразі під арештом сидять колишні бійці роти "Ведмеді" "Української добровольчої армії" Андрій Лаврега та Євген Семенов, також шукають інших причетних до цієї справи. Сам Соболєв заявляв, що знає імена кривдників та просив допомоги у президента Зеленського, адже не довіряє поліції та почав власне розслідування.

Щоправда, це абсолютно не зупинило політичні амбіції Соболєва. Так, у вересні стало відомо про з'їзд партії "Україна славетна", яка висунула список до Київської облради. Очолив список Вячеслав Соболєв. Щоправда, шансів у цієї політичної сили  майже немає.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка