#

Як нардеп Івченко став ворогом преси

30.08.2021 17:02
Як нардеп Івченко став ворогом преси
Вадим Івченко

Коли законні методи протистояння зі ЗМІ неможливі, різного роду "мудреці" вдаються до будь-яких найцинічніших методів. Як відомо, єдиний спосіб законно опонувати журналістам – іти до суду. Але якщо в суді сказати нічого, то завжди можна знайти можливості атакувати ЗМІ в незаконний спосіб. Сьогодні видання "Моя Київщина" розповість, чому стало жертвою кібератаки, та як до неї може бути причетним чинний народний депутат України

У перший робочий день після Дня Незалежності, що традиційно вважається фактичним стартом нового політичного сезону, на сайт інформаційного видання "Моя Київщина" розпочалася кібератака, яка триває й до цього часу. Протягом цього часу з різних ір-адрес було здійснено понад 40 мільйонів заходів на різні сторінки порталу, що унеможливило нормальну роботу видання.

Як розповіли нам експерти з протидії кіберзлочинності, вартість такої тривалої атаки може сягати понад 20 тисяч доларів. Кому ж не шкода викидати такі гроші на боротьбу з регіональним Інтернет-ресурсом, щоб лише на деякий час перешкодити його роботі?

Звісно, за весь період існування нашого видання було чимало ображених, як от екснардепи Віталій Гудзенко чи Володимир Полочанінов, але вони подавали до суду, на що мали законне право.

Але, схоже, цього разу подавати до суду ніхто не збирається. Відразу зауважуємо, що ми наразі достеменно не знаємо, хто може бути замовником DDoS-атаки на сайт "Моя Київщина", але, враховуючи недавні події, складається стійке враження, що до цього може бути причетний скандальний нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко. Тож про все по порядку.

Нещодавно в інтерв’ю нашому виданню білоцерківський активіст Геннадій Прищепчук розповів про злочини керівництва Фурсівської ОТГ, які нібито відбуваються під прикриттям народного депутата Вадима Івченка. Прищепчук запевняє, що злочинне угрупування на чолі з нардепом привласнило 130 га землі Міністерства оборони, а потім продало чорноземи іноземцям з країн Ближнього Сходу. Зараз ТОВ "Фурси Енерджи Групп" побудувало на цій землі сонячні батареї, проте не може отримати дозвіл на підключення від "Київобленерго".

Читайте також: Активіст Геннадій Прищепчук: у Фурсах крадуть землю в Міноборони та закопують хімікати.

Інтерв’ю Прищепчука викликало чималий резонанс на Білоцерківщині, адже відкрито про злочини у Фурсах ніхто не говорить, хоча про це добре знають депутати і правоохоронці. До речі, Прищепчук є колишнім депутатом Фурсівської сільради, а також керівником Білоцерківської районної федерації футболу. На балансі федерації перебуває футбольне поле у мікрорайоні Гайок, яке через активну позицію Прищепчука група осіб на чолі з нардепом публічно обіцяють відібрати.

Після виходу інтерв’ю на сайті "Моя Київщина" із Прищепчуком зв’язувалися люди Івченка та пропонували за гроші видалити матеріал. Коли ж автор відмовився – почали погрожувати. Аналогічні пропозиції надходили і керівництву видання "Моя Київщина", проте позиція залишилася незмінною. Хоча нардеп і зареєстрував судовий позов проти Прищепчука, але того ж дня і забрав його. Напевно, роздмухувати історію ще більше йому не вигідно…

Особливо комічно виглядає привласнення земель Міноборони та їх продаж іноземній компанії від народного депутата Вадима Івченка, який представляє партію "Батьківщина" – політсилу, яка усіляко "хайпить" на темі заборони продажу українських земель. Але при цьому це не заважає чинному нардепу влазити у кримінал і діяти всупереч офіційній позиції партії. Таким чином Івченко формує антирейтинг для партії і лідерки Юлії Тимошенко, яка не покидає надії знову повернутися в топ-політику й знову зайняти крісло прем’єр міністра.

До слова, це не вперше однопартійці підставляють Тимошенко. Навесні цього року Тимошенко у присутності наближених нардепів, зокрема голови обласного осередку "Батьківщини" Костянтина Бондарєва, підняла в публічну площину призабуту історію з рейдерським захопленням більше 1000 га землі кооперативу "Новоселицький" у селі Вільшанська Новоселиця.

Тимошенко звинуватила у всьому голову Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколу Сольського. Останній потрапив у парламент завдяки зв’язкам із ексголовою Офісу Президента Андрієм Богданом. Хоч Богдана уже давно немає в ОП, але Сольський поки тримається. Публічне звинувачення у рейдерстві було таким собі "привітом" від Єрмака, щоб викинути Богдана з боротьби за землю. Обізнані люди говорять, що все було організовано Бондарєвим…

Актуально: Земля розбрату: як голови Офісу Президента воюють за чорноземи на Київщині.

Нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко є досить відомою постаттю на Київщині, особливо у Білій Церкві, де прожив більшу частину свого життя та почав займатися політикою. Спочатку він працював в Українському союзі промисловців та підприємців Анатолія Кінаха, а згодом очолив обласну організацію.

Далі він був у партії "Нова політика", яку заснував віце-прем’єр-міністр в уряді Миколи Азарова Володимир Семиноженко. Саме від цієї партії Івченко став депутатом Білоцерківської міської ради, але нічим у депутатському кріслі він не запам'ятався. Хоча б тому, що майже не з'являвся на робочому місці, ставши одним з найбільших прогульників. Щоправда, дехто з місцевих жителів досі скаржиться на земельні схеми, до яких мав відношення тодішній депутат міськради.

З 2012 по 2014 роки Івченко був заступником голови та керівником Виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад. Утім, пішов звідти після невдалої спроби рейдерського захоплення Асоціації, після чого потрапив у передвиборчий список "Батьківщини" до Верховної Ради. У парламенті Івченко став заступником голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

У Білій Церкві Івченко також запам’ятався скандалами зі зведенням будинку по вул. Гончара, 3. Він то збудований, але замість шести поверхів будинок виріс аж на дев’ять. Зрозуміло, що все це відбувалося з порушенням будівельних норм. Апофеозом цієї історії стало те, що каналізацію "врізали" у сусідній будинок, що стало причиною постійних підтоплень.

У парламенті цього скликання роль Івченка така ж сама – він один із головних спікерів "Батьківщини" на тему заборони продажу земель сільськогосподарського призначення, залишається членом Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Джерела повідомляють, що статки Івченко сколотив дуже не погані, що навіть вистачило на купівлю маленького острова у Середземному морі. Туди він возить цілі делегації на відпочинок, щоб вирішити з чиновниками необхідні питання.

При цьому в мережі можна знайти багато цікавої інформації про Івченка, зокрема щодо рейдерства спиртзаводу на Сквирщині, "Дослідного господарства "Озерна" Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, земель БНАУ та багато іншого.

На жаль, кібератака проти нашого інформаційного видання – яскраве свідчення системних проблем зі свободою слова не лише в Київській області, а й в усій нашій державі. З деякими ЗМІ тихенько домовляються і ті починають вилизувати «івченкам» як тільки можуть. Інших «маринують» за допомогою кібератак. На виході ми отримуємо вкрай скуйовджену «свободу слова» - або корумповану, або залякану…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький