#

Сто днів Руслана Кравченка: без звітів та результатів

01.08.2023 08:00
Сто днів Руслана Кравченка: без звітів та результатів
Руслан Кравченко

Із квітня головою Київської обласної військової адміністрації є Руслан Кравченко. Про те, чи вдалося акліматизуватися колишньому прокурору Бучанської міськрайонної прокуратури на новому місці і які проблеми явно матимуть місце в його діяльності найближчим часом, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Понад три місяці минуло з моменту указу Президента щодо призначення Руслана Кравченка головою Київської ОВА. Для багатьох це рішення голови держави стало великою несподіванкою, оскільки ця кандидатура не мала жодного досвіду роботу не лише на подібному рівні управління, але й в системі самоврядування в цілому. У цьому контексті показово і те, що Зеленський не представляв Кравченка (хоча Київська область – один із ключових регіонів в Україні, куди президент із закордонними делегаціями приїжджає регулярно), і ніхто навіть не потрудився пояснити логіку цього досить дивного призначення.

Як розповіли «Моїй Київщині» поінформовані джерела з різних будівель урядового кварталу Києва, поява Руслана Кравченка на посаді була ні чим іншим, як тіньовими домовленостями між двома ключовими фігурами, які наразі намагаються утримувати владу в Київській області. Йдеться про чинного заступника голови Офісу Президента Олексія Кулебу, який був головою Київської ОВА, а також Олексія Хоменка, чинного першого заступника Генерального прокурора, який, нагадаємо, до цього був головою Київської обласної прокуратури. Що говорив Хоменко Кулебі історія умовчує, але Кравченко врешті-решт став очільником Київщини «за згодою сторін».

У деяких експертів звучали очікування від появи прокурора на посаді голови ОВА були у багатьох експертів. Більш того, на першій сесії Київської облради під час виступу перед депутатами Кравченко недвозначно заявив про початок переслідування корупціонерів. Утім, особливо нікого не налякав – навпаки, за перших сто днів каденції Кравченка сталося кілька ганебних історій.

Зокрема, можна згадати про фактично рейдерське захоплення Київської обласної лікарні за участі скандального нардепа-мажоритарника з Обухівщини Олександра Дубінського та в.о. голови Київської облради Ярослава Добрянського. Від ОВА – нуль реакції. Де переслідування корупціонерів? Не чули. Зате Дубінський, прикриваючись хворим батьком, злітав із дівчиною в Барселону, після чого спокійно повернувся в Україну. Де є чим поживитися…

Окрема історія – із Добрянським. Як відомо, поганий той губернатор, який не хоче отримати свою облраду. Утім, уперте бажання голови ОВА зняти голову облради Наталію Гунько вкотре послабило президентську партію в ключовому регіоні, оскільки поява в головному кріслі облради Ярослава Добрянського – це точно не про посилення владної вертикалі. Йдеться фактично про тимчасового непередбачуваного союзника, який вмів знімати сливки з усіх влад, і за часів Ющенка (чого лише вартує бути головою Києво-Святошинської РДА), і за Януковича (став «регіоналом» і радником губернатора Присяжнюка), і за Порошенка (перший заступник голови Київської обласної ради). Настав рости за часів Зеленського…

Окрема тема – піар-діяльність команди голови ОВА. Тут теж все вийшло досить дивно.

Із одного боку – відкритий нещодавно пресцентр стоїть порожній, бо заходів фактично не відбувається. Нема і звіту за перші 100 днів на посаді, хоча фактично  нема і результатів. Не було і публічного представлення команди Кравченка.

Із іншого боку – деякі активні заходи команди голови ОВА, які зводяться до висмоктування з пальця, викликають велике здивування. Так, появи Руслана Кравченка на відкриттях будівництв-відбудов, до яких ОВА, а тим більше особисто Кравченко, не мають жодного стосунку, видається як бажання хоч десь «притулитися». Утім, у ЗМІ усіляко тиражують (авжеж, за просто так) ці виїзди Кравченка.

Є, щоправда, і ідеологічно правильний проєкт, яким буквально зразу активно зайнявся Кравченко – підготовка до запуску нового гербу Київщини. Нинішній, як відомо, є калькою герба Московської області… Тому справа потрібна. 

Читайте: Геть від Москви: чому Київщині потрібно повернути стародавній герб

Але і тут в команді у Кравченка явно не зрозуміли, що спочатку варто довести справу до кінця, а вже потім пускати «джинсу» про наміри.

Якщо ж говорити про керованість ситуації в столичному регіоні, то тут до нового керівництва теж виникають зауваження. «Моя Київщина» поспілкувалася з нардепами від Київщини, які звернули увагу на відсутність комунікації з нинішнім керівником ОВА, що дуже нагадує деяких його попередників. Також спостерігається поглиблення відстані між ОВА та громадами, що накладається на чергові спроби забрати кошти з місцевих бюджетів.

До чого це може призвести? По-перше, у майбутньому керівництво області, яке претендує тримати в руках увесь адмінресурс з прицілом на вибори, що рано чи пізно мають відбутися (а такі розмови періодично виникають у високих кабінетах), може наразитися на саботаж на місцях. По-друге, попри серйозні зв’язки одразу по кількох владних вертикалях, Кравченко має враховувати, що найближчі місяці (зокрема осінньо-зимні) можуть стати для нього дуже складним випробуванням.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький