#

Усі знайомі обличчя: хто рветься до півмільярдного бюджету в Обухові

22.10.2020 10:51
Усі знайомі обличчя: хто рветься до півмільярдного бюджету в Обухові

На носі стоять вибори, після яких стане відомо, кому виборці дадуть пропуск до влади. Тому інформаційний портал "Моя Київщина" провів аналіз біографій кандидатів, які бажають зайняти крісло голови Обухівської ОТГ, аби розібратися та дізнатися, що вони собою представляють

Стати головою Обухівської ОТГ бажають вісім кандидатів. Усі вони, за великим рахунком, відомі у місті. Обухів - ласий пиріг: видатки громади становлять 433 мільйона гривень.

Валерій Воробець ("Свобода")


Від партії "Свобода" йде на вибори Валерій Воробець, який родом з села П’ятигори Тетіївського району. Він - очільник Обухівської міської партійної організації ВО “Свобода” та депутат міської ради.

З 2007 року захищав інтереси інвесторів "Трипільської брами", і як зазначає сам кандидат, що завдяки його діям було добудовано та здано в експлуатацію будинок, куди заселилося понад двісті осіб.

Балотувався на посаду мера Обухова у 2012 році, але був знятий з перегонів через дії представників "Партії регіонів", які поцупили документи, подані ним до ТВК.

Якщо заглянути в його декларацію, то Воробець може похизуватися двома автомобілями Mitsubishi Lancer та Ford C-Max, а також причепом до них.  Кандидат має одну квартиру в Обухові та будинок, окрім того його у власності перебуває чотири земельні ділянки в місті. Цікаво, що у спільній власності Воробець має квартиру в Туреччині та Обухові.

За 2019 рік Воробець отримав 588 тис грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю, проте ховає дорогоцінних металів на суму 6 тис грн, має 15 тис доларів США, а банкам довіряє 7810 євро та майже 13 тис грн.

Лариса Ільєнко ("Батьківщина")


Хоче зайняти крісло очільника Обухівської ОТГ Лариса Ільєнко, котра відома чималою кількістю скандалів, які пов’язані з видобутком піску. На вибори вона йде від партії "Батьківщина". Наразі вона є головою Обухівської райради.

У період 2016-2019 роки була генеральним директором машинобудівного заводу "АТЕК", яке нещодавно фігурувало в кримінальній справі про незаконне заволодіння майном. Також жінка є засновником благодійної організації "Благодійний фонд Лариси Ільєнко "Київська Русь", що знаходиться в місті Обухів, дала початок існуванню ГО "Здоровий рух", а також є спонсором футбольної команди "Миротворець", де грають колишні бійці АТО.

У декларації жінка зазначила, що володіє квартирою у Києві, має автомобіль Ford C-Max. Авто Audi Q8 належить донці Ільєнко. У 2019 році дохід голови Обухівської райради склав 382, 68 тис грн. З цієї суми зарплата директора “АТЕК” становить 337,9 тис грн, зарплата голови райради - 31,218 тис грн та дохід від підприємництва складає 12,950 тис грн. Зберігає жінка готівкою 1 млн доларів США, 350 тис євро та 2,05 млн грн.

Щодо скандалів, то як вже зазначалося, за Ільєнко тягнуться неприємні історії, пов’язані з незаконним видобутком піску. Варто сказати, що 2016 році журналісти і громадські активісти викрили та встановили  її причетність до підпільного намиву піску в селі Козин під Києвом.

Також у 2016 році жінка фігурувала в скандалі з бунтом в Обухівській районній раді, де намагалася влаштувати переворот в депутатському корпусі.

Минулого року Ільєнко незаконно звільнила керівника апарату Тетяну Іваху, коли та перебувала на лікарняному. Цього ж року голова Обухівської райради встигла потрапити до суду за нецензурну лайку в сторону журналіста телеканалу "1+1" Володимира Тимофійчука. Утім, як розповідають інформовані джерела, провокувати Іллєнко журналіста нібито відправив Дубінський, який воює з "пісочною королевою".

Ігор Лавренюк ("За майбутнє")


Пробує свої сили кандидат від політсили "За майбутнє" Ігор Лавренюк. У офіційній біографії зазначив, що працює консультантом з питань комерційної діяльності на ТОВ "РЕМ ТРАНС". Також Ігор Лавренюк заснував ГО "НАРОДНА РАДА ОБУХОВА". Мета вказаної організації створення умов для економічного та мистецького відродження Обухова та Обухівського району.

У 2015 році балотувався як самовисуванець в мери Обухова, та у підсумку набрав другий результат.

Протягом багатьох років Лавренюк мав спільний бізнес з чинним мером Обухова Олександром Левченком. Зокрема, у них обох були акції "Обухівського вентиляційного заводу". Утім, пізніше їх відносини зіпсувалися.

Показово, що в Інтернеті не вдалося знайти декларацію кандидата Лавренюка.

Олександр Левченко ("Слуга народу")


Звісно, не могли відбутися вибори без чинного голови Обухівської міської ради Олександра Левченка.

Якщо почати з біографії, то народився Левченко 20 жовтня 1956 року в селі Красне Перше Обухівського району. Має вищу освіту за спеціальністю інженер-електрик. В 1974 році працював слюсарем на Обухівському районному об’єднанні "Сільгосптехніка", а потім два роки служив на лавах Радянської Армії.

З вересня 1980 року працював в Обухівському райкомі ЛКСМ, де був завідувачем відділу комсомольських організацій, проте через чотири роки життя нанесло його на Обухівський завод вентиляційних виробів та конструкцій, де він згодом став головним інженером, а потім директором.

З травня 1994 року зборами акціонерів обрався головою ЗАТ "Обухівський вентиляційний завод" У зв’язку з перетворенням закритого акціонерного товариства в товариство з обмеженою відповідальністю у 2010 році був призначений генеральним директором ТОВ "Обухівський вентиляційний завод". Пізніше продав підприємство, яке збанкротувало у 2018 році.

У тому же 2010 році був обраний депутатом Київської обласної ради - від Партії регіонів, а через два роки став мером міста Обухів від партії “Наш край”. Цього разу Левченко "перефарбувався" та йде на вибори під зеленими барвами партії "Слуга народу".

Якщо відкрити декларацію чинного мера, то варто зазначити, що Левченко задекларував шість земельних ділянок: перші дві знаходять в селі Красне Перше Обухівського району, наступні дві в Обухові, а ще дві належать його дружині, яка також має у власності будинок. Їздить мер на Toyota Land Cruiser Prado, який ховає аж у двох гаражах, що має в Обухові.

Згідно з декларацією за 2019 рік, Левченко отримав 637,389 тис грн зарплати, 114, 607 тис грн пенсії, 20,788 тис грн становить дохід від оренди та 42,581 тис грн складають відсотки за вкладами. У мера Обухова на банківських рахунках знаходиться 534, 831 тис грн, готівкою під подушкою ховає 14 тис дол США.

Щодо скандалів, то відомо, що у 2013 році в будинку Левченка, а також в його робочому кабінеті на Обухівському вентиляційному заводі, правоохоронцями було проведено обшуки. Проте причину та результати  їх не було відомо.

У 2016 році "Правий Сектор" погрожував розправою Левченку за те, що той розпорядився зняти білборд "Російська Церква - зброя окупанта. Україні - українську церкву ".

Ще один скандал був пов’язаний із незаконною забудовою в місті Обухів, на яку мер міста ніяк не звертав уваги.

Віктор Малишев ("Європейська солідарність")


Йде на вибори генеральний директор ТОВ "Геній" Віктор Малишев. Варто зазначити, що дане підприємство надає стоматологічні послуги в місті Обухів. Малишев є депутатом Обухівської міської ради та членом комісії з питань регулювання земельних відносин,   екології та охорони навколишнього природного середовища.

За крісло голови Обухівської ОТГ буде боротися під прапорами партії "Європейська солідарність".

У власності має дві земельні ділянки на території Обухівського району. За 2019 рік чоловік отримав 54 тис грн доходу з ТОВ “Геній”, та всього лише 2773 гривні відшкодувань. Зі збережень ховає вдома готівкою 50 тис грн та 5 тис дол США.

Павло Мокроусов (самовисуванець)


Єдиний зі всіх кандидатів висувається самостійно Павло Мокроусов. Він народився в місті Обухів в 1974 році. Наразі він є керівником відділу у ТОВ “ЗК “Приват”. Також очолює молодіжну громадську організацію "Наше місто" в Обухові. Не судимий.

Зоя Нєжельська ("Перемога Пальчевського")


Рветься до влади від партії "Перемога Пальчевського" Зоя Нєжельська. Жінка народилася в 15 грудня 1962 року у Магдебурзі. У біографії зазначається, що вона є директором ТОВ "ТЕРМО», проте також є керівником ТОВ "Впроваджувально-виробниче підприємство "Термо" та засновником ТОВ "Річард-ЛС". Варто зауважити, що ТОВ "Впроваджувально-виробниче підприємство "Термо" є фігурантом кримінальної справи про незаконну забудову, де фірма виконувала будівельні роботи у якості підрядника без дозвільних для цього документів.

На своїй сторінці в соціальних мережах вона публікує, що першими її справами на посаді голови Обухівської ОТГ буде інвентаризація нерухомості, земельних ділянок, скасування всіх незаконних рішень про передачу земельних ділянок та оновлення і реконструкція мережі водопостачання, водовідведення й опалення.

Богдан Яцун ("Голос")


Закриває вісімку кандидатів уродженець Львова Богдан Яцун. Він крокує на вибори під крилом партії "Голос", хоча раніше представляв "Свободу". Яцун - чинний депутат Обухівської міської ради, та є членом комісії з питань соціально економічного розвитку комунального господарства та управління комунальною власністю громади.

У 2019 році Яцун задекларував 561,135 тис грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю, а на рахунках в банку має 10 тис дол США, а готівкою зберігає 40 тис грн. На роботу восьмий кандидат ходить пішки, проте має гараж, квартиру в Обухові та земельну ділянку.

Торік з травня по жовтень керував громадською спілкою “Коаліція Реанімаційний пакет реформ". Також є інформація, що був помічником декількох народних депутатів: Лілії Григорович, Руслана Марцінківа, Юрія Левченка та Ярослава Юрчишина

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка